Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy Wam też tak sztywnieje kark podczas jazdy na Tribanach? Mam rozmiar L przy 184cm wzrostu. Tribana 100 mam od roku i ciągle mam wrażenie, że muszę zadzierać mocno głowę do góry i tym samym boli mnie kark po pół godziny jazdy. Ból pleców zlikwidowałem przesunięciem siodełka do przodu oraz odwróceniem mostka na plus. Załączam foto poglądowe ustawienia (akurat takie na szybko z pokoju). Powinienem zmienić rozmiar? Skrócić mostek?
#wykoptribanclub #szosa #triban100
brylek - Czy Wam też tak sztywnieje kark podczas jazdy na Tribanach? Mam rozmiar L pr...

źródło: comment_OrJD8gN9FwrwHH5NzypOpINpwaanpmwU.jpg

Pobierz
  • 12
@brylek: 181cm here, miałem tego Tribana, też L, bez podkładek pod mostkiem i mi to pasowało (ale z zastrzeżeniem, że lubię wyciągniętą pozycję na rowerze).
Ty kierownicę i tak masz już parę cm wyżej od mnie i potrzebowałbyś jeszcze wyżej?
@brylek: tez się z tym męczyłem. Różne pozycje, kombinacje. Przeszło dopiero jak wzmocniłem górne partie mięśni ćwicząc rożnego rodzaju podciągania, pompki, dipy. Zwróć też uwagę na kask, może masz jakiś super ciężki i da się z głowy zrzucić z 150g
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DejwiD: też dobra wskazówka ;D ja się po prostu zastanawiałem czy jakiegoś garba się nie dorobię, bo cały jestem pochylony i samą głowę muszę podnosić i wyciągać.
@brylek: dłuższa rama owszem, ale z tego co mi wiadomo (a wiadomo mi niewiele wiec mogę się mylić) możesz skrócić sobie mostek do kierownicy i będzie w sumie ten sam efekt jakbyś miał mniejszą ramę. A wygodniej jest na większej. Póki co mi jest ok i uważam, że podjąłem dobrą decyzje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DejwiD: @Emkej95: czyli prawdopodobnie spróbuję mostka 80mm ;) dziś zrobiłem 50km i jest nieźle, może po prostu jeszcze trochę i przywyknę ;) jak nie to kupuję mostek
@brylek: może być narowisty przy tak znacznym skróceniu. Tam chyba jest 110?
Serio, zacznij ćwiczyć górę. Wejdź na plus kaloryczny i długofalowo będzie lepiej
Ja też się z tym męczyłem. Zmieniłem mostek na 9cm i większy kąt, ustawiony na plus jak u Ciebie. Jak ręką odjął, potrafię zrobić 3-4 godziny jazdy i nic nie boli