•  

  Zapraszam na nową historię z serii #polskiepato pt. Zbyt dużo mówiła.

  Tekst możecie przeczytać tutaj lub na moim blogu polskiepato.pl.

  Powiadomienia o nowych wpisach pojawiają się na fejsbukowym fanpejdżu Polskie Pato. Ale wyjątkowo nie tym razem, bo dostałam bana na tydzień. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć mnie w tym co robię, to zapraszam na mój Patronite.

  • • •

  W wielkopolskim Dąbczu trwało lato 2010 roku. Wakacje Agnieszka Jankowiak spędzała w domu, gdzie wyręczała chorą mamę w codziennych obowiązkach.

  Ukochajmy się

  – mówiła, obejmując matkę osłabioną po kolejnej chemioterapii.

  Kobieta nie musiała o nic prosić, nastolatka sama garnęła się do pomocy. Najbardziej lubiła przygotowywać posiłki i piec ciasta, zastanawiała się nawet nad nauką w technikum gastronomicznym. We wrześniu miała iść do trzeciej klasy gimnazjum, a więc przed nią był cały rok na podjęcie decyzji o profilu szkoły średniej.

  26 lipca około godziny jedenastej Agnieszka wyszła z domu w stronę dawnego PGR-u. Mamie powiedziała, że umówiła się z koleżanką i niedługo wróci, jednak prawda była nieco inna – po drodze czekał na nią Kamil. 16-latek mieszkał nieopodal, a rok młodszą dziewczynę znał ze szkoły w Jabłonnej, do której razem uczęszczali. Nikt ich wcześniej nie widywał razem, a bardzo nieśmiała i skryta dziewczyna nie zwierzała się nikomu ze swoich uczuć do starszego kolegi.

  Ty nie masz dziewczyny, ja nie mam chłopaka. Może będziemy razem?

  – napisała w SMS-ie, po którym umówili się na rozmowę w cztery oczy.

  Gdy po kilku godzinach Agnieszka nie wróciła do domu, a w jej telefonie włączała się poczta głosowa, mama z siostrą zaczęły się niepokoić. Ojciec nastolatki objechał rowerem wieś, jednak poszukiwania nie przyniosły skutku. Po godzinie dwudziestej mundurowi wraz z psami tropiącymi rozpoczęli przeczesywanie okolicy i przesłuchiwanie okolicznych mieszkańców. Po zapadnięciu zmroku zaprzestano poszukiwań, jednak pracy nie przerwali funkcjonariusze z leszczyńskiego wydziału kryminalnego, usiłujący wytypować osoby mające związek ze sprawą. Następnego ranka wznowiono akcję poszukiwawczą, którą wsparli strażacy z pobliskiej OSP. Wciąż prowadzono rozmowy z Dąbczaninami, podczas których ustalono, że ostatnią osobą, która mogła widzieć zaginioną, był Kamil P. Podejrzany został szybko zatrzymany (zdjęcie) i podczas przesłuchania przyznał, że spotkał się z dziewczyną i doszło między nimi do kłótni.

  Sugerował, że najprawdopodobniej mógł ją nawet uśmiercić

  – mówi mł. insp. Henryk Kasiński, komendant policji w Lesznie.

  Nie wiedzieliśmy, czy dziewczynka jeszcze żyje.

  16-latek wskazał policjantom miejsce, gdzie zostawił Agnieszkę. (zdjęcie) (zdjęcie) Ciało znaleziono o godzinie trzynastej w rowie melioracyjnym, około kilometra od rodzinnego domu nastolatki.

  Jechały pod domem karetki, na sygnale. Ale wracały powoli, nie spieszyły się. Już wtedy wiedzieliśmy, że stało się coś strasznego

  – wspominała zapłakana siostra zamordowanej.

  Kamil P. przyznał się do morderstwa, tłumacząc, że zrobił to bez żadnego powodu i wcześniejszego planu. Miał się zezłościć na dziewczynę, bo zbyt dużo mówiła, irytowała go.

  Kiedy po raz kolejny zapytała, czy nie możemy być razem, coś we mnie wstąpiło

  – opowiadał.

  Najpierw zamknąłem jej ręką usta, żeby przestała, następnie zacząłem uderzać ją pięściami po głowie i twarzy. Prosiła, żebym tego nie robił.

  Rzucił ją na trawę i bił, a nastolatka broniła się wytrwale. P. w końcu zdjął ze swojej ręki bandaż elastyczny, owinął wokół szyi Agnieszki i zaciskał pętlę tak długo, aż przestała się szarpać. Po wszystkim wrzucił dziewczynę do rowu z wodą i odszedł. Przez jakiś czas po morderstwie krążył jeszcze po wsi, potem wrócił do domu, gdzie według zeznań babci zachowywał się normalnie i nie wzbudzał żadnych podejrzeń. Po jakimś czasie wrócił na miejsce zbrodni, by zobaczyć, czy nastolatka żyje.

  Podejrzany trafił do policyjnej izby dziecka w Poznaniu, a 28 lipca decyzją III Wydziału Rodziny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Lesznie został umieszczony w schronisku dla nieletnich. Przyznano mu także obrońcę z urzędu.

