Wpis z mikrobloga

mam suport hollowtech II, zauważyłem że korby mi się ruszają na boki ~0,5cm

tak zacząłem czytać i niby powinny tam być podkładki dystansujące, u mnie ich nie ma, rower ma 4msc, możliwe że ich tam nie było od początku? czy je wyłamałem i zgubiłem?

#serwisrowerowy
  • 7
Poluzować dwie sruby (imbus) w lewej korbie, dokręcić plastikową nakrętkę w osi lewej korby do oporu dedykowanym kluczem, potem dokręcić poprzednio luzowane śruby naprzemiennie coraz mocniej aż do 15Nm (najlepiej kluczem dynamometrycznym, ewentualnie krótkim kluczem imbusowym o długości okolo 10cm ile masz pary w rękach)
@andrstac: ok dziś dostałem klucze i rozkręciłem wszystko. Lewa korba była poprawnie przykręcona. Nie mam żadnych podkładek za miskami. Czytałem, że w szosie ich nie ma.

Nie wiem czy dobrze opisałem problem, ale mogę przesuwać korby lewo prawo <-> o 5-6mm. Łapie ramie korby ciągne do siebie i o te kilka mm przesuwam.

Teraz co zrobić skoro niby podkładek nie mam mieć a jednak mam taki luz?

#serwisrowerowy
@andrstac: B

ruszam sobie korbami w lewo i w prawo o te kilka mm

Złozyłem to na sucho po wyczyszczeniu i wygląda jakby luzu nie było.

Jutro złoże rower i dam znać. Nie wiem czy tak samo z siebie mogło się poluzować, producent zrobił coś źle czy może w sklepie coś grzebali.
To dziwna sprawa, w szosowych napędach, gdzie szerokość mufy suportowej jest 68 mm podkładek się nie stosuje - wszystko powinno się skręcić bez luzów. Sam mam taką korbę i suport o półkę wyżej w swoim zapasowym rowerze i wszystko jest ok