•  

Jadąc dziś do pracy pociągiem rzuciło mi się w oczy ogłoszenie #wedel o poszukiwaniu pracowników...

Pamiętając niedawną dyskusję o niskich płacach w firmie zerknąłem i zaśmiałem się pod nosem - później jednak pojawiło się otrzeźwienie i myśl, że to jest współczesne niewolnictwo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Max 3000 brutto jeśli dostaniesz premię

Całe ogłoszenia w komentarzu.

#warszawa #polska #zarobki #praca #januszebiznesu #rakcontent #japierdole #gorzkiezale #finanse #gospodarka

źródło: 20190821_063834.jpg

•  

​​​​​

źródło: 20190821_063608.jpg

•  

@Czeggu: MAX
      XD
      XD

Pierwszy raz chyba widzę, żeby ktoś podawał ile max możesz zarobić, chyba że ktoś się pomylił..

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@karygodnykartofel: W takim razie trochę mylące jest pisanie pensja + premia (max 3000zł) obok siebie, nie powinno być tego w ogóle, bo pierwsze co się rzuca w oczy to MAX 3000zł i słowo pensja obok. Chociaż wątpie w 3000zł premii.

•  

•  

@Logan00: Max 3000, czyli co ile to jest z 2100 na reke?

•  

@karygodnykartofel: 3700zł brutto to jakieś max 2600zł na rękę, 3000zł brutto to jakieś 2100zł na rękę za jebanie na trzy zmiany
      @Czeggu: Tutaj jeszcze inne warunki podają: https://wedel.pl/kariera/praca/aplikuj/?oferta=pracownik_produkcji!MjE3ODZfMF8xNzIy_0

+: Crux, szyps
    •  

@Logan00: nawet do 3700 brutto, to “nawet do” mnie rozjebalo

•  

@Czeggu: U mnie w okolicy w pewnej firmie za 21 dni pracy po 8 godzin na 3 zmianach ludzie dostają dokładnie 1735 złotych, to jak za 3000 uwazasz ze to jest wyzysk to jak to nazwiesz

•  

@Czeggu: To u mnie w pracy ukraińcy na start dostają 12zł/h netto za trzyzmianową prace.

•  

@Czeggu: A gdzieś tam właściciel Wedla nie płakał jak to pracowników nie ma?

•  

@turfa8: Ale wiedz że tu chodzi o Warszawę a nie miasto powiatowe

•  

@Hannahalla: to zmienia postać rzeczy

+: malpi1
    •  

@Czeggu ale czekoladę można z linii produkcyjnej podjadać

•  

@Czeggu: tak bo na wykopie są sami #wygryw zarabiający po 8-10k

•  

@Czeggu: tak bo na wykopie są sami #wygryw zarabiający po 8-10k

@belkot1122: Nie wiem czy są sami #wygryw ale uważam, że za pracę należy płacić uczciwie :(

•  

@PanHeniek45 ktoś wrzucał wywiad z prezesem chyba na wypok. Płakał że ludzi brakuje do pracy i jest zmuszony do wstrzymania linii produkcyjnej. Plus taki że podają zarobki i najważniejsze że jest

pokaż spoiler Multisport( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@kaszanka_z_cebulka82: A niech mu czekolada uszami wyjdzie. Ja sobie zdaje sprawę, że utrzymanie pracownika jest niewspółmiernie drogie(chodź dla takiego molocha to wątpię) ale jeżeli inwestycja=zbędny wydatek dla tego Janusza, no to pozdrawiam.

•  

@PanHeniek45 Właścicielem jest chyba fundusz inwestycyjny teraz. Że jeszcze linii produkcyjnej nie przenieśli gdzieś pod Lublin lub inny Garwolin?