  Sekcja zwłok wykazała, że Agnieszka zmarła na skutek uduszenia, około godziny po wyjściu z domu. Wykluczono motyw seksualny oraz działanie podejrzanego pod wpływem jakichkolwiek środków odurzających czy alkoholu. (reportaż)

  Mieszkańcy Dąbcza byli w szoku. Agnieszka była znana ze swojego spokojnego usposobienia i nieśmiałości, nikt nie spodziewał się, że mogłaby się komuś narazić. A tym bardziej Kamilowi. Sąsiedzi 16-latka zgodnie stwierdzili, że chłopak był "normalny" – grzeczny, małomówny, z rodziny jakich wiele w okolicy, dobrze się uczył, a po wakacjach miał iść do jednego z leszczyńskich techników.

  Agnieszka została pochowana 1 sierpnia na cmentarzu w Dąbczu. (zdjęcie) (zdjęcie)

  W schronisku dla nieletnich Kamil P. został poddany badaniom psychiatrycznym, a w styczniu przewieziono go do szpitala w Międzychodzie na jeszcze wnikliwszą obserwację. Po kilku tygodniach biegli wykazali, że w trakcie popełnienia przestępstwa był poczytalny oraz miał zdolność rozpoznawania swoich czynów. W oparciu o ich opinię, Sąd Rodzinny w Lesznie orzekł, że P. może odpowiadać jak osoba dorosła, a jego sprawę przejmie Prokuratura Rejonowa w Braniewie. Oskarżonemu nie groził już tylko pobyt w zakładzie poprawczym do 21 roku życia, ale także kara umieszczenia w zakładzie penitencjarnym nawet na 25 lat. Jako osoba młodociana, nie mógł zostać skazany na dożywocie.

  Prokuratura zakończyła śledztwo w listopadzie 2011 roku, a po dwóch miesiącach, 19 stycznia w Sądzie Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się proces. (zdjęcie) (zdjęcie) (zdjęcie) Kamil P. przyznał się do winy, odmówił jednak składania wyjaśnień i odpowiedzi na jakiekolwiek pytania.

  Nie wiem, co we mnie wstąpiło

  – usprawiedliwiał się.

  Prokurator wnioskował o najwyższy wymiar kary dla nastolatka, co rodzicom zamordowanej nie wystarczało. Jankowiakowie wystąpili do Sądu z powództwem o zadośćuczynienie w wysokości 80 tys. zł.

  Cztery dni po osiemnastych urodzinach Kamila zapadł wyrok. 27 stycznia 2012 roku poznański Sąd skazał nastolatka na 15 lat pozbawienia wolności.

  Wina oskarżonego nie podlega wątpliwości

  – mówiła sędzia Małgorzata Susmaga.

  Orzekła także wobec oskarżonego obowiązek zapłaty rodzicom Agnieszki 5 tys. zł za postawienie pomnika na cmentarzu oraz po 40 tys. zł z tytułu zadośćuczynienia. Sąd wziął pod uwagę młody wiek sprawcy oraz to, że wcześniej nie był agresywny i nie sprawiał kłopotów. Zdaniem Sądu P. jest emocjonalnie zrównoważony i nie miał skłonności do impulsywnych zachowań, a zasądzona wobec niego kara ma go wychować, a nie przekreślać życie.

  Z takim uzasadnieniem nie zgodziła się jednak prokuratura, która zwróciła się do Sądu Apelacyjnego o podwyższenie wyroku do 25 lat. Poznański Sąd wyższej instancji jeszcze w kwietniu tego samego roku utrzymał wyrok w mocy.

  Oskarżony dotychczas nie miał kłopotów z prawem i nie jest osobą zdemoralizowaną. Sąd uznał też, że miał niedojrzałą osobowość, a podczas postępowania sądowego wyrażał skruchę

  – uzasadniała decyzję sędzia Elżbieta Fijałkowska.

  Według Sądu kara 15 lat więzienia jest adekwatna, bo Kamil swoją ofiarę pobił i udusił, a po zabójstwie wrócił na miejsce zbrodni, co świadczy o działaniu wyrachowanym.

  W 2014 roku skazany skierował prośbę do Prezydenta RP o darowanie mu kary lub jej częściowe złagodzenie. Zarówno prokuratura, jak i Sąd Apelacyjny zaopiniowali negatywnie jego wniosek.

  . . .

  Dziś, 21 sierpnia Agnieszka Jankowiak obchodziłaby swoje 24 urodziny.

  • • •

  Informacje z prasy, które zawarłam w tym tekście, pochodzą stąd, stąd, stąd, stąd, stąd, stąd, stąd, stąd, stąd, stąd, stąd, stąd, stąd, stąd, stąd, stąd, stąd, stąd, stąd i stąd.

  Nad poprawnością języka polskiego w moich tekstach czuwa @TerazMnieWidac, a nad językiem prawnym, prawniczym oraz służąc wiedzą z dziedziny prawa karnego – @IgorK.

