Wpis z mikrobloga

Zonal - Cage Version

Wbrew pozorom, na swojej liście rzeczy do odsłuchu, dalszym ciągu mam wiele albumów zaliczanych do tzw. klasyki. Nie jest łatwe ich "zdejmowanie", kiedy to cały czas wychodzą nowe rzeczy. Ostatnio udało mi się znaleźć czas na "The Brotherhood of the Bomb" nagranego przez Justina Broadricka (tego od Godflesha czy Jesu) i Kevina Martina (The Bug) pod aliasem Techno Animal.

I muszę przyznać, że odrobinę się rozczarowałem. Płyta to miks niespokojnych dźwięków, zgrzytów i brudnych bitów, ale gdzieś to wszystko ginie pod warstwą niekoniecznie udanej produkcji a i momentami odnosiłem wrażenie, że tych wszystkich wspomnianych wyżej "bajerów" jest zdecydowanie zbyt dużo.

Duet zamilkł na parę ładnych lat ale niedawno zdecydowali się na powrót. Co ciekawe, Techno Animal zostało przez nich uznane za martwe, a jego duchowym następcą został poboczny projekt o nazwie Zonal (w jego ramach wydano dość dawno temu jedną płytę "Quatermass Project" z ambiento-dubowo-indsutrailno-illbientowymi instrumentalami). I co ciekawe...

Dwa utwory opublikowane na singlu "Zonal" są... chyba jeszcze lepsze od jakiegokolwiek z "Brotherhood...". Jest industrial, są pokręcone dźwięki a całość wydaje się brzmieć jak przystało na obecne czasy (jakich to wykrętów człowiek nie zrobi, aby nie używać słowa "energia" ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i nie ma tam absolutnie niczego zbędnego. Trochę jak Death Grips zanim nie wpadli na mieliznę.

Jednym słowem: słuchać, obserwować. Nowa płyta 25 października.

A w międzyczasie, do spóły z Dalek wystąpią na Avant Arcie we Wrocławiu (26 września zdaje się) i (chyba, ale nie jestem pewien) w Warszawie.

#muzykaelektroniczna #industrial #industrialhiphop #illbient #experimental

#ryszarddzejms2017
user48736353001 - Zonal - Cage Version

Wbrew pozorom, na swojej liście rzeczy do o...