•  

@turfa8: Ale wiedz że tu chodzi o Warszawę a nie miasto powiatowe
      @Hannahalla w Warszawie za taka pensje sie nie da zyc, natomiast wydaje mi sie ze targetem tego ogloszenia sa Sebixy z Nasielska i innych wiosek w promieniu 100km do ktorych bezposrednio dociera Kolej Mazowiecka. Stad to info o znizkach na bilety na samej gorze ogloszenia. Dla nich to moze byc dobry deal skoro nawet na wykopie sa ludzie ktorzy siedza w jakis januszexach i wylewaja placze na mirkoblogu ze zarabiaja 1800 zl. Tu beda mogli osiagnac wymarzony prog 2500 i zrobic upgrade Golfa 3 do 4 :).

•  

@Czeggu: @Hannahalla: praca do ktorej wymagaja posiadac 2 rece a Wy sie burzycie ze pensja chujowa xD i jeszcze komentarze o niewolnictwie. Kto w takim razie powinien tyle zarabiac skoro juz nawet pracownik na tasmie zasluguje na wiecej? Nie ma mowy o zadnym wyzysku ani niewolnictwie bo nikt aplikowac tam Cie nie zmusza. A placa tyle ile ta praca jest warta i jeszcze beda przebierac w ogloszeniach

•  

@MangoZjem nikt nie powinien tyle zarabiać, taka pensja to jak splunac komuś w ryj

•  

@memento_mori: to po chuj robic minimalna jak nikt ma jej nie zarabiac? xD

•  

@Czeggu ciekawe musza nyc te szkplenia i inicjayywy, ze jedzenie slodyczy wymienione zostalo wyzej.

•  

@MangoZjem żeby ludzie chociaż mogli przeżyć

•  

@Czeggu: 3000 brutto, na zmiany, w Warszawie :o aczkolwiek plus, że podają hajsy, a nie dowiadujesz się tego po aplikowaniu

•  

@hysec: 3000 brutto za prace do ktorej nie potrzebujesz praktycznie zadnych umiejetnosci. no kurwa chcesz wiecej zarabiac to pokaz ze jestes wart cos wiecej bo dwie rece ma prawie kazdy. z tego co kojarze minimalna w warszawie jest taka sama jak w innych miastach

•  

•  

A to nie samej premii 3000?

@karygodnykartofel: chujowo to napisali i można dwojako rozumieć

•  

@memento_mori: ja mam wrazenie ze 90% wykopków prace i pensje to z na tylko z internetu xD Ludzie zarabiaja po 3700 brutto w duzych korpo na podstawowych stanowiskach gdzie wymaga się znacznie wiecej niz w wedlu na taśmie..

•  

@Drew: jak przeglądałem ogłoszenia na olx to raczej 3000 jest dolną granicą.

•  

@kozaqwawa i do tego z mojego doświadczenia praca przy taśmie jest bardziej wymagająca. W korpo wystarczy poklikac coś przez kilka godzin, a reszta pracy to kawa, ploty, przeglądanie Internetu. Szanuję ludzi co jebia w takiej np biedronce, czy na produkcji właśnie:praca nierozwojowa, nisko płatna i jeszcze jakieś banany się z ciebie śmieją. Aż chce się wkleić mema o smieciowym kitku.

•  

W korpo wystarczy poklikac coś przez kilka godzin, a reszta pracy to kawa, ploty, przeglądanie Internetu.

@memento_mori: to wez moze popracuj w biurze, wyzbędziesz się mylnego przekonania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@memento_mori: ja mam wrazenie ze 90% wykopków prace i pensje to z na tylko z internetu xD Ludzie zarabiaja po 3700 brutto w duzych korpo na podstawowych stanowiskach gdzie wymaga się znacznie wiecej niz w wedlu na taśmie..
      @kozaqwawa mylisz korpo z call centre i pawilonami duzych firm w centrach handlowych. W Warszawie w korpo w biurze w centrali gdzie wymagany jest angielski to 5k brutto to absolutnw minimum. Nawet Samsung ktory znany jest z pensji ponizej sredniej branzowej oferuje na start 6k brutto, takze nie masz rozeznania na rynku w Wawie.

•  

W korpo wystarczy poklikac coś przez kilka godzin, a reszta pracy to kawa, ploty, przeglądanie Internetu.

@memento_mori: Ja pierdole, nie wierzę w to co czytam ale być może ktoś kto nie zaznał pracy umysłowej może tak bredzić wskutek niewiedzy.