  • • •

  #kryminalne #kryminalistyka #morderstwo #patologiazewsi #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #dabcze #leszno

  źródło: vuqktkpTURBXy84Y2YzM2VkNjhmYTBhMjljYmU0ZjRlM2I2OWZlY2ZmNS5qcGeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCww.jpg

  +: Miii_Kiii, Liwiia +572 innych
  •  

   _@kvoka:

   W przyszłości chciałabym:

   Napisać książkę, w której opisałabym kilkanaście spraw kryminalnych z Polski. Jednak tym razem, chciałabym korzystać z akt spraw i rozmów ze światkami, a nie tylko z krótkich wyroków;
   Dostać pracę w jakiejś gazecie, prowadzić swój "kącik kryminalny" lub po prostu być publikowaną w prasie._


   świadkami :) wkradła Ci się literówka

  •  

   @kvoka a moze bys tak opisala sprawe Skóry. Jedyna sprawa tutaj ktora bys opisala bez wyroku, a w ktorej to sprawie śledztwo dalej sie toczy

  •  

   @kvoka: ja pierdykam, ale gówniarz na tych fotkach z zatrzymania. Dziewczyna musiała być bardzo drobna skoro taki szczur 60kg ją powalił, obezwładnił i udusił.

   Pokazałem twoją stronę znajomym, wszyscy się rozpływają nad jakością tekstów :)

  •  

   @kvoka Plus w ciemno, zapisałam sobie i przeczytam później (。◕‿‿◕。)

   +: kvoka
  •  

   @kvoka: dlaczego nie ma podanego jego nazwiska a ryj ma zakryty?

  •  

   @kvoka napisz. Chętnie przeczytam taki pitawal.

  •  

   Zarowno sprawca, jak i ofiara, na potegi intelektu nie wygladaja ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   Skoro człowiek który bez powodu zabija koleżankę wg. polskiego prawa "nie jest osobą zdemoralizowaną" to kto jest?

  •  

   @kvoka: Zadziwia mnie jakiekolwiek pierdolenie o wychowywaniu kogoś kto w wieku 16 lat zamordował drugiego człowieka z powodu "ZA DUŻO GADAŁA". 25 lat a najlepiej dożywocie, bo dla takich osób w zdrowym społeczeństwie nie ma miejsca.

  •  

   @kvoka: świetne teksty, będę zaglądać częściej ;)

   +: kvoka
  •  

   @Walkiria81: no i co z tego? Twoja wypowiedź też o tym nie świadczy.

  •  

   @kolejnekontonawypok: O ile był grzeczny w więzieniu to za rok-dwa będzie na wolności, a może i już wyszedł. Do wyroku wlicza się areszt, a realna długość wyroku o ile ktos nie sprawia problemów w więzieniu i jest grzeczny to 60-70% wyroku. Do tego trzeba doliczyć, że na pewno kilkanaście razy wychodził na przepustki i się okazuje, że wyrok niewiele gorszy, niż wyjazd do roboty za granicę na parę lat.

   +: depmod, d..p +2 innych
  •  

   Pokazałem twoją stronę znajomym, wszyscy się rozpływają nad jakością tekstów :)

   @wyznacznikmacierzy: Straaaaasznie mi miło ♥

   +: kkk240
  •  

   @kvoka mmmm, kolejna polska patologia! (。◕‿‿◕。)

  •  

   Miał się zezłościć na dziewczynę, bo zbyt dużo mówiła, irytowała go.
   @kvoka: Cooo?

   grzeczny, małomówny
   Był odludkiem, ale z racji agresji chyba nie przegrywem, a psycholem.

  •  

   Kiedy po raz kolejny zapytała, czy nie możemy być razem, coś we mnie wstąpiło

   @kvoka: Dawno temu w szkole był taki bardzo spokojny i przyjaźnie do wszystkich nastawiony chłopak, nigdy na nikogo nie podniósłby ręki, zero agresywnych zachowań. Podczas gry w piłkę ktoś postanowił że będzie w niego wjeżdżał rowerem. Pierwszy 3 razy zignorował, następne 2 wyraził wyraźny sprzeciw, po kolejnych 5 nie wytrzymał i 'coś w niego wstąpiło', złapał rower i rzucił nim na 2 metry. Coś takiego jakby poczuł się on bezsilny i narażony na niebezpieczeństwo co wywołało w nim reakcję obronną w postaci agresji

  •  

   Chłopak w moim wieku. 9 lat już siedzi to pewnie za chwilę wyjdzie, w końcu kara ma wychowywać, a chłopak był wcześniej grzeczny no i w ogóle przeprosił, więc powinni go puścić do domu ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Ale nie o tym. Pamiętam dobrze wakacje 2010, pierwsze piwo z kolegami, pierwsze papierosy po kryjomu, potem poszedłem do liceum. Nie wyobrażam sobie że miałbym od tamtego czasu do teraz cały czas siedzieć w zamknięciu, przecież to jest cała młodość za kratami. Oczywiście nie chodzi mi o to, że żal mi tego szczura czy coś. Po prostu on wyjdzie jeszcze bardziej zwichrowany psychicznie z tego więzienia i pewnie znowu coś komuś zrobi.

