Wpis z mikrobloga

@Volki: Nazwa komitetu wyborczego nie jest równa nazwie partii politycznej. Formalnie Dorota Olko jest przedstawicielką Partii Razem i jako członkini tej partii startuje w wyborach - nie czyni z niej to polityczki SLD ani żadnego innego ugrupowania niż Partia Razem.
@Koliat

Nazwa komitetu wyborczego nie jest równa nazwie partii politycznej

Jest w przypadku komitetu wyborczego partii, stąd ich komitet nazywa się SLD xD

nie czyni z niej to polityczki SLD ani żadnego innego ugrupowania niż Partia Razem.

No właśnie czyni. To tak jakby powiedzieć, że Kukiz, startując z list PSLu, jest dalej antysystemowcem xD
@Volki: No ch*jowa analogia, tak jakby powiedzieć że Kukiz startując z list PSLu nagle należy do PSLu. No nie należy. To że Kukiz nigdy nie był antysystemowy to zupełnie inna i niezwiązana historia.

Tak samo Razem, Zieloni i inni startując z jednej lewicowej listy zarejestrowanej przez SLD też nie należy do SLD. Wybór ten podyktowany był potrzebą i koniecznością pojawienia się jakiejkolwiek lewicy w przyszłej kadencji, i udział w wyborach jako
@Koliat

Kukiz startując z list PSLu nagle należy do PSLu

_"No ch*jowa analogia,"_

Kłócisz się z faktami. Nie ma czegoś takiego jak Lewica, bo komitet jest partyjny, czyli SLD.
@Volki: Jeszcze raz. Komitet wyborczy jest innym bytem niż partia polityczna. Zawołaj mnie jak zrozumiesz róznicę, wrócimy do rozmowy. Dla ułatwienia:

Komitet wyborczy – epizodyczny byt prawny funkcjonujący w polskim systemie wyborczym[1]. Zgłasza kandydatów i prowadzi kampanię wyborczą na ich rzecz[2]. Instytucja komitetu wyborczego została wprowadzona w ordynacji wyborczej do Sejmu z 1991, co było związane z niewykształconym systemem partyjnym[3][4][1].

Partia polityczna inaczej stronnictwo („partia” od łac. pars, część) – dobrowolna