Często gęsto po 10 godzinach w korpo wychodzę z pracy bardziej umęczony niż robol w biedronce :|

•  

@kozaqwawa właśnie o to chodzi ze pracuję i tak wygląda moja praca i moich kolegów oraz koleżanek, a wymagany był niby angielski i ms Office a ktokolwiek mógłby tak klikać

•  

właśnie o to chodzi ze pracuję i tak wygląda moja praca

@memento_mori: to pozazdrościć

+: Xysz
    •  

@kozaqwawa nie ma czego, nudzę się jak mops, ale lepsze to niż zapierdol na taśmie

•  

@Czeggu: ostatnio na wejściu do lidla u mnie jest tablica, że u nas na start dostaniesz .... i ostatnio było 3450 Brutto, teraz już 3600 :)

•  

i do tego z mojego doświadczenia praca przy taśmie jest bardziej wymagająca. W korpo wystarczy poklikac coś przez kilka godzin,

@memento_mori: no elo janusz. zgaduje ze doswiadczenie masz tylko przy tasmie xD

mylisz korpo z call centre i pawilonami duzych firm w centrach handlowych. W Warszawie w korpo w biurze w centrali gdzie wymagany jest angielski to 5k brutto to absolutnw minimum

@borjaki: ale nikt tu nie mowi o wymaganiu jezyka angielskiego bo mimo ze to powszechna umiejetnosc to nie tak powszechna jak posiadanie dwoch rak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Czeggu zaznalem i pracy umysłowej i fizycznej - w umysłowej jest więcej swobody a stosunek wysiłku do pensji również wypada na korzyść siedzenia w biurze

•  

@memento_mori: pomijasz wiele czynników, na przykład odpowiedzialność, samoorganizacje pracy i rozwiązywanie problemów. Na taśmie jebie się pod komendę przełożonego i jego odpowiedzialność, zero swobody w dojściu do efektów, nikt tego nie wymaga.

+: Serek2
    •  

@MangoZjem ja tylko odpowiadalem komus wyzej kto twierdzil ze wiele osob w korpo w Warszawie zarabia po 3700 co jest nieprawda bo w biurze w centrali to nawet recepcjonistka ma wiecej. Z tym ze wiele osob mowi ze pracuje w #korpo a pracuja na sluchawce, produkcji albo w saloniku tmobile w centrum handlowym, co w zadnym wypadku nie jest praca w korpo.

•  

@borjaki: czym jest wiec korpo? bo troche odnosze wrazenie ze tu jest podobna sytuacja jak z programistami ktorych nazywa sie informatykami bo hurr durr informatyk to jedynie komputery naprawia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@borjaki:zalezy od branzy i nadal mówimy o entry lvl job a nie o specjalistach. Sprawdz ile ludzie z uprawnieniami i unikalnym doświadczeniem zarabiaja na przykład w locie... ile agora proponowała redaktorom, ile Burda płaci biurowym, ile zarabia się w dziale operacyjnym w banku... i pamiętaj ze call center call centerowi nie równy :)

+: Serek2
    •  

@MangoZjem praca w korpo to praca umyslowa w duzej firmie w jej glownym oddziale zwykle w biurowcu w centrum czy tez popularnej strefie biurowej( np mordor czy poleczki park). Np. jesli pracujesz w Arkadii w salonie firmowym Samsunga to NIE jest to praca w korpo. Ale jesli pracujesz w Samsungu w Warsaw Spire to TAK jest to korpo.

•  

@borjaki: a jesli pracuje na sluchawce (de facto umyslowo) w biurowcu w centrum dla banku czy operatora komorkowego gdzie obok mnie sa setki rownych mi pracownikow to pracuje w korpo czy nie?