  •  

   @kvoka: może youtube? gdzie byś przedstawiała sprawę oraz mogłabyś pokazywać zdjęcia? byle byś nie zrobiła tego co jedna jutuberka która zamiast pokazywać wszystko zwiazane ze sprawą pokazuje siebie przez co nie mogę jej oglądać

  •  

   Dawno temu w szkole był taki bardzo spokojny i przyjaźnie do wszystkich nastawiony chłopak, nigdy na nikogo nie podniósłby ręki, zero agresywnych zachowań. Podczas gry w piłkę ktoś postanowił że będzie w niego wjeżdżał rowerem. Pierwszy 3 razy zignorował, następne 2 wyraził wyraźny sprzeciw, po kolejnych 5 nie wytrzymał i 'coś w niego wstąpiło', złapał rower i rzucił nim na 2 metry. Coś takiego jakby poczuł się on bezsilny i narażony na niebezpieczeństwo co wywołało w nim reakcję obronną w postaci agresji

   @Cebulakx: Moim zdaniem takie reakcje wynikają z tego w jaki sposób są wychowywane dzieci w Polsce. Rodzice nie pozwalają płakać czy się złościć, strofują na każdym kroku i wymagają by okazywały tylko radość lub neutralność. "Nie wyj, jesteś facetem!", "Beksa lala!", "Nie złość się!"... A nie ma niczego złego w wyryczeniu się i wyładowaniu swoich emocji. Oczywiście, z wiekiem trzeba się nauczyć jak reagować na swoją złość ale każda emocja jest potrzebna i o czymś świadczy. Takie dzieci w przyszłości mają problem z okazywaniem uczuć, tłumią w sobie wszystko, aż w końcu wybuchają, no a skutki tego bywają różne...

  •  

   może youtube? gdzie byś przedstawiała sprawę oraz mogłabyś pokazywać zdjęcia?

   @xblackwidowx: Mam to na uwadze i może kiedyś cokolwiek w tym kierunku zrobię. Póki co wolę skupić się na pisaniu.

   byle byś nie zrobiła tego co jedna jutuberka która zamiast pokazywać wszystko zwiazane ze sprawą pokazuje siebie przez co nie mogę jej oglądać

   @xblackwidowx: W telewizji też ci przeszkadza, że pokazują prezenterów czy prezenterki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie widzę niczego złego w pokazywaniu siebie na YT, jeżeli ktoś ma taka chęć. Myślę, że problem z tym mają głównie faceci bo jakoś o to, że Marcin Myszka z Kryminatorium się w końcu pokazał nikt nic nie mówi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego ja m. in. nie mam zamiaru pokazywać nigdzie swojego ryja bo ludzie są bezczelni i zaczną opisywać mój wygląd, makijaż, cycki czy tatuaże, a nie kontent, który tworze.

   +: Jaqodka, k.............z +13 innych
  •  

   @kvoka Przeczytałem i jestem w szoku. Zabił tylko dlatego, bo ofiara za dużo mówiła i miał tego dość. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   @kvoka: ciekawi mnie opinia psychiatrów, w tekście brak informacji o jego osobowości i i tym co było impulsem do popełnienia zbrodni.

   Wygląda to tak jakby wiedział że ją zabije zanim się spotkali, skoro go irytowała i chciał ją ucieszyć to po co wcześniej się z nią umawiał? To bez sensu. Moim zdaniem chciał zrobić jej krzywdę od samego początku, może nie zabić ale skrzywdzić, a jak zaczęła krzyczeć to wpadł w szał.

   +: Memezis, V..........9 +2 innych
  •  

   @kvoka: Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Mianowicie, co tu się właściwie...? ( ಠ_ಠ) Otoczenie mówi: "Normalny chłopak, niczym się nie wyróżniał, grzeczny, małomówny, dobrze się uczył, żaden patus". Psychologowie, psychiatrzy i sąd: "Jest zrównoważony psychicznie, nie jest zdemoralizowany, nie ćpa, nie pije, był poczytalny w chwili popełnienia czynu." Czyli absolutnie normalny dzieciak. Tyle, że zabił drugiego człowieka z taką "lekkością", jak gdyby chodziło o przełączenie kanału w telewizorze - "Nie podoba mi się ten program, przełączę", "Za dużo mówiła, no to ją zabiłem, a potem na luzie poszedłem do domu, nikt nie poznał, że właśnie zamordowałem człowieka. Potem jeszcze wróciłem na miejsce, zobaczyć czy żyje. Nie żyła. Trudno." Przecież to jest podejście jakiegoś zawodowego killera, kogoś kogo można nazwać "przestępcą totalnym", bo nie ma w nim już ani jednej ludzkiej emocji. Skrajnie chora sytuacja...

  •  

   @SP_Alfa_Kilo: Tak jak pisałam wyżej: Moim zdaniem takie reakcje wynikają z tego w jaki sposób są wychowywane dzieci w Polsce. Rodzice nie pozwalają płakać czy się złościć, strofują na każdym kroku i wymagają by okazywały tylko radość lub neutralność. "Nie wyj, jesteś facetem!", "Beksa lala!", "Nie złość się!"... A nie ma niczego złego w wyryczeniu się i wyładowaniu swoich emocji. Oczywiście, z wiekiem trzeba się nauczyć jak reagować na swoją złość ale każda emocja jest potrzebna i o czymś świadczy. Takie dzieci w przyszłości mają problem z okazywaniem uczuć, tłumią w sobie wszystko, aż w końcu wybuchają, no a skutki tego bywają różne...

  •  

   @kvoka: nie kompletnie mi to nie przeszkadza, bardziej mi chodzi o to, że jak puszczam sobie takie historie, to chciałabym cała w tą historię "wejść", bez przerywników na czyjąś twarz, chciałabym zeby to było jak u niediegetyczne jak już pokazuje to w bardzo mroczny sposób który nastraja, chociaż wole generalnie bez by móc widzieć wszystko co związane z tematem
   a chodzi mi o Karolinne Anne, razi mnie że tu pokazywane są zdjęcia ze zbrodni i nagle ona ładnie ubrana w makijażu na białym tle, lubie jak film dostarcza mi ciarki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @xblackwidowx: A, no czaję. Ja Karolinę Annę słucham jako podcast :D

  •  

   @kvoka: No w końcu! Dawno nic nie było o polskim pato. Dawaj wincyj.

