•  

Nadal trwają pracę nad tycoonem o Yerba Mate #donislawyerbamatetycoon :-} Pijam sobie terere (Fede Rico, Meta Mate) i pracuję nad gierką. Do gry doszedł język hiszpański i portugalski (proste słowa, w przyszłości dojdą zdania), napisałem prosty system oceny yerby (cały czas jest rozbudowany), jest też panel ustawień yerby (ustawiamy różne staty), popracowałem troszkę nad dodatkami (unikalne staty). Dodatkowo do gry doszły 2 prawdziwe firmy ("Meta Mate" i "Aragana"
    Co Dalej? Udoskonalanie systemu ocen (więcej detali), naprawianie błędów i pisanie kolejnych głównych mechanizmów (kasa co miesiąc zacznie znikać, pożyczki, sprzedaż yerby, konkurencja?) Ma ktoś może jakiś pomysł na ciekawy tekst (recenzja yerby, 5-6 słów)?
    #donislawyerbamatetycoon <-- Tag gry Discord <-- Discord Gry
    #donislawdev <-- Mój główny tag do gamedevu
    Pełna lista zmian:

pokaż spoiler - Dodano język portugalski i hiszpanski (przetłumaczono kilkadziesiąt slow, zdania dojdą później).
    - Dodano nowa markę yerby (Aragana) + jest pozwolenie na używanie "Meta Mate" i "Aragana"
    - Dodano panel ocen + efekt przed. Dodatkowo dodano różne teksty (do ocen). Proste teksty (max 5-6 słów, później są w planach bardziej "pełne" recenzje).
    - Naprawiono błąd z wyświetlaniem się efektów przed oceną yerby
    - Dodano nazwy dodatków (przy ustawianiu % dodatków przy tworzeniu yerby)
    - Od teraz nie będzie spamu paneli z ustawieniami (musimy ustawić i czas będzie dalej płynął)
    - Naprawiono tworzenie yerby (przycisk był aktywny bez wybrania kraju).
    - Zapomniałem wcześniej wspomnieć, ale przebudowałem zamykanie paneli przez klik/dotyk poza panelem (działa o wiele lepiej i szybciej).
    - Dodano zapis popularnego dodatku + zmianę podczas gry
    - Dodano forsę (formatowanie widoku $ M,K) + jej widok
    - Był zdublowany dodatek "rozmaryn" zamieniłem na naleśniki :-}
    - Dodałem do niektórych dodatków:
    Mnożnik kosztów (złoto, kawior, srebro, uran i wiele innych)
    Bonus do yerby premium (złoto, kawior, srebro i inne)
    Nie Dozwolone dla nieletnich (piwo i wino, uran, zmniejsza sprzedaż u pewnych grup)
    - Guarana, Kawa, Herbata, Czekolada i parę innych ma bonus do pobudzenia, chmiel zmniejsza pobudzenie
    - Dodałem unikalne dodatki (system jeszcze nie istnieje, ale niedługo dojdzie)
    - Dodano kule, które trzeba zbierać.
    - Zmieniono sposób przemieszczania sie kul, poprawiono losowość i wiele innych rzeczy
    - Dodano dzwiek zamykania paneli (przycisk back)
    - Naprawino blad z zatrzymywaniem sie paneli
    - Dodano multi touch + object pooling (nie wiem, czy pisałem)
    - Dodano efekt zebrania kuli i dźwięk.
    - Dodano prosty system ocen (jeszcze w budowie) + system ustawiania statów (pobudzenie/orzeźwienie, yerba/dodatek1/dodatek2, smak/wygląd/aromat)

--------------------------------------------------ZAINTERESOWANY? OBSERWEUJ--------------------------------------------------------------
    #donislawdev Lista Wołania Discord E-mail newsletter Facebook Twitter
    *W przyszłości planuję robić rozdajo Yerba Mate Tycoon na swoich social media + na autorskim tagu.

*Grafika przedstawiona w grze + jej położenie to tylko placeholdery ("rozwiązanie chwilowe"), rzeczywista grafika w grze będzie inna. Jeszcze minie troszkę czasu, nim pojawi się w grze "normalna" grafika.

Czym jest Yerba Mate + O czym jest gra?

pokaż spoiler Yerba Mate jest to taki "zamiennik" kawy w krajach Ameryki Południowej (napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego), yerba może być suszona dymem (ma dymny posmak), może też być suszona gorącym powietrzem (susz ma wtedy zielony kolor, nie ma dymnego posmaku), są też różne mieszanki yerbowy (z owocami i nie tylko). Przy picu yerby pomocna jest Bombilla ("rurka filtrująca"). Yerba często jest pijana z różnych rodzajów matero (ceramiczne, calabazy z owoców, matera z palo santo). Sama gra będzie polegać na tworzeniu nowych mieszanek yerby, zarządzaniu swoim biznesem + wielu innych rzeczach. Gra będzie o tworzeniu mieszanek yerby i zarządzaniu wieloma aspektami firmy, która produkuje yerbe. Gra będzie na PC.

#yerba #yerbamate #yerbamatewykopclub #gamedev #gry

GIF

źródło: 9Rpo4eDXZM-min.gif (2.02MB)

Gorące dyskusje ostatnie 12h