•  

@borjaki: ok czyli jak pracujesz w panalpinie w operacji w pruszkowie a nie w centrali na włochach albo w m&m na annopolu zamiast na słomińskiego i jesteś zatrudniony przez centrale to juz nie pracujesz w korpo XD Podajesz skrajne przypadki, call center należące do firmy a nie delegowane na zewnatrz jest czescią organizacji, firmy mają różne działy i różną strukturę składające się na całość. Nie możesz naginać definicji do swojego widzimisie zeby potwierdzić swoją tezę... wiesz ze call center HBC bedzie w soundgarden na tym samym pietrze co zarząd?

•  

@kozaqwawa no ale specjalisci to zarabiaja znacznie wiecej niz entry level.

•  

@Czeggu: no i chuj chociaż podają widełki żeby nie marnować czasu, szacun

•  

@MangoZjem @kozaqwawa
      jak dla mnie call centre to nie jest praca w korpo. Bo tluczesz w kolko jedno zadanie jakim jest odbieranie/wykonywanie polaczeni i nadzor jak na produkcji. To ze praca jest w tym samym biurowcu co reszta dzialow to tylko malo smaczny cukierek w pieknym blyszczacym opakowaniu.

+: gorzka
    •  

@borjaki: czyli chcesz mi powiedziec ze jedna grupa ktora pracuje np. w biurowcu samsunga robiac tabelki itd. pracuja w korpo a druga grupa ktora pracuje za sciana ale na sluchawkach juz nie pracuja w korpo? niby jak? to ta sama firma i ten sam budynek. jak dla mnie robisz kurwe z logiki bo ktos smial porownac pracownika cc do ambitnego korpoludka xD

•  

@borjaki: wiesz ze call center to nie tylko dzwonienie z bazy i namawianie na przedłużenie abonamentu losowych januszy czy informowanie o tym jak zresetować router? W wielu firmach to jeden z głównych kanałów sprzedaży, agregujący dane dla pozostałych jednostek organizacji jak dystrybucja, analiza czy planowanie produkcji. Widze ze twoje pojęcie o pracy jest niewielkie i usilnie chcesz potwierdzić swoje zdanie. Zgaduje ze pracujesz w IT.

•  

@MangoZjem akurat Samsung nie ma call centre w Warsaw Spire :). To Ty chcesz zrobic kurwe z logiki bo call centre rzadzi sie swoimi prawami od razu zaznacze duzo gorszymi niz ma zwykly korpoludek.Pierwsze z brzegu przyklady to brak pracy zdalnej czy elastycznego przychodzenia do pracy. W call centre, na produkcji czy w salonie firmowym masz byc na scisle okreslona godzine i siedziec tam cala zmiane. W korpo przylazisz pomiedzy 7 a 11 i nikt Ci nic nie powie jesli robisz swoja robote.
      Odwroce teraz pytanie czy wg Ciebie kurier jezdzacy zolta furgonetka DHL jest korpoludkiem? Moja odpowiedz juz znasz - nie jest.

•  

Odwroce teraz pytanie czy wg Ciebie kurier jezdzacy zolta furgonetka DHL jest korpoludkiem?

@borjaki: nie jest bo to na 99% contractor zewnętrzny XD ty na prawdę masz niewielkie pojęcie o organizacji przedsiębiorstwa.

•  

Pierwsze z brzegu przyklady to brak pracy zdalnej czy elastycznego przychodzenia do pracy.

@borjaki: no popatrz googlam i googlam i nie moge znalezc nigdzie informacji ze korporacja charakteryzuje sie mozliwoscia pracy zdalnej i elastycznym grafikiem. to sa tylko Twoje wymysly, chyba ze podasz mi zrodla to bedziemy mogli kontynuowac rozmowe.

akurat Samsung nie ma call centre w Warsaw Spire :)

@borjaki: akurat to byl przyklad hipotetyczny ;)

Odwroce teraz pytanie czy wg Ciebie kurier jezdzacy zolta furgonetka DHL jest korpoludkiem? Moja odpowiedz juz znasz - nie jest.

@borjaki: ale co Ty pierdolisz o kurierze jak rozmawiamy o pracownikach BIUROWYCH? xD

•  

@kozaqwawa no i co z tego ze contractor przeciez Twoje wyzej przykady to tez kontraktorzy, polowe call centre obsluguja takie firmy jak Randstad czy WorkService.

