•  

Smutno mi, że każde community związane z Ranma 1/2 jest absolutnie zawsze przepełnione osobami zindoktrynowanymi lewicowo (wręcz komunistycznie), ale nie, że ktoś ma takie poglądy, tylko doszukują się jakiejś tęczowej propagandy w po prostu świetnej animacji z interesującymi postaciami i ciekawą fabułą. Zero dyskusji o anime/mandze, tylko antifa i republikanie. Musiałem się wyżalić, przepraszam ( ͡° ʖ̯ ͡°)

pokaż spoiler #mangowpis #anime #bekazlewactwa

źródło: vekinnotebook.files.wordpress.com

•  

@M1PH6_5: W USA to niektórzy już serio próbowali przepchac tezę,że jak masz psa to jesteś z prawicy a kota to z lewicy i tak rozpoznawać ludzi xDD

•  

@M1PH6_5: jestem różową, uwielbiam Ranmne od ponad 18 lat. Nigdy ale to nigdy nie brałam tego anime jako jakaś "pseudo" indoktrynacja. Ludzi serio pokur*ło. Ot zabawna i świetna bajka.

+: M1PH6_5
    •  

@Pas-ze-mna-owce Wszystko musi być polityczne - jak ja tego myślenia nie trawię

•  

@M1PH6_5: o co biega, bo nie oglądałem? W anime wprowadzają w życie ideały z dzieł Marksa, czy co?

•  

@kinasato Chodzi o to, że główną postacią w anime jest Ranma Saotome - szesnastolatek obciążony klątwą sprawiającą , że może zamieniać się w kobietę, a no i parę razy był w "mundurku Mao", bo do Japonii wraca po podróży w Chinach (akcja toczy się pod koniec lat osiemdziesiątych). Problem w tym, że ci ludzie uznali to za odważne i postępowe promowanie LGBT+ i idei komunistycznych, no i przy okazji nie lubią nikogo o odmiennych poglądach. Przeczytałem i nic się z tym nie zgadza co oni o tym piszą.

źródło: img1.ak.crunchyroll.com

•  

@kinasato A tak poza upośledzonym community świetna manga/anime (mangę wydawał Egmont) fajny komedio-shoneno-romans

•  

@M1PH6_5: Ranma jest super, tam był trolling zanim go wynaleziono xD
      A ten motłoch od propagandy pewnie nawet nie czytał/oglądał, podobnie z grami, krzyczą nawet ich nie kupując

•  

@Avogadrus Jak na discordowym serwerze napisałem, że nie powinni hejtować Cyberpunka 2077 za "kontrowersyjną i transfobiczną" postać trapa na bilbordzie, bo dają się łatwo baitować, to zostałem nazwanym nazistą i przyłapałem bana na serwerze offtop ¯\_(ツ)_/¯

źródło: ban.JPG

•  

@M1PH6_5: Hmm, postać faceta która zmienia płeć i generalnie ogarnia jak żyć jako kobietaa. Rzeczywiście, nie widzę tutaj nic lgbt, szczególnie T xD
      Zapomniałam, że sztuka jest dla sztuki, a doszukiwanie się sensu poza 'mite mite, halina-san hehe chłop się za babę przebrał nie wytrzymie desu' to antyintelektualizm. Analiza literacka nie istnieje, poza R E C E N Z J O M, która może być obiektywna, pozdro

•  

@MadokaDobraWaifu Recenzja nie ma być raczej subiektywna? A co do "T", istotnie Ranma wielokrotnie zmienia swoją postać podczas fabuły, ale dopisywanie do tego swoich teorii o "odważnym występie przeciwko transfobicznemu społeczeństwu i postępowym promowaniu komunizmu, i w ogóle antifa uwu" to dla mnie ewidentny przykład fanatyzmu. Nie sądzisz? ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@M1PH6_5: Oczywiście, że nie sądzę; mówię tu tylko o kwestii osób trans, do przesłanek komunistycznych się nie odnoszę, ale 'Kwestia T' jest ewidentna.
      Nie ma w mediach (anime, literaturze, filmie - obojętnie) pozytywnych postaci trans, przeważnie są to albo czarne charaktery, albo postać dla beki. Nic dziwnego, że jak powstało coś, co się do tego jawnie odnosi i jest generalnie wysokiej jakości i pozytywne to zmarginalizowane osoby widzą w tym siebie.
      'Co autor miał na myśli' jest w tym momencie całkowicie nieistotne.

•  

@MadokaDobraWaifu I ta nieistotność mnie poraża. Cała sytuacja przywodzi mi na myśl posługiwanie się nieżyjącymi osobami przy promowaniu swoich poglądów bo taka osoba nie może zaprzeczyć. A co do braku możliwości utożsamienia się, antykultura staje się nowym standardem, niestety.

•  

@M1PH6_5: Posługiwanie się pracą nieżyjących osób jest jak najbardziej naturalne i na miejscu. Nawet gdyby autor żył i kategorycznie powiedział, że Ranma nie ma nic wspólnego z osobami trans, jego zdanie jest właściwie bez znaczenia.
      Przykładowo: przeczytaj o filmie Triumf Woli - miał on kluczowe znaczenie w tworzeniu pozytywnego wizerunku nazistowskich niemiec (jestem pewna, że widziałeś z niego kadry i urywki), jednak jego autorka chciała tylko nagrać 'obiektywny dokument'. Jej zdanie można wyrzucić do kosza, bo skutki tego najbardziej wpływowego filmu propagandowego są odczuwalne do dziś. Ciężko to kompletnie zignorować tylko dlatego, że założenia autorki były inne, zgodzisz się?

Analogicznie można tak podejść do wszystkiego - jeżeli Ranma silnie rezonuje z trans fanami anime, to nie jest to przypadkowe. Już samo to sprawia, że jest jakimś symbolem.

•  

@MadokaDobraWaifu: Niestety, ale to prawda, symbolem można zostać nawet nieumyślnie i bezwiednie. Jednego natomiast jestem pewien, nie był to oryginalny przekaz od autorki. Jest to zasadniczo wymysł tej dziwnej społeczności.

•  

@M1PH6_5: Tak jak mówię, oryginalny przekaz od autorki nie ma znaczenia.
      Kojarzysz, jak wszyscy cisną z Rowling, bo nagle pisze rzeczy typu 'moim przekazem było to, że Dumbledore jest gejem' a nic w samym tekście na to nie wskazuje? To to samo, tylko na odwrót.

•  

@MadokaDobraWaifu Rowling to inny poziom żenady, ale zgoda.

•  

@kinasato Chodzi o to, że główną postacią w anime jest Ranma Saotome - szesnastolatek obciążony klątwą sprawiającą , że może zamieniać się w kobietę, a no i parę razy był w "mundurku Mao", bo do Japonii wraca po podróży w Chinach (akcja toczy się pod koniec lat osiemdziesiątych). Problem w tym, że ci ludzie uznali to za odważne i postępowe promowanie LGBT+ i idei komunistycznych, no i przy okazji nie lubią nikogo o odmiennych poglądach. Przeczytałem i nic się z tym nie zgadza co oni o tym piszą.
      @M1PH6_5: od kiedy azjatycki komunizm jest za LGBT? to jest zachodni wynalazek