Wpis z mikrobloga

Mircy, sprawa jest.
Kolega ze studiów, Patryk Niekłań miał wypadek- prawdopodobnie część z Was o nim słyszała. Wracał z nagrań finału Mam Talent w 2018 roku do żony i kilkutygodniowej córeczki, ale niestety nie dojechał. Miał poważny wypadek samochodowy i obecnie znajduje się w stanie śpiączki.

Zdiagnozowano u niego złamanie kości krzyżowej, pęknięcie miednicy oraz spojenia łonowego. Do tego doszły liczne krwotoki wewnętrze, zapalenie nerek, wątroby, stłuczenie płuc oraz obrzęk mózgu. Patryk przeszedł już pomyślnie bardzo skomplikowaną operację. Po tygodniach opieki na intensywnej terapii jego stan się ustabilizował.


W tej chwili zaczyna wracać do funkcjonowania, jego stan się poprawia, ale nadal lekarze mówią o stanie śpiączki, bo nie ma z nim kontaktu. Ciężko napisać jak to dokładnie wygląda, bo Patryk potrafi jeść, powoli zaczyna stawać na nogi, ale nie komunikuje się z otoczeniem. Na facebooku jest profil, gdzie relacjonowany jest progres jego powrotu do zdrowia LINK

Całe leczenie przeniosło się w tej chwili do Krakowa do kliniki Votum. Rodzina zbiera pieniądze na rehabilitację. Do akcji zbierania pieniędzy przyłączyło się sporo osób z różnymi licytacjami i akcjami charytatywnymi. Jednak rehabilitacja jest kosztowna i nie wiadomo jak długo będzie trwała.

Dzięki uprzejmości klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dostałem na licytację trzy rzeczy. Piłkę z podpisami zawodników, kubek z wizerunkami zespołu i planszę ze zdjęciem. (picrel). Przedmioty te wystawię na allegro, żeby uzyskać jak najszerszy zasięg i całą kwotę przeleję na konto zrzutki, gdzie rodzina zbiera pieniądze.

I tutaj w zasadzie zaczyna się moja prośba. Jeśli ktokolwiek z Was chciałby wspomóc rodzinę to zapraszam na stronę https://zrzutka.pl/6awta2, gdzie można wpłacić pieniądze na rehabilitację Patryka.

W piątek wracam do domu i chciałbym do końca tygodnia zrobić aukcję. Wśród wszystkich (zielonki też!) osób, które zaplusują post z aukcją wylosuję osobę, która dostanie ode mnie prezent związany z klubem ZAKSA. Może są tu jacyś fani, którzy chcieliby doposażyć się w fajną pamiątkę.

#rozdajo dla zasięgu, właściwe rozdajo w poście z aukcją.
tag do obserwowani #budzimypatryka
Grysik - Mircy, sprawa jest.
Kolega ze studiów, Patryk Niekłań miał wypadek- prawdop...

źródło: comment_vyi3uqGH0jsXBBmO7sHHUPBM6rvBbrCu.jpg

Pobierz
  • 1