   +: kvoka
  •  

   @kvoka: nie jestem za archaicznym prawem Hammurabiego, ale serio? Za takie rzeczy dożywocie (albo lepiej szafot) od razu powinno być sądzone. Przyznał się, sposób zabicia wyjątkowo okrutny gdyż w przeciwieństwie do pistoletu nie jest sekunda i po problemie, tylko walka o życie. Zero perspektyw po wyjściu bo młodość za kratami spędził. Pojebany świat

   +: 2edgy
  •  

   @kvoka tekst ok. Nie podoba mi się tytuł bloga, tagu itd. Z szacunku do ofiar. Zauważ że w tekscie poswiecasz podobną uwagę zarówno ofierze jak i sprawcy. Wyobraź sobie co muszą czuc bliscy tej dziewczyny wymienionej z imienia i nazwiska gdy trafiają na informacje o niej na blogu zatytułowanym polskie pato. Moim zdaniem niepotrzebna stygmatyzacja ofiar. Ogarnij to! Zwłaszcza jak bedziesz miał kiedys ambicje zdobyc jakies informacje u zródła a nie tylko z internetu. No bo chyba sie nie przedstawisz: Witam. Jestem kvoka z polskiepato.pl Czy mozemy porozmawiac o synu/córce?

  •  

   @SP_Alfa_Kilo: Coś czuję, że tam się działo więcej niż mówią mieszkańcy i rodzina.

  •  

   tekst ok. Nie podoba mi się tytuł bloga, tagu itd. Z szacunku do ofiar. Zauważ że w tekscie poswiecasz podobną uwagę zarówno ofierze jak i sprawcy. Wyobraź sobie co muszą czuc bliscy tej dziewczyny wymienionej z imienia i nazwiska gdy trafiają na informacje o niej na blogu zatytułowanym polskie pato. Moim zdaniem niepotrzebna stygmatyzacja ofiar. Ogarnij to! Zwłaszcza jak bedziesz miał kiedys ambicje zdobyc jakies informacje u zródła a nie tylko z internetu. No bo chyba sie nie przedstawisz: Witam. Jestem kvoka z polskiepato.pl Czy mozemy porozmawiac o synu/córce?

   @barxik: Nie zgadzam się z tym, że tytuł bloga czy tagu są nieodpowiednie czy niestosowne. I jestem zdziwiona, że kogoś może tak urażać bo nigdy takiej opinii nie słyszałam i sama bym na to nie wpadła. Nie widzę w nich niczego złego, obraźliwego czy "stygmatyzującego ofiary". I co jest złego by pisać zarówno o ofiarach jak i sprawcach? Temat ofiary mam przemilczeć czy temat sprawcy? Czy kogo? A nazwiska podaję tylko wtedy gdy rodzina wyraziła wcześniej zgodę. W przypadku sprawców gdy sąd, ewentualnie sam zainteresowany/zainteresowana.

   A źródła, z których korzystam nie są tylko z internetu.

  •  

   9 lat temu pomagałam szukać tej dziewczyny, byłam akurat u znajomych w tej miejscowości, kiedy to się stało.

  •  

   @kvoka zobacz sobie jaka grafike wyswietla google dla hasła polska patologia. Albo co sie kryje pod tagiem #patologiazewsi ktory zostal uzyty do promowania wpisu. Dlatego jesli chcesz zostac przy tytule to skupiasz sie wylacznie na sprawcy a o ofierze tylko wzmianka. Ale jeśli poswiecasz jej uwagę w tekscie, w tym wypadku nawet zaczynasz wpis to moim zdaniem powinnas rozwazyc zmiane tytulu. Jak chcesz pisac o zbrodniach to lepiej miec bardziej adekwatny tytuł. Kiedys jak zdobedziesz wieksza popularnosc to glupio bedzie zobaczyc zdjecie tej dziewczynki pomiedzy calym tym sciekiem jaki sie wyswietla po wygoglowaniu polska patologia. Mi by bylo.

  •  

   @kvoka: dobra szkoła, myslałeś o reportażu sądowym jako zawodzie?

   +: kvoka
  •  

   zobacz sobie jaka grafike wyswietla google dla hasła polska patologia. Albo co sie kryje pod tagiem #patologiazewsi ktory zostal uzyty do promowania wpisu.

   @barxik: Nie uważam by to co wyświetliło się w Googlach po wpisaniu "polska patologia" powinno być powodem do tego bym ja musiała zmienić tytuł bloga. Piszę o polskich sprawach kryminalnych, które dotyczą środowisk oraz zachowań patologicznych, dlatego nazwa bloga i moich autorskich tagów są adekwatne. A co do tagu #patologiazewsi to może i faktycznie nie pasuje do tego wpisu.

   Dlatego jesli chcesz zostac przy tytule to skupiasz sie wylacznie na sprawcy a o ofierze tylko wzmianka. Ale jeśli poswiecasz jej uwagę w tekscie, w tym wypadku nawet zaczynasz wpis to moim zdaniem powinnas rozwazyc zmiane tytulu. Jak chcesz pisac o zbrodniach to lepiej miec bardziej adekwatny tytuł.

