•  

  A jednak Werner nie dołączy za rok za darmo do Bayernu, Juventusu czy innego Liverpoolu, właśnie podpisał nowy 3 letni kontrakt z Redbullem, ale kto wie czy nie ma tam jakiejś klauzuli odejścia, która zmniejsza się każdego sezonu, bo podobno nie tylko Upamecano i Konate ją mają.

  Pieniądze pewnie dostał podobne jakie proponowali mu w tym sezonie Bayern i Liverpool, a najprawdopodobniej kontrakt będzie zawierał liczne bonusy oraz zmniejszającą się klauzulę odejścia, ma też dopiero 23 lata i może 2 sezony pod wodzą Nagelsmanna, gdzie będzie miał pewną pierwszą 11-stkę oraz pod którym nawet przeciętni piłkarze w Hoffenheim notowali ogromny progres to nie taki zły pomysł.
  #transfery #bayernmonachium

  źródło: twitter.com

  •  

   Kicker spekuluje, że klauzula odejścia wynosi ledwie 30 mln € od następnego sezonu, a sam Werner odrzucił możliwość przejścia do Atletico tego lata za 40 mln €, bo nie chce opuszczać Niemiec. Dostał 5 mln € za podpis, sporą podwyżkę oraz 5 mln € z tych 30 w przypadku transferu.

  •  

   Nagelsmanna

   @Pustulka: Najpierw niech utrzyma się w top3 a później zobaczymy co będzie dalej.

  •  

   @Pustulka: w sumie, jeżeli nie chciał go żaden klub z topki to zostanie w Lipsku to bardzo mądry ruch. Lipsk zatrzymał wszystkich swoich najlepszych graczy, dotego przyszedł Nagelsman. Bayern bardzo osłabł, dawno nie było tak dobrej okazji żeby zaatakować mistrzostwo. A i może w lidze mistrzów uda się dojść do jakiegoś ćwierćfinału przy dobrych losowaniach.

  •  

   w sumie, jeżeli nie chciał go żaden klub z topki to zostanie w Lipsku to bardzo mądry ruch.

   @vardum: Liverpool i Atletico były zainteresowane jego ściągnięciem

   Najpierw niech utrzyma się w top3 a później zobaczymy co będzie dalej.

   @Kristof7: Z takim składem i mając Leverkusen za głównego konkurenta to chyba nie będzie trudne.

  •  

   @Pustulka
   A na jakiej zasadzie działaja takie kontrakty? Mam na myśli, że Bayern teraz nie chciał płacić i planował go pozyskać za rok za darmo, ale teraz podpisuje kontrakt i gdyby Bayern chciał to musi płacić. Są jakieś zasady czy jakieś dżentelmeńskie umowy by tak nie robic?

  •  

   @grastanislaw: to wszystko zależy co jest w nich zawarte, ale na przykładzie Liverpoolu czy Dnipro, które je nie honorwały można śmiało założyć, że to się bardziej opiera na dżentelmeństwie. Zresztą też nie jest takie proste, kilka klubów może chciało go pozyskać za darmo, a Redbull mógł mu powiedzieć, że po odrzuceniu oferty przejścia do Atletico tego lata za 40 mln € jak nie podpisze kontraktu z choćby 30-40 mln € klauzulą odejścia to ześlą go rezerw lub w ogóle nie będzie mógł wejść do ośrodka treningowego, bo nie chcą go oddać za darmo i zmarnuje sobie rok. Teraz Timo dostał podwyżkę, więc teoretycznie za rok może nie stracić za dużo na wysokości tygodniówki gdyby przechodził za darmo i brali pod uwagę by starą płacę.

  •  

   @Pustulka a czy w prawie Bosmana nie ma nic co to określa? Powstało właśnie po to by nie robić z piłkarzy niewolników. Do poczytania :)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement