Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Macie w 50 sekund wyjaśnione jak działa #bitcoin bo co chwile się ktoś pyta, kiedy kupować, czy będzie jeszcze rosło, czy da się zarobić itd.

  #kryptowaluty #finanse #gielda #ekonomia #pieniadze

  odpowiedzi (12)

 • avatar

  No i gitarka ʕ•ᴥ•ʔ

  #koronawirus #polska #prawo

  odpowiedzi (47)

 • avatar

  Zrozumcie, kuce. Jeśli chcecie mieć kwotę wolną od podatku na poziomie 30 tysięcy, 40 tysięcy czy ile tam