Wpis z mikrobloga

Brak mi pewności siebie. Nie pamiętam abym kiedykolwiek ją miał, ale pamiętam sytuacje/przyczyny które mi ją drastycznie obniżyły. Jedną z tych przyczyn jest nadpotliwość. Pocą mi się rece i nogi. Zaczęło się w gimnazjum. I nie ma na to lekarstwa. Jeszcze jakoś te ręce mogę znieść. Jest źle ale jakos moja psychika to olewa, ale stopy to tragedia. Wstydzę się cholernie za każdym razem kiedy kogoś odwiedzam. To jest jedna z przyczyn mojego #bezrobocie, wstydzę się z kimś zamieszkać. Są tu jakieś mirki które mogą coś doradzić w tej sprawie?
#medycyna #zdrowie #przegryw #pytanie #dermatologia #nadpotliwosc
  • 29
@hansschrodinger: moze jakies lezejsze butki? Mi tez nogi ciagle jebia, sam nawet mowie jak kogos odwiedzam ze lepiej nie sciagac butow bo bedzie #!$%@?, a po powrocie do domu od razu ide myc syry, dlonie tez mi sie poca, ale jakos zaczzalem z tego bardziej smieszkowac niz sie przejmowac.
@hansschrodinger: Pomocz nogi w formalinie (lekarz zapisze Ci na recepcie proporcje), pół roku spokoju od spoconych nóg. Dodatkowo, jak masz przepocone buty, to nasącz chusteczkę ta formaliną, do buta, do reklamówki i zawiązać. Rano nie ma śladu po jakimkolwiek zapachu potu. Ech, ile ja straciłem kiedyś siana na leki, żele, maści, pudry, żeby tylko się nie pocić....formalina kosztuje 12 zł i starcza na dwa płukania, czyli na rok.
@hansschrodinger: Coś tam w googlach jest, poczytaj. Mi pierwszy raz zapisał dermatolog później już rodzinny. Jeśli możesz płucz te nogi na balkonie lub na dworze bo daje po nozdrzach. I wytrzyj w papierowe ręczniki bo szkoda takich materiałowych. Formalina wypala cały ten syf na nogach, jest uczucie takiej lekko pieczacej skory przez kilka godzin, dlatego lepiej robić to wieczorem. A później możesz chodzić cały dzień w upale w chińskim trampku i
@CzeXD: Do roztworu formaliny z woda. To ważne, bo sama formalina to chyba by poparzyła skore. Będą się pociły ale nie będą śmierdziały. Zabije te bakterie które powodują ze tak wali. Za jakiś czas znowu się rozwiną i będzie się robił smród, wtedy jeszcze raz, tak na pół roku starcza.
@John_Clin: O #!$%@? chłopie myślałem że trollujesz, ale po szybkim sprawdzeniu w google wychodzi, że jednak nie xD Jeżeli efekty dadzą radę się utrzymać chociaż miesiąc, to super opcja mimo, że nie mam jakiegoś dużego problemu z potliwością stóp. Musze przetestować
@hansschrodinger: Ja mówiłem mojemu dokładnie tak, tylko mówiłem ze najpierw dermatolog mi to przepisał. Ważne są proporcje, w aptece dostaniesz taka buteleczkę jak po syropie, i to musisz rozpuścić w misce z woda, ale to zapytaj w aptece albo lekarza jak to dokładnie rozpuścić.
Kurde ja miałem buteleczkę jak po syropie na to pomarańczowa karteczka przyczepiona na gumkę recepturke. A na karteczce coś było napisane ale tak ze nie szło przeczytać. Jakieś dwa-trzy wyrazy. Ale rodzinny będzie chyba wiedział co i jak bo jak dostaniesz mocniejszy roztwór to po prostu musisz go w większej ilości wody rozpuścić