Wpis z mikrobloga

Mirki, byłem pierwszy raz u #psycholog
Poszedłem, bo miewam wybuchy gniewu. Potrafię zacząć wrzeszczeć na #rozowypasek .
No nieładnie. No to pomyślałem, że zobaczę co mi powie specjalista.
Wysłuchała uważnie, zadała wiele pytań. Koniec końców powiedziała, że to nic nadzwyczajnego. Poleciła metody relaksacyjne z internetu i żebym nad sobą pracował tak jak to robiłem do tej pory.

I tu moje pytanie: próbować u kogoś innego czy rzeczywiście nie mam się czym przejmować?
#pytanie #psychologia i trochę #zwiazki
  • 20
@overjoyed przede wszystkim sprawdź co kończył dany terapeuta... Ja się ostatnio dowiedziałam, że mama mojego byłego zrobiła sobie specjalizację terapeutyczną przez jakieś kursy. Jest bibliotekarką koło 50, która nie potrafi w empatię. Pozdro.

No i #!$%@? rada od psychologa, bo przychodzisz z ewidentnym problemem, a on mówi, żebyś nie przesadzał, bo to normalne. Jeżeli robisz coś, co sprawia, że Ci źle, to trzeba nad tym pracować. Zwłaszcza, że napady agresji nie są
I tu moje pytanie: próbować u kogoś innego czy rzeczywiście nie mam się czym przejmować?


@overjoyed: A czego byś oczekiwał od psychologa? Rady z cyklu - zrobi pan sobie listę tego co pana denerwuje i spali ją by wybuchy gniewu znikły? Praca nad sobą to podstawa wszelkich terapii.
@overjoyed: Zawsze zastanawiałem się nad okazywaniem emocji. Z jednej strony relaksacja, ale czy na pewno? Może w twoim przypadku technika z "Dwóch gniewnych ludzi" sprawdziłaby się lepiej? ;)
@MisiuMisiu ja przez kilka lat byłam na terapii w ramavh NFZ w poradni zdrowia psychicznego. Raz w tygodniu. Zależy gdzie się trafi, ale nie wszystko na fundusz jest ściekowe ( ͡º ͜ʖ͡º)