Wpis z mikrobloga

@lalkarz: też cię takie zmęczenie łapie? mi po tylu latach ciągłej gry np. brakuje tylu dupereli w grze, które wydawały mi się tak oczywiste, że po wejściu na classica przypomniało mi się, że ich wtedy nie było... może gdybym nie miał wcześniej styczności z początkami wowa to bym się bardziej jarał
@mat1989: zrobiłem kilka instacji - każda z nich to była katorga. Pullujące mobki, ciągły brak many, frustracja. Zapomniałem, że tak źle to wyglądało. I nikt mi niech nie mówi, że to poziom trudności.

Obróciłem zonki z questami na Kalimdorze jak i EK no i po prostu to jest wolne, nudne. Plusik to to, że jest dużo interakcji z graczami, ale głównie opiera się to na napisaniu INV PLEASE, zabiciu kilku mobków
@lalkarz: no to mam tak samo, każdy zielony item cieszy mnie jak upgrade z weekly skrzynki na BFA, no i oczywiście się zgadzam, że interakcja z innymi graczami jest o wiele lepsza niż na 8.2, kogo spotkasz to ci wrzuca buffki i pomaga w Q, nawet jak już ma ukończone (no przynajmniej ja tak miałem kilka razy)
@mat1989: ale podsumowując - wolę pograć sobie w BFA, pośmiagać na M+, porobić stare raidy, jakieś głupoty, achievementy niż grać w Classica. Nie sprawia mi to takiej przyjemności, jak myślałem, że będzie.
@lalkarz no niestety tak jest mam tak samo szczególnie że odpadlem bardzo szybko od BFa więc teraz fajnie wrócić A classic mnie nie porwał A zmeczyl (,)
@Tasde Nic ( ͡º ͜ʖ͡º) to bardziej nostalgia i gadanie kiedyś to było kurla jak graliśmy w Wowa na rozdzialce 800x600 w 40fps przy wysokim pingu xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tasde: wiadomo, ze zagorzali fani beda gadac jaki to wow nie byl trudny, a prawda taka ze jak wyszedl 15 lat temu to przy grach typu everquest byl jedna z bardziej casualowych gier. Ja gram pierwszy raz i moim zdaniem to co ludzie nieraz nazywaja trudnym, dla mnie jest po prostu irytujace. Do tego najgorzej jest jak robisz q gdzies gdzie jest duzo mobow i przyjdzie jakas wieksza grupa graczy, wlacza
@kammel19: No właśnie z całej mojej wiedzy i pamięci a gram w to gówno od 14 lat wynika, że WoW zyskał ogromną popularność właśnie poprzez tą casualową drogę jaką obrał. Inne MMO jak Tibie, Lineage, Mu czy reszta były cholernie trudne, skomplikowane, długie i monotonne bo oparte w głównej mierze na grind and farm. WoW wszedł jako złote dziecko, easy to learn, hard to master, levelowanie oparte na questach a nie
@Tasde:
Classic był strasznie idealizowany już od wielu lat a najbardziej jego rzekomy poziom trudności, któremu niby retail nie dorównuje. Owszem leveling jest dużo trudniejszy i bardziej czasochłonny ale mit trudnego classica upadł przedwczoraj kiedy Apes zrobiło first kill Ragnarosa niepełnym raidem, w którym może było z 25x 60 lvl. Classic wymaga po prostu dużo większego zaangażowania czasowego niż retail ze względu na brak QoL, attu, repy, leveling itd. Mit bardzo
@animeshouldbeillegal: A ja sądzę, że umrze. Classic wymaga ludzi, ile osób zechce aktywnie przez kilka lat grać, skoro content można wyczerpać już dzisiaj? Zważywszy, że trzeba będzie za to płacić.
Blizzard raczej nie zamknie serwerów, ale te się po prostu wyludnią, albo ludzie wrócą na privy (żeby nie płacić).
@Tasde: Nie twierdzę, że będzie popularny przez następnych kilka lat :) Na jakieś 2 lata w zupełności wystarczy. Obecnie z 90% graczy jest jeszcze na etapie levelowania i będzie jeszcze przez następny miesiąc. Zrobienie attu, raidowanie MC i Onyxii zajmie ludziom trochę czasu. Do tego dochodzą kolejne fazy czyli BWL, PvP Battlegroundy i dalej AQ z Naxx. Imo najwięcej wniesie tu PvP bo z tego co kojarzę społeczność graczy PvP grająca
Blizzard raczej nie zamknie serwerów, ale te się po prostu wyludnią, albo ludzie wrócą na privy (żeby nie płacić).


@Tasde: @animeshouldbeillegal: TBC albo opcja Classic+, czyli dodatkowy content na zasadach classica, ale w classicu nieznany. Blizzard nie pakowałby w to tyle kasy, żeby dopuścić do wyludnienia serwerów po 2 latach.
@klumpidunsa: TBC już praktycznie potwierdził CO Blizza. Jak powiedzial mają już do tego nie zbędne narzędzia i nie widzą przeciwskazań jeśli będzie zainteresowanie Classicem, żeby pojsc krok dalej. Myślę, ze ogarneli przy robieniu Classica ze nie jest to takie trudne i czasochłonne jak mysleli a i obylo sie bez większych bugów. Do zrobienia nowego contentu trzeba by tworzyć nowy dział a to już trudniejsze ale z tego co kojarzę też w
@lalkarz: Pozwolę sobie nie zgodzić się. Interakcje wśród graczy wreszcie wyglądają jak dawniej. Dla mnie od WoTLK WoW stawał się coraz łatwiejszy i gorszy. Chcesz znaleźć grupę na instancje? Nic bardziej prostego - klikasz jeden przycisk w LFG i lecisz z randomami, którzy nic nawet nie piszą na czacie. Levellowanie to żart, bo 1 - 110 wbijesz szybciej niż 1 - 60 w classicu. Mi się classic bardzo podoba. Wreszcie powrót
@majkkali: To wierzę, że jako dorosły gracz zabiłeś już Ażarę na Mythicu i latasz na kluczykach +15 nie odzywając się do nikogo na czacie, z grupą po kliknięciu jednego przycisku.