   @barxik: Uważam, że tytuł mojego bloga i moje autorskie tagi nie są kompletnie obraźliwe, dlatego przy nich pozostanę. Pisać o ofiarach mam zamiar bo uważam, że media poświęcają uwagę tylko sprawcom, a powinno się wspominać też tych co ucierpieli, nawet jeżeli ich życiorys nie był tak sensacyjny jak sprawcy. Nie musisz się ze mną zgadzać, a ja nie muszę z tobą.

   Kiedys jak zdobedziesz wieksza popularnosc to glupio bedzie zobaczyc zdjecie tej dziewczynki pomiedzy calym tym sciekiem jaki sie wyswietla po wygoglowaniu polska patologia. Mi by bylo.

   @barxik: A mi nie jest i nie będzie głupio bo nie widzę niczego złego w tym co mi zarzuciłeś. Nie odpowiadam za to co poza moimi postami wyświetla się w wyszukiwarce.

  •  
   k.....r

   0

   @kvoka: jakbys potrzebowala kogos do pomocy z kanalem na stanowisko lektora za frajer to sie odezwij. Moge robic za frajer a jak sie postaram to moge wyciagnac calkiem dobry glos

  •  

   @kvgewhr: Dzięki, wezmę pod uwagę :*

  •  
   k.....r

   0

   @kvoka: no tylko tekstow mi nie dawaj do redagowania bo widze ze dwa razy bez sensu napisalem frajer xD

  •  
   N..............x

   0

   @kvoka: Byku, nie myślałeś o youtube? Bo pooglądałbym bardzo chętnie takie sprawy, nawet jak byś to czytał

  •  

   @NaczelnySpierdox: Krówko ciągutko, myślałam ale póki co wolę się skupić na pisaniu i na jakiś tam innych swoich rzeczach. Może za jakiś czas i skuszę się na tego YT, mam sporo pomysłów, no ale to czasochłonne, więc póki co nie bardzo mogę to robić. Ale kusi, tym bardziej, że coraz więcej osób piszę bym to robiła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @kvoka to była tylko moja porada. Nie musisz z niej skorzystac. Mimo wszystko uwazam ze to cie bedzie ograniczac. Zwlaszcza jak bedziesz chciała tez pisac o sprawach niewyjaśnionych lub tajemniczych zaginięciach gdzie wszystko wskazuje, że stało się cos złego. Bo wtedy praktycznie 90% kontentu bedzie się skupiało wokół ofiar. Przesledz moze rebranding wygrywam z anoreksją na maciej.je Zupełnie inna tematyka ale moze znajdziesz podobienstwa. Inna sprawa ze tag #polskiepato nie jest autorski. I pomimo tego ze chcialbym w przyszlosci miec info o nowych artykulach to ten inny niezwiazany z tematyką kryminalną kontent, który wychodzi pod tym tagiem mnie zdecydowanie zniechęca do sledzenia tego tagu

  •  

   to była tylko moja porada. Nie musisz z niej skorzystac. Mimo wszystko uwazam ze to cie bedzie ograniczac. Zwlaszcza jak bedziesz chciała tez pisac o sprawach niewyjaśnionych lub tajemniczych zaginięciach gdzie wszystko wskazuje, że stało się cos złego. Bo wtedy praktycznie 90% kontentu bedzie się skupiało wokół ofiar. Przesledz moze rebranding wygrywam z anoreksją na maciej.je Zupełnie inna tematyka ale moze znajdziesz podobienstwa. Inna sprawa ze tag #polskiepato nie jest autorski. I pomimo tego ze chcialbym w przyszlosci miec info o nowych artykulach to ten inny niezwiazany z tematyką kryminalną kontent, który wychodzi pod tym tagiem mnie zdecydowanie zniechęca do sledzenia tego tagu

   @barxik: Lubię jak mi ludzie coś doradzają i mają inne zdanie niż ja, dzięki temu się rozwijam i zmieniam na lepsze. Ale z twoją opinią nie zgadzam się koooooompletnie i nie zmienię niczego o czym piszesz. Mimo wszystko, dzięki za rady. ;)

   Tag #polskiepato jest moim autorskim, wymyśliłam go na początku mojego pisania tutaj. Masz nawet podpis "Tag autorski kvoka" koło nazwy i przycisku "obserwuj" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @kvoka: różowa będzie zachwycona twoją stroną

   +: kvoka
  •  

   @kvoka: szkoda dziewczynki, odnośnie Kamila Pe:
   - jaka jest wykonywalność takich zadośćuczynień wobec rodziców ? Przecież młody nie ma tej kasy i przez najbliższe 15 lat nie zarobi, więc co się z tym dzieje ? Przechodzi zobowiązanie na jego rodziców ?

  •  

   szkoda dziewczynki, odnośnie Kamila Pe: - jaka jest wykonywalność takich zadośćuczynień wobec rodziców ? Przecież młody nie ma tej kasy i przez najbliższe 15 lat nie zarobi, więc co się z tym dzieje ? Przechodzi zobowiązanie na jego rodziców ?

