Wpis z mikrobloga

@Kasahara: Skyr ma bardzo słaby współczynnik przyswajalności białka, prawie jak te w warzywach.
Więc nie promuj tego gówna pod tagiem silownia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mynameis60: 1.69-2.19 PLN zależy jaki bez promocji w sklepach. Obecnie jest w lidlu promoca, ze 3 w cenie 2 i wychodzi chyba 1.12 za skyra

@bonus: Co to według Ciebie znaczy nie przyswojenie białka? Jak organizm moze go nie przyswoić? Jaki proces za tym stoi? Dodatkowo liczy się aminogram w skali całego dnia.
@Kasahara: Nie znasz pojęcia przyswajalności białka? Dla prostego przykładu, jajka mają przyswajalność 100%, mięsko około 80%, natomiast białka z warzyw 60%.
Więc zjadając 10g białka z jajek przyswoisz 10g, w przypadku warzyw 10g białka z warzyw przyswoisz 6g. Dlatego jedzenie posiłków o słabej przyswajalności to duża starta dla organizmu, który musi to strawić i przetworzyć.
@pococito:

Skyr tu kupiony jest z mleka pasteryzowanego (80 % składu), reszta to wsad owocowy lub waniliowy oraz dodane przez fortyfikacje kultury bakterii lactobacillus.

Nie widzę kompletnie tu nic złego, aby nie mogło być elementem zdrowej diety jako dodatek. Argument to trochę chyba chybiony, bo zapewne Ci chodzi o pasteryzacje? To mam przykrą wiadomość, każda obróbka termiczna lub mechaniczna jest związana z utratą wartości, w mięsie przy podgrzewaniu też padną wiązania
@Kasahara: No spoko możesz się mądrzyć xD poczytaj Muscular Development, żaden szanujący się kulturysta nie je słabo przystajajnych białek, bo to tylko straty w pożywieniu. Nie jestem biochemikiem więc nie będę Ci tutaj przytaczał jakiejś literatury i procesów biochemicznych. Po prostu jedzenie takich rzeczy jest mało efektywne...
@Kasahara: to, ze u nas nie znalazlem jeszcze serka skyr (oryginalnego) a reszta sie nie liczy, fantazja tez jest dobra, serek znaczy sie, bo serki/jogurty skyr to jest bialy ser w formie plynnej (tak w duzym uproszczeniu)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Kasahara: nie wiesz jakie procesy? Jedzonko trafia do żołądka, tam szereg pracowników oddziela kawałki białka według listy ile % wyciąć bo nie zgadza się z podobieństwem do jajka, pakują to w paczki, naklejają tabliczki "uwaga, nie do przetwarzania, do srania" i puszczają dalej.

To nie skyr bo nie mogą używać tej nazwy więc wyrzuć do kosza, dałeś się oszukać. Jak ma inną nazwę to inaczej się przyswaja. Możesz mi wierzyć. Jestem