Wpis z mikrobloga

Przed chwilą miałem próbę wyłudzenia oszustwa na BLIK. Standardowa wiadomość czy mam pożyczyć 1000 PLN. Przez podanie kodu BLIK uzyskałem adres bankomatu (nazwa, miejscowość, ulica). Szybki telefon na 997, przekierowanie do dyżurnego.

Miejscowość: Sochaczew
Ulica: Mieszka 1.
Bankomat: Santander.

Niestety policjant nie wiedział nic o popularnych w ostatnim czasie oszustwach na BLIK (włamanie na Facebooku, prośba o środki). W tym czasie rozmawiałem z oszustem, prosiłem go chwilę m.in tłumacząc problemy z aplikacją bankową.

Policjant poinformował mnie, że najbliższy patrol będzie w okolicy za około 30 minut i sprawdzą okolicę.
Być może ktoś będzie się kręcił w okolicy i wpłyną podobne zgłoszenia. Chyba jest już za późno.
#blik #banki #bezpieczenstwo #oszukujo #policja
  • 34
Zrobiłeś naprawdę to co trzeba. Pozostaje nagłośnić tę sytuację, bo tak to ich nigdy nie wyłapią...


@ZaufanaTrzeciaStrona dziękuję za odpowiedź. Wpisanie kodu BLIK zajęło oszustowi kilka minut, podałem go mu trzykrotnie. Bankomat na pewno jest objęty monitoringiem, jest tam również placówka bankowa. Mam dokładny czas transakcji. Myślę, że pokrzywdzona zgłosiła lub zgłosi sprawę na policję (włamanie na Facebooku, próba oszustwa). Coś więcej ja mogę zrobić? Może złożyć samemu zawiadomienie?
Obawiamy się, że nikt zawiadomienia nie przyjmie, bo z samego usiłowania nikomu się nie będzie chciało.


@ZaufanaTrzeciaStrona dzięki! Może jednak wysłanie patrolu w okoliczne miejsce pomoże i złapią go na gorącym uczynku :)
Miejscowość to: Sulechów, nie Sochaczew.
Ulica: Mieszka 1.
Bankomat: Santander.

Z emocji w relacji wpisałem złą miejscowość, policja otrzymała poprawne dane.
@FHA96: Spoko, jeżeli chodzi o czas reakcji policji to ja kiedyś 2 razy dzwoniłem z centrum miasta na 997 i powiedzieli mi że wszystkie patrole zajęte i podjedzie jakiś za około 40 minut do godziny, ale wyszedłem na ulicę i dosłownie minutę później wypatrzyłem patrol który się po prostu kręcił po okolicy i oczywiście nic nie wiedzli o żadnym zgłoszeniu xD