Wpis z mikrobloga

Mirki co może powodować że komputer traci responsywność ? Używam 2 monitorów i gdy przykładowo mam włączoną przeglądarkę na obu z kilkunastoma kartami tu i tu, to przykładowo chcąc zatrzymać odtwarzanie na youtube na drugim monitorze po kliknięciu w film następuje lag i po chwili dopiero film się zatrzymuje. Przy przechodzeniu między kartami czasem też potrafi się zlagować. Również mając giereczkę odpaloną na jednym z monitorów to po aktywacji czegoś na drugim widać że spada jej wydajność i klatkuje aż do powrotu klikiem do gry. Czasem też po kliknięciu prawym na kosz dopiero po chwili następuje odpowiedź i wyskakuje okienko z opcjami.

Kąkuter to Ryzen 1600 (bez OC), RAM 16GB 2866 MHz, dysk z systemem (windows 10) Samsung 970 pro 512 GB, karta GTX 970.

Osobiście typowałbym RAM ale nie wiem co mogłoby być nie tak, pamięci działają w DualChannel, rzadko użycie przekracza 8-9GB a procesor z przeglądarkami pokazuje użycie 6-15%.
#pcmasterrace #komputery #hardware
  • 13
@cysiekw: Bios aktualny, w sumie popróbuje ze sterownikami bo zassały się przez windows update i nie ruszałem tego bo wydawało się cacy. Timingi to CL16.
@pfd3 w lapke dataszit od producenta i potem ręczne wachlowanie ustawieniami ja np na 3 sztukach ryzu przy ramie 3000 i 3200 w kazdym wypadku musialem recznie ustawic ram bo na default przy np 3dmarku były niestabilne ale moze gowniane mobo asus na chipie 320 albo bios w kazdym razie musialem tweek robic
@cysiekw: W sumie to może być to gówniane mobo od asusa ( ͡° ͜ʖ ͡°). Już mi jeden mirek pisał że Asus Prime-X370 jest źle zaprojektowana, tyle że ceny tak poleciały że sprzedać się nawet nie opłaca tej platformy z tym ryżem XD. A ram gdy miałem na 3000 MHz oraz kapkę niżej to rzucało bluescreenami na prawo i lewo dopiero to 2866 daje żyć (oryginalnie taktowane
@pfd3: Zobacz ile RAM-u ciągnie przeglądarka. Może muli, bo się rozpasła do paru GB. U mnie bywa, że FF zajmuje po 12GB, jak pomału przymula, to robię restart, karty się przeładowują, użycie pamięci spada o 3/4 i wszystko na powrót chodzi żwawo. Tyle, że ja potrafię mieć otwarte po 100+ kart.
@pfd3 xd asus ty #!$%@? jeden, testuj najszybciej wez pena i live linux i zobacz czy tak samo bedzie pod np ubuntu, jesli tak to już wiesz ze hw a nie soft jest problemem
@NyanNyan: W tej chwili zżera 2GB przy 15 kartach ( odpowiednio 7 i 8 na monitor), nie ma tendencji do rozpasania się. Przy mocniejszym obciążaniu PC całościowo nie zjada 10 GB.
@cysiekw: No asus #!$%@?, strasznie się zasmuciłem jak się o tym dowiedziałem bo specjalnie kupiłem droższą płytę żeby tego gówno ryzena wymienić ( ͡° ʖ̯ ͡°). A teraz cała platforma w #!$%@? (°° Co do testów na linuxie to ciężko bo prócz przeglądarki nie włączę tych samych aplikacji żeby w całości to zobaczyć. Aha, jeszcze w Photoshopie