Wpis z mikrobloga

@rumak: w zestawie często są 2 opcje jak pisał kolega wyżej lub przyklejane (taśma dwustronna, ale odpadają więc najlepiej je przykręcić ale ingerujemy znów okno ;/ ) - ale nie zdejmujemy wywietrzników
@rumak: nie mam, każdą którą kupiłem to badziew tzn. może nie sama plisa, ale jej osprzęt. Pękają te uchwyty na dole i na górze niezależnie od producenta i muszę je zastępować haczykami z drutu lub hacyzkami przyklejanymi Tesa.
czy instalując plisę będę ingerował w konstrukcję okna? Można je przykleić?


@rumak: nie ingerujesz ani w ścianę ani w okno, wieszasz na hakach zaczepiając je na skrzydle okna i jak nie masz dzieci to wiele lat wytrzymają, jak masz dzieci to już po tygodniu wymienisz haczyki :) Pomijając ten jeden mankament to generalnie jestem zadowolony z tego rozwiązania.
@rumak: plisę możesz zamówić na wymiar jeżeli masz nietypowe okna. Pytaj sprzedawcę o gwarancję na te drobne akcesoria, powiedz ze masz z tym niemile doświadczenia. W sumie wymieniają bez problemu (w sensie ze daja nowe haki), ale co z tego jak to z byle jakiego plastiku.
@rumak sklep problind ( strona i allegro) maja specjalne mocowania właśnie do takiego montażu, uchwyt (haczyk) jest przedłużony i nie ma problemu z montażem