•  

@borjaki: jezusie, skonczyłem z tobą dyskusje bo jesteś albo głupi albo trollujesz. Podajesz przykłady z dupy i uczepiłeś się call center. Powtórze jeszcze raz: to czy ktoś jest pracownikiem korporacji definiuje to przez kogo jest zatrudniony a nie twoje zdanie.

•  

Pierwsze z brzegu przyklady to brak pracy zdalnej czy elastycznego przychodzenia do pracy.

@borjaki: no popatrz googlam i googlam i nie moge znalezc nigdzie informacji ze korporacja charakteryzuje sie mozliwoscia pracy zdalnej i elastycznym grafikiem. to sa tylko Twoje wymysly, chyba ze podasz mi zrodla to bedziemy mogli kontynuowac rozmowe.

@MangoZjem
      No to slabo googlasz i widac masz marne pojecie o pracy w korpo. W wiekszosci korpo masz praca zdalna, moge podac Ci nazwy 2 w ktory pracowalem w Warszawie: EY i Citibank. W obu pracowalem zdalnie kiedy akurat mialem ochote. Mialem tez prace 100% zdalna w jednej z firm consultingowych ale wrocilem do schematu poniedzialek i piatek zdalnie a wtorek-czwartek w biurze bo jest to dla mnie najbardziej optymalne i pozwala miec kontakt z ludzmi.

•  

@borjaki: jezusie, skonczyłem z tobą dyskusje bo jesteś albo głupi albo trollujesz. Podajesz przykłady z dupy i uczepiłeś się call center. Powtórze jeszcze raz: to czy ktoś jest pracownikiem korporacji definiuje to przez kogo jest zatrudniony a nie twoje zdanie.

@kozaqwawa skonczyles dyskusje bo masz 0 argumentow juz od samego poczatku gdzie napisales o zarobkach 3700 brutto w Warszawie co jest bzdura bo na entry level masz min 5k brutto. A Ty odpisujesz ze chodzilo Ci o specjalistow. No to jakie Ty masz pojecie o zarobkach specjistow w korpo skoro wg Ciebie zarabiaja oni mniej niz entry level.Ty i
      @MangoZjem wyglada na to ze macie absolutnie 0 pojecia o pracy w prawdziwym korpo a sie madrzycie. To ze popracowaliscie u wiekszego janusa podpietego pod korpo to tak jak wspomnialem nie jest zadne korpo :).
      Jeszcze raz mala sciaga dla Was na temat pracy w korpo w Warszawie
      -praca zdalna
      -elastyczne godziny przychodzenia i wychodzenia z pracy ustalane samemu a nie przez kogos stojaacego z batem
      - zarobki to minimum 5k brutto na entry level, ale mozna dostac wiecej
      - specjalisci to zarobki od 8-9k brutto
      - duze mozliwosci rozwoju i szkolen zagranicznych.

Dziekuje za uwage. Pojdziciie kiedys do roboty do jakiejs porzadnej firmy to zobaczycie gdzie jest sufit a gdzie podloga

+: Orteus
    •  

W wiekszosci korpo masz praca zdalna, moge podac Ci nazwy 2 w ktory pracowalem w Warszawie: EY i Citibank.

@borjaki: nie mowie ze nie ma pracy zdalnej w korpo tylko, ze to nie DEFINIUJE pracy w korpo.

•  

Jeszcze raz mala sciaga dla Was na temat pracy w korpo w Warszawie
      -praca zdalna
      -elastyczne godziny przychodzenia i wychodzenia z pracy ustalane samemu a nie przez kogos stojaacego z batem
      - zarobki to minimum 5k brutto na entry level, ale mozna dostac wiecej
      - specjalisci to zarobki od 8-9k brutto
      - duze mozliwosci rozwoju i szkolen zagranicznych.