   @kejterr: Niech lepiej @IgorK się wypowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: kejterr
  •  

   @kvoka: Jezu, totalna abstrakcja. Tak na luzie sobie udusić nastolatkę, bo dużo mówi. Po czym wrócić do domu i jak gdyby nigdy nic się dalej zachowywać...
   Ten człowiek nie jest normalny i nie powinien nigdy wyjść zza krat wg. mnie.

  •  

   @mlodedrwale: taki który wstrzykuje sobie marihuanen

  •  

   - jaka jest wykonywalność takich zadośćuczynień wobec rodziców ? Przecież młody nie ma tej kasy i przez najbliższe 15 lat nie zarobi, więc co się z tym dzieje ? Przechodzi zobowiązanie na jego rodziców ?

   @kejterr: @kvoka

   Z tego co się orientuję, to w pewnych sytuacjach można dochodzić należności od rodziców ale to cywilistyka a ja się tylko na prawie karnym znam ;-)

   Wołam @Ogar_Ogar @Mr_Hand_of_Fate żeby się wypowiedzieli.

   +: kejterr
  •  

   9 lat już siedzi to pewnie za chwilę wyjdzie,

   @imajoke: skazanego na karę 25 lat pozbawienia wolności można warunkowo przedterminowo zwolnić najwcześniej po odbyciu 15 lat kary.

  •  
   O....y

   +4

   @kvoka: uwielbiam Cię, widać, że wkładasz w te teksty dużo pracy.

  •  

   @kvoka
   Z tym że "coś we mnie wstąpiło" to bardzo częsty tekst wśród morderców czy innych przestępców. Takich przypadkowych.

   Bardzo mnie to intryguje i lubię dopowiadac sobie do tego jakąś fantastyczna historię. Zobaczcie: normalny, zwykły chłopak, człowiek, który żyje sobie spokojnie i nie wadzi nikomu. Aż jednego dnia wstaje i jeszcze nie ma świadomości, że "coś w niego wstąpi" i zabiję inną osobę. Ma swój codzienny rytuał, myje się, ubiera, je śniadanie, rozmawia z najbliższymi, idzie na spacer, do szkoły pracy a potem nagle, ni stąd ni zowąd, morduje kogoś.
   Może faktycznie w tych ludzi coś wstępuje. Może jakoś zły duch, zła siła wyczuwa drobna skazę na konstrukcji psychicznej tych biednych ludzi i tamtędy właśnie, jak haker przez drobny bug w zabezpieczeniach komputera, "wstępuje" w człowieka i..

  •  

   @kvoka: co jak co ale to ufo na głowie XD

  •  

   @IgorK: Ale on dostał 15 lat. To po ilu latach najwcześniej może dostać warunkowe?

  •  

   @IgorK: Przypisanie odpowiedzialności rodzicom możliwe jest na podstawie art. 427 k.c.

   Kto z mocy ustawy lub umowy jest zobowiązany do nadzoru nad osobą, której z powodu wieku albo stanu psychicznego lub cielesnego winy poczytać nie można, ten obowiązany jest do naprawienia szkody wyrządzonej przez tę osobę, chyba że uczynił zadość obowiązkowi nadzoru albo że szkoda byłaby powstała także przy starannym wykonywaniu nadzoru. Przepis ten stosuje się również do osób wykonywających bez obowiązku ustawowego ani umownego stałą pieczę nad osobą, której z powodu wieku albo stanu psychicznego lub cielesnego winy poczytać nie można.
   Jednocześnie, generalnie małoletni powyżej 13. roku życia ma tzw. zdolność deliktową - czyli ogólnie można przypisać mu winę, co wyklucza odpowiedzialność rodziców. Oczywiście, czasem - ze względu na upośledzenie umysłowe na przykład - winy i tak nie będzie można mu przypisać i wówczas art. 427 k.c. może mieć zastosowanie.
   Natomiast nie ulega wątpliwości, że w każdej sytuacji, w której doszło do popełnienia przestępstwa przez małoletniego i sąd karny przypisał mu winę, to jest on wyłącznie odpowiedzialny za swoje poczynania również w myśl prawa cywilnego; niekonsekwentne byłoby przyjęcie, że taki małoletni skazany, ze względu na swój stan rozwoju umysłowego, nie może być uznany za winnego wyrządzenia szkody.
   Dodatkowo oczywiście rekonstruując 427 k.c. należy zwrócić uwagę na to, że rodzice (albo inni opiekunowie) odpowiedzialni będą tylko w sytuacji, gdy sami ponoszą winę w postaci braku należytej staranności w pełnieniu nadzoru nad sprawcą.
   Jedyna szansa na to, aby w końcu wyszarpać zadośćuczynienie od osoby skazanej na karę bezwzględnego pozbawienia wolności, to składać okresowo wnioski o wszczęcie egzekucji, by roszczenie się nie przedawniło. Swoją drogą, w stosunku do nawiązek, zadośćuczynień i odszkodowań orzeczonych w procesie karnym, obowiązują obecnie dłuższe okresy przedawnienia, aniżeli w stosunku do tych, orzeczonych w procesie cywilnym - 10 lat, ale ten okres biegnie od dnia uprawomocnienia się wyroku. Zatem zostaje jedynie wszczynanie bezskutecznych egzekucji, do czasu gdy sprawca wyjdzie, aby przerwać bieg przedawnienia.

