Wpis z mikrobloga

Rozdajo pocztówki zza lini koła podbiegunowego (Nordkapp)
Dzień dobry Mirki, pierwsze #rozdajo z mojej strony. W poniedziałek wyjeżdżam autostopem na Nordkapp (Norwegia), jest to najdalej wysunięty na północ punkt Europy. Z tej okazji chciałbym wysłać pocztówkę jednemu Mirkowi lub Mirabelce. Taką fajną. Okraszoną ciekawostkami i emocjami z moje podróży. Zachęcam do przeczytania informacji o wyjeździe z linków poniżej ʕʔ

Film o wyjeździe: https://youtu.be/CYlvqh8QJVA
Zrzutka: https://bit.ly/PocztowkaNorwegia (gdyby ktoś miał ochotę dołożyć cegiełkę do podróży, dziękuję serdecznie!)

Tag do obserwowania podróży: #urbnskiwpodrozy

#pocztowka #pocztowki #autostop #podroze #podrozujzwykopem #podrozowanie #norwegia #mirkolos

Pobierz urbnski - Rozdajo pocztówki zza lini koła podbiegunowego (Nordkapp)
Dzień dobry Mirk...
źródło: comment_ETYDxGy5wrt9BqIEhMdM9QNAI3PVSC7I.jpg
  • 28
@almex: ¯_(ツ)_/¯ Jak będzie dobra pogoda, to przejdę się na Knivskjellodden, bo jest położony jeszcze dalej na północ, ale wiedzie do niego tylko szlak pieszy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DryfWiatrowZachodnich: Sprawa jest prosta: najpierw chciałem załapać się do pracy w Norwegii, ale jakoś tak wolno mi to szło, że w końcu żadna agencja nie miała dla mnie ofert. Później chciałem pojechać do Holandii do pracy, ale w sumie miałem taki sam problem - za późno. No to, żeby nie zmarnować kompletnie tych wakacji, postanowiłem pojechać stopem na północ. Żałuję, że ominę dzień polarny 9 ciepłe dni, ale przygotowałem się raczej
@urbnski: kumam. Troche mocno szkoda, bylem w rejonie na polnoc od Bergen na od poczatku do 20 lipca i tylko pod sam koniec w nocy byla godzinka czegos co mozna nazwac noca, czyli ze w namiocie trzeba by swiecic swiatlo. Teraz jak jedziesz tak daleko na polnoc spodziewaj sie temperatury do +15 maksimum, czestych opadow deszczu, chlodnych nocy... Jak nocujesz w namiocie to nastaw sie jak na polska pozna jesien.

I
@DryfWiatrowZachodnich: O taki komentarz nic nie robiłem () Od strony technicznej przygotowałem się dość dobrze. Suchego jedzenia nabrałem też sporo, powinno wystarczyć. Martwi mnie jedynie utrzymanie namiotu w dobrym stanie przy deszczu przez kilka dni, kiedy nie ma jak wyschnąć. Ale jakoś dać sobie radę muszę. Dzięki za wskazówki, przydadzą się!
@urbnski: To jeszcze troche Ci napisze, doswiadczenia z okolic Drabiny Trolli, Reinheimena i inne

1. O sklepach juz pisalem
2. Woda pitna jest w cenach absurdalnych, ale bezpiecznie mozesz pic ze strumieni
3. Namiot, teoretycznie mozna sie rozbijac wszedzie, w praktyce jak masz droge co z jednej strony jest fiord a z drugiej sciana skalna czasem kilometrami nie ma po prostu miejsca gdzie sie rozbic...
4. ... i mam nadzieje ze