@borjaki: no popacz czyli wychodzi na to, ze pracuje w korporacji xD w lublinie xD ktora zatrudnia ~40 osob xD no ale pasuje do tych Twoich smiesznych wytycznych xD

•  

@borjaki: no popacz czyli wychodzi na to, ze pracuje w korporacji xD w lublinie xD ktora zatrudnia ~40 osob xD

@MangoZjem ok czyli sama przyznajesz ze nie masz pojecia o pracy w Warszawie w korpo ale od 2h masz na ten temat jak najwiecej do powiedzenia.

•  

@borjaki: znam po prostu definicje korpo i nie pokrywa sie z Twoimi urojeniami. warszawa nie ma specjalnej definicji xD

•  

>@borjaki: znam po prostu definicje korpo i nie pokrywa sie z Twoimi urojeniami. warszawa nie ma specjalnej definicji xD

@MangoZjem Brzmisz jak Fred z Chlopakow nie Placza ktory znal kogos kto byl w Stanach XD. Moje urojenia to prawie 15 lat pracy w duzych korpo rowniez z Big4 a Ty pracujac w Lublinie w malej firmie doskonale znasz realia pracy w Warszawie. Wez lepiej przeczytaj jeszcze raz co napisalas :).

•  

@borjaki: to ze nigdy nie jezdzilam samochodem to nie znaczy ze nie wiem co to jest samochod xD. rozumiesz to porownanie czy niezbyt?

Moje urojenia to prawie 15 lat pracy w duzych korpo rowniez z Big4

@borjaki: i przez 15 lat sie nie nauczyles co charakteryzuje korpo? jestem zdumiona xD

a Ty pracujac w Lublinie w malej firmie doskonale znasz realia pracy w Warszawie.

@borjaki: gosciu ale co maja realia i miejscowosc do DEFINICJI? slowo KORPORACJA ma swoja definicje i nie jest to bynajmniej praca zdalna i mozliwosci rozwoju xD I nie, warszawa nie ma swojej wlasnej definicji korporacji rozniacej sie od innych miast xD

•  

@borjaki: to ze nigdy nie jezdzilam samochodem to nie znaczy ze nie wiem co to jest samochod xD. rozumiesz to

@MangoZjem problem w tym ze Ty w tym porownaniu wystepujesz jako instruktor nauki jazdy tylko bez prawka i samochodu :P
      Tobie sie tylko cos wydaje bo przeczytalas jakas mityczna definicje, natomiast praktyki i realiow nie znasz ale sie wypowiadasz

•  

@borjaki: no i nawet prostych porownan nie rozumiesz. to mnie przekonalo do zakonczenia tej watpliwej jakosci dyskusji

•  

@MangoZjem to Ty nic nie rozumiesz a konczysz dyskusje bo masz 0 wiedzy i nawet Twoje smieszne porownania potem uderzaja w Ciebie. Takze dobrze robisz ze konczysz sie osmieszac.

•  

@borjaki: poprzyj mi swoja wiedze zrodlami to sie z Toba zgodze. bo poki co to moge powiedziec ze korporacja to szkola magii i czarodziejstwa i moje slowa sa dokladnie tyle samo warte co Twoje

•  

@borjaki: nie dość że głupi to jeszcze nie umie czytać ze zrozumieniem xD

•  

@kozaqwawa oho kolejny biedny frustrat dymany przez janusza. Co zabraklo argumentow i zaczely sie wyzwiska panie 3700 brutto. Janusz dal przerwe na fajka i wrociles szczekac?

•  

@borjaki: o widze ze ktos Cie obrazil to i Ty zaczynasz jechac ad personam xD i jeszcze smiesz te wyzwiska wytykać xD

•  

@Czeggu ziom to chyba nie tak.
      Atrakcyjne wynagrodzenie - pensja + premia >= 3000

Czyli z tego wynika że atrakcyjne wynagrodzenie czyli 5k średnio minus pensja plus premia daje maks 3000.
      Czyli zakładając że premia wynosi słynne 0zl wynika z tego że pensja to ok 2200brutto aka mininalna krajowa ¯\(ツ)

•  

a jesli pracuje na sluchawce (de facto umyslowo) w biurowcu w centrum dla banku czy operatora komorkowego gdzie obok mnie sa setki rownych mi pracownikow to pracuje w korpo czy nie