  •  

   @IgorK : to ile on w końcu dostał, bo z tekstu wynika, że 15

  •  

   @IgorK: poza tym co napisał @Mr_Hand_of_Fate: w praktyce jedynym sposobem na zaspokojenie takich roszczeń to liczyć że skazany dostanie spadek czy wygra na loterii. Kilkadziesiąt- kilkaset tysięcy długu jest praktycznie niespłacalne dla normalnej osoby, aco mówić o kims po 15 latach więzienia.

  •  

   @kvoka: rozumiem, ze na mirko nie mozesz wstawiac zdjec w akapitach, ale na blogu to chyba nie jest problem? Chujowo się czyta gdy co chwilę trzeba wchodzić w link do zdjęcia.

  •  

   @imajoke: @nieocenzurowany88 sorry, czytałem jednym okiem ;-) Faktycznie dostał 15 lat, więc wyjść może po odbyciu połowy kary, czyli po 7 latach i 6 miesiącach.

  •  
   L.........s

   +4

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   rozumiem, ze na mirko nie mozesz wstawiac zdjec w akapitach, ale na blogu to chyba nie jest problem? Chujowo się czyta gdy co chwilę trzeba wchodzić w link do zdjęcia.

   @CXLV: Tak, na mirko nie da się wrzucać zdjęć pomiędzy akapitami, a na blogu jak najbardziej. Ale nie mogę tak po prostu wkleić sobie czyjegoś zdjęcia, bo to zwykła kradzież (prawa autorskie). ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tego co się orientowałam, jedno zdjęcie zwykle kosztuje 50 zł a więc musiałabym wydać kilka stów na jeden post.

  •  
   D..........a via Android

   0

   Tak jak pisałam wyżej: Moim zdaniem takie reakcje wynikają z tego w jaki sposób są wychowywane dzieci w Polsce. Rodzice nie pozwalają płakać czy się złościć, strofują na każdym kroku i wymagają by okazywały tylko radość lub neutralność. "Nie wyj, jesteś facetem!", "Beksa lala!", "Nie złość się!"... A nie ma niczego złego w wyryczeniu się i wyładowaniu swoich emocji. Oczywiście, z wiekiem trzeba się nauczyć jak reagować na swoją złość ale każda emocja jest potrzebna i o czymś świadczy. Takie dzieci w przyszłości mają problem z okazywaniem uczuć, tłumią w sobie wszystko, aż w końcu wybuchają, no a skutki tego bywają różne...

   @kvoka @SP_Alfa_Kilo a może takie geny? Psycho/socjopata? To akurat nie schorzenie psychiczne a raczej taki stan psychiki i osobowości, wykazujący się brakiem empatii, oziębłością, obojętnością, wyrachowaniem.

  •  

   @DJ_turboKoza: Nie ma żadnych badań potwierdzających, że socjopatia jest genetyczna.

  •  
   D..........a via Android

   +1

   @kvoka jeszcze nie (✌ ゚ ∀ ゚)☞
   Ale przecież skądś to się bierze takie zachowanie? Skąd? Szatan? Demony? Na pewno nie jeden psychol był poddawany jakimś egzorcyzmom i za pewne w niejednym przypadku to nie dało rezultatu, bo nie byli opętani tylko po prostu źli.

   +: balatka
  •  

   @kvoka:
   Teraz miejsce, w którym została zamordowana dziewczyna wygląda całkiem inaczej.
   Powstał "Zbiornik Rydzyna". Wkoło całego zbiornika jest ścieżka pieszo rowerowa. Miejsce zbrodni, znajduje się zaraz obok ściezki. Stoii tam Krzyż i palą sie znicze oraz są kwiaty.
   Gdy Agnieszka została uduszona były tam same pola i krzaki. Dziś jest tam miejsce rekreacyjne i kwiaty i znicze przypominają wszyskim o tragedii.
   Miejsce zbrodni
   https://www.google.pl/maps/@51.805244,16.6557783,137m/data=!3m1!1e3

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Czy tej pani była potrzebna operacja?
  #nsfw #operacjaplastyczna #cycki #alternatywkaboners

  odpowiedzi (54)

 • avatar

  (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  #heheszki #humorobrazkowy

  odpowiedzi (60)

 • avatar

  Dzień dobry. Druga część ze spóźnialską. Link do części pierwszej. Rozmowa właśnie trwa więc do niczego jeszcze nie doszło. Czy dojdzie? Może.

  Krótko:
  Można? Można.
  Dotarło do pani z kim tańczy? Dotarło.
  Dziękuję.

  Żołnierze Stulejkomando i Spermdywizji proszeni o złożenie broni i zaprzestanie stawiania oporu.

  Chciałbym jednak zauważyć pewną tendencję, przejawiającą się w komentarzach, która mnie zaciekawiła.

  Liczba niebieskich i różowych pasków, którzy stanęli w mojej obronie jest mniej więcej równa. Natomiast znaczna mniejszość różowych i znaczna większość niebieskich mnie ganiło, wyzywało i mnie obwiniało.

  Jeśli zliczyć obie grupy i ich przedstawicieli ze względu na płeć to jedna przejawi się stosunkiem bliskim równowagi z lekkim odchyleniem, druga grupa charakteryzuje się ogromną dysproporcją.

  Czy to stąd się biorą dysproporcje na rynku towarzyskim? nie wiem, choć się domyślam.

  #tinder
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (100)