Wpis z mikrobloga

@niesforna_rita: Szanuje za nie żydzenie hajsu na swoją pasję, kojarzysz może taki zestaw lego chyba z dzikiego zachodu? Taki fort z brązowymi ścianami i ludziki w niebieskich mundurach z bandanami i długą bronią (chyba kawaleria jakaś) miałem coś takiego z 20 lat temu i chętnie bym zobaczył jak to wyglądało i ile teraz kosztuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@niesforna_rita: dokładnie to! Pewnie do tej pory mam z 70% zestawu w piwnicy u rodziców. ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeszcze miałem coś z poszukiwaczami skarbów, taka jakby wyspa z dziwnymi totemami i naukowcem to też masz?

Fajne hobby, ile cała twoja kolekcja jest warta?
@niesforna_rita: Kozak :) w bajce Dexter kiedyś był odcinek o kolekcjonerach figurek. Była tam mowa o nnwt - nigdy nie wyciagany towar, czy jakos tak. Nigdy, naprawdę nigdy tego nie zrozumiem :) W żadnym przykładzie, a tutaj szczególnie, bo bardzo lubię układać zestawy lego. Zrób jakąś potężną prezentację, plis
@niesforna_rita: Jak to "kompletowany"? Jak to wygląda? Przeglądasz sobie oferty i zestawy sprzedawane przez ludzi i co? O, zestaw nr x! Ma on tam jeden klocek, którego brakuje mi w zestawie Y! Ciekawa oferta. Chodzi mi bardziej o spis klocków w zestawach, znasz je na pamięć?
@Goronco: To prostsze niż Ci się wydaje ;p są strony internetowe ktore zawierają bazy wszystkich setów, wszystkich elementów itd. Bricklink jest taką największa bazą danych. Wklepujesz numer setu i masz spis części. Jak któraś cześć Ci się nie podoba to po numerku szukasz jej i zamawiasz albo na bricklink albo na Allegro :)
@niesforna_rita: Rozumiem :) Jeśli masz czas to jeszcze zadam parę nurtujących pytań :)
Czy masz ściśle określone serie które cię interesują? Dajmy na to "wszystkie lego serii System", czy "wszystkie lego wydane w latach xxxx-yyyy". Jeśli tak, to jaki procent zestawów posiadasz?
@Goronco: Zbieram wszystko co castle od początku tj 78 do 97 (koniec lego system), wszystkie pirates od początku tj 89 do 97 (koniec lego system) i cała serie western łącznie z Indianami (zdaje się 96-98). Nie liczyłem procentowo, ale western mam w zasadzie cały, castle 80% na oko i pirates jakieś 40% wiec trochę przede mną ( ͡° ͜ʖ ͡°)