Wpis z mikrobloga

@Pierre_Billotte:
Jumbo-Visma Development - 9 kolarzy.
Wiekowo - szóstka 18 lat i trójka 17 lat.
Narodościowo - pięciu Holendrów, dwóch Niemców, Nowozelandczyk, Irlandczyk

CCC Development Team - 12 kolarzy.
Wiekowo - jeden 25 lat, jeden 24 lata, dwóch 23 lat, dwóch 22 lata, dwóch 21 lat, jeden 20 lat, trzech 19 lat.
Narodościowo - dziesięciu Polaków, Węgier, Tajwańczyk

W sumie jeżeli chodzi o aspekt narodościowy to jest u nas bardzo dobrze.
Jumbo-Visma Development - 9 kolarzy.


@Xedron: Ich tam jest więcej, to tylko sami juniorzy

W sumie jeżeli chodzi o aspekt narodościowy to jest u nas bardzo dobrze.


O to bym się nie martwił. Nie sądzę, żeby CCC w developmencie od tego odeszło kiedykolwiek.

Jeżeli chodzi o wiek to Stosz i Brożyna nie są już najmłodsi. Z tego co pamiętam to zostali w ekipie z jakichś powodów.


Ja ogólnie uważam, że dla
@Pierre_Billotte:
Nie chciałem tak od razu pisać, że koniec dla nich cieplutkiego gniazdka i przejście z CCC dev do któregoś zespołu z polskiej trójki CT, będzie dla nich spadkiem pod względem sportowym i pewnie w nich nie osiągną niczego wielkiego w karierze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@matka19002: To nie jest kwestia potencjału bo ten mamy z pewnością większy, to jest kwestia identyfikacji i selekcji w wieku dziecięcym, dostępności trenerów i treningu, pieniędzy i szeroko pojętej kultury i świadomości tej dyscypliny
@matka19002 Z Belgami, z racji popularności sportu, to my się nigdy równać nie będziemy. Jednak trzeba się szykować na trochę gorsze lata niż to, co mamy w tej chwili. Jeśli nikt nagle nie zaskoczy, to tych beznadziejnych Majkę i Kwiatkowskiego będziemy wspominać z rozrzewnieniem.

Ogólnie to mogę tylko dopisać +1 do tego, co napisał @kyloe, z tym że nie zgadzam się z większym potencjałem ludzkim. O ile rzeczywiście liczbowo jest nas
@Pierre_Billotte: Zgadzam się że większość zdecyduje się na inną dyscyplinę właśnie ze względów, które wymieniłem w poprzednim poście - chodziło mi o to, że gdyby wyrzucić te różnice wynikające z szeroko pojętej popularności kolarstwa i różnic w rozwoju cywilizacyjnym oraz sposobie myślenia, to czysto ludzki potencjał na poziomie kilkuletnich dzieciaków na pewno mamy większy niż Belgia, natomiast jest on w dużej mierze marnowany. Gdzieś jest błąd popełniany, bo ten dystans do
@kyloe: Wszyscy narzekają na przejście z juniora do orlika. Dużym problemem są też kłopoty finansowe PZKol. Na nich na przykład ucierpiał klub z Puław. Tu właściwie wszystko rozbija się o pieniądze. Nie ma ich, żeby organizować więcej wyścigów, nie ma ich na to, żeby kluby jeździły się ścigać zagranicę i tak można byłoby wymieniać. Kiedy nie ma tego, to nie ma opcji na płynne przejście i dalszy rozwój.

Nadzieję daje ten
@Pierre_Billotte
prawdopodobnie najbliższą "generacją" z której będzie można kogoś wyłowić, będzie ta z czasów boomu Kwiato i Majki, czyli m.in. musimy poczekać na wychowanków chociażby Copernikusa. Strzelam, że to jeszcze z 5 lat zanim usłyszymy o "młodym zdolnym", nie mówiąc już o przejściu do seniorki. Ewentualnie znów ktoś szkolony we Francjiub Hiszpanii się pojawi.
@kyloe
@Xedron
@schrodingerscat Kwiato zdobył mistrzostwo w 2014. Tamtejsi jedenasto, dwunastolatkowie, to już juniorzy, więc jestem gotowy założyć, że pierwsze perełki to może być mniej, niż te pięć lat.

Przy czym oczywiście teraz to rodzynki, a jakiś większy napływ to pewnie coś koło tych pięciu lat, bo jednak coś tam się ruszyło w szkoleniu od tego czasu. Pojawia się jednak pytanie, jaka była skala tego boomu, bo ja mam nadzieję, że jakaś była. Gdyby
@schrodingerscat Właściwie w Copernicusie już ktoś tam jest. Według tego samego rankingu co u góry taki Michał Gałka jest 27 juniorem świata. Albo taki Frątczak, w przyszłym miesiącu 17 lat, który w mniejszych, belgijskich wyścigach zajął kilka fajnych miejsc.

Dlatego z niecierpliwością czekam na to, co się będzie działo w developmencie, bo będzie można zacząć wysuwać pierwsze wnioski co do tego, jak ma w dłuższej perspektywie ten zespół wyglądać. Nie ukrywając, to