•  

https://wpolityce.pl/polityka/460006-do-konfederacji-dolaczyla-grupa-rolnikow
    Swoją drogą to zabawne że rolnicy startują z list #konfederacja OK, rozumiem, jest u nich wielu antyunijnych, ale jeżeli miałbym wskazać jedną grupę zawodową, która najbardziej skorzystała na UE to byliby oni. Ostatni raz biednego rolnika widziałem w 2002 roku (wychowałem się na wsi). Do tego nie rozumiem logiki ich startu akurat z tej listy - dopłaty są podstawą funkcjonowania rolnictwa dziś w UE, a Konfederacja jest im przecież przeciwna. Nie rozstrzygam sensu (lub jego braku) dopłat, po prostu nie rozumiem jak w realiach wspólnej gospodarki i braku ceł można startować z list kogoś, kto powie, że zabieramy wam x-przychodu z dopłat i jesteście dzięki temu mniej konkurencyjni niż rolnicy z UE, którzy nadal je biorą. W realiach wspólnego rynku to nie działa.
    Sam będę głosował na Konfederację, choć nie ułatwi tego fakt, że na jedynkę wystawią pewnie tego antyszczepionkowca-oszołoma od Kukiza. No ale cóż zrobić, PO też nie zachęca (jako głos na stop socjałowi PiS) z towarzyszem Zwiefką na jedynce (ten od cenzury internetów) w BDG.
    #korwin #rolnictwo #polityka

Gorące dyskusje ostatnie 12h

No nie wytrzymie (╯°□°)╯︵ ┻━┻ ganiał za osami i w końcu dostał za swoje. Przynajmniej się oduczy.

pokaż spoiler Ale je normalnie i w sumie wszystko w porządku, obserwujemy. Btw. w końcu się zbiorę i wrzucę post o wszystkich trzech kociakach.

#kitku #smiesznekotki #pokazkota

odpowiedzi (43)

Czy to można nazwać złodziejstwem?

Tak w skrócie: Mój stary pracował wiele lat w Słowackiej firmie, i w tamtejszym ZUS-ie odprowadzane miał składki, 1900 złotych na miesiąc. Polski ZUS uznał, że tacie nic się nie należy, stwierdzili że tamte składki 'przepadły'. Później stwierdzili, że należą się, ale tylko za przepracowane kilka miesięcy.

Stary niedawno otrzymał pismo ze Słowacji, czy chciałby otrzymywać pieniądze przez polski ZUS, albo do rąk własnych. I okazało się, że nic nie przepadło, a ZUS w Nowym Sączu ordynarnie leciał w chuja i kłamał.
    #zus
    pokaż całość

odpowiedzi (45)

Osobiście podziękuję każdej osobie, która zaplusuje ten wpis.

#glupiewykopowezabawy #dajplusa

odpowiedzi (458)

Advertisement