@MangoZjem: Definicja "pracy w korpo" bojrakiego jest zjebana, bo jemu nie chodzi wcale o "pracę dla korpo", tylko "pracę jako specjalista dla dużej firmy", i dopiero wtedy opisane przez niego warunki się zgadzają.
      Można jednak te rozległe opisy i rozróżnienia zawęzić do prostego:

gdzie obok mnie sa setki rownych mi pracownikow
      Jak obok Cb są setki równych pracowników, to masz szeregowe stanowisko, które może wykonywać właśnie setki innych ludzi, a w związku z tym nie masz co liczyć na specjalne traktowanie i negocjowanie warunków. Jeśli zaś dokładnie takich obowiązków jak Ty nie ma w całej firmie nikt (albo podobne obowiązki ma maksymalnie kilka-kilkanaście osób), wtedy jesteś "specjalistą", i na ogół możesz liczyć na znacznie lepsze traktowanie - takie jak super pensja, praca zdalna, elastyczne godziny pracy, dofinansowania do rozwoju itd. Warunkiem tego dobrego traktowania jest też wielkość firmy, bo małych firm często nie stać, by zatrudniać kogoś na powyżej 1-2 średnich krajowych na UoP i jeszcze na żądanie dawać mu wolne, nie wymagać nadgodzin itd. (jak już mała firma dużo płaci, to i dużo wymaga, w tym dyspozycyjności - a w dużej firmie masz luz), stąd pewnie to "korpo" w definicji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie nie polecam mieć kija w dupie jak bojraki xD ale bardzo polecam pracę jako specjalista w dużej firmie. Trzeba znać angielski komunikatywnie i najlepiej mieć studia. Oprócz tych dwóch kryteriów wymagania nie są wg mnie jakieś wysokie (głównie głowa na karku, samodzielność), a hajs leci za przyjemną i luźną pracę.
      Nie zgodzę się tylko co do pensji na entry level - "korpo" baaardzo często pytają świeżaków o oczekiwania finansowe, a nie spotkałam się z tym, by komuś dawali więcej niż sobie krzyknie "bo widełki" - raczej wydaje mi się, że wśród świeżaków to sobie właśnie szukają tanich jeleni, którzy za odpracowanie frycowego zgodzą się pracować za stawkę poniżej rynku... Ja sobie krzyknęłam ambitne 2500 zł/msc, to tyle dostałam, nikt mi nie wyrównywał w górę "bo widełki" i "bo to minimum na takim stanowisku" - wyceniłam się na gówno, to dostałam gówno, pomimo tego, że teraz mam ponad 4x większą pensję, więc jak widać firmę na wysokie pensje stać. Wśród znajomych słyszałam o przypadku, że komuś dali więcej niż sobie krzyknął "bo widełki", ale było to jakieś 500zł/msc różnicy i nie liczyłabym na to, że często tak będzie ¯\_(ツ)_/¯

W każdym razie Warszawie nawet jako początkujący lepiej nie schodzić poniżej 3k/msc netto, bo to robienie z siebie niewolnika i psucie rynku, a duże firmy spokojnie stać i na pięciocyfrowe wypłaty, więc nie trzeba się bać (tak jak ja się bałam), że kwota typu 5k/msc brutto zrobi na nich takie wrażenie, że z tego powodu odrzucą ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż oczywiście wg mnie może się tak zdarzyć, że faktycznie wezmą najtańszego.

•  

@Pantegram: Pieknie wyjasnilas :) mi tylko chodzilo o to ze korpo to rodzaj firmy a nie tak jak bohraki probuje wmowic rodzaj stanowiska xD co do psucia rynku to bym az rak nie przesadzala bo mimo ze to warszawa to placic ponad 3k za posidanie rak to przegiecie (uwzgledniajac najnizsza krajowa)

•  

@MangoZjem: Mam wrażenie, że biegły angielski jest dużo rzadszy niż mogłoby się wydawać. Sporo osób coś tam gada, ale żeby rzeczywiście załatwić jakąś sprawę po angielsku i nic nie popierdolić to już nie każdy.