Wpis z mikrobloga

Telekomunikacyjne kosmopolityczne Mirki, dobrze rozumiem że w sumie 4 miesiące to okres takiego badania użycia telefonu w roamingu (i przebywania) i właściwie to po tych 4 miesiącach operator może stwierdzić że wyłącza te zasady roamingu EU?

Druga i ważniejsza rzecz: nawet gdy wyłączy roaming EU to faktycznie za 1 GB danych bedzie naliczać i tak tylko 4,5 EUR? Bo chodzi mi o to żeby (zwłaszcza w Norwegii) nie obudzić się nagle z rachunkiem na kilka tys. tylko dlatego że dzień wcześniej wyłączyli :P

Ciekawe po jakim czasie ewentualnie później ten roaming EU jest przywracany później?

#telekomunikacja | #orange | #smartfon | #internet | #roaming | #zagranico | #emigracja
Saeglopur - Telekomunikacyjne kosmopolityczne Mirki, dobrze rozumiem że w sumie 4 mie...

źródło: comment_i44w4sS7RYzkmRbqXmDxK8UsxYC3QyAi.jpg

Pobierz
  • 5
@prezes_internetu: Orange widzę mega konkretnie i przystępnie to wszystko wyjaśnił :)
Jeśli w 4 ostatnich miesiącach większość użycia była w ramach roamingu to przysyłają SMS i jest 14 dni na wyjaśnienie sytuacji - dobrze jeśli by to wypadło podczas pobytu w PL bo wtedy można całość odkręcić jak widzę. A jeśli nie to faktycznie na 4 miesiące wyłączają ten roaming EU.

Ogólnie jednak widzę że można być w roamingu prawie cały
Saeglopur - @prezesinternetu: Orange widzę mega konkretnie i przystępnie to wszystko ...

źródło: comment_75NF7eFEmbGCe3hYLA2bnGYs6abhCmae.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Saeglopur: jeśli w czasie 4 ostatnich miesięcy, więcej korzystałes za gramica. Czyli każdego dnia sprawdzane jest zużycie i logowanie z ostatnich 4 miesiecy. Gdy któregokolwiek dnia wyjdzie większe w Eu niż pl, sms o oplatach. Po 14 kolejnych dniach po raz kolejny jest sprawdzane. Jeśli nadal oba więcej w Eu, wtedy opłaty stają się faktem i kolejne sprawdzanie dopiero za 4 miesiące.

Doplaty doliczane są do stawek. Bez pakietu dane to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Clear: przykład. Każdego dnia, którego numer loguje się w UE sprawdzany jest:
1. wolumen zuzycia:
rozmowy odebrane
rozmowy wykonane
sms i mms wysyłany łącznie
transmisja danych
Jesli którykolwiek z powyższych jest większy w UE, całość jest liczona jako zużycie większe w ue, przejdź do kroku 2.
Jeśli żaden, brak dopłaty fup (nie sprawdzaj 2).

2. Wolumen logowania:
a. ilość dni, w których numer logował się w Polsce
b. ilość dni, w
@Clear: Dzięki za konkret! :) Człowiek z branży chyba :D Mam abonament w Orange od zawsze i nie chcę z niego rezygnować ale widzę że prędzej czy później dopadnie mnie też ta sytuacja. Wyzwanie polega jedynie na tym że będzie trzeba użycie internetu w krajach pośrednich wiązać z tym numerem telefonu który nie będzie miał tego roamingu EU zablokowanego (czyli norweski) a w PL korzystać do oporu z polskiego.
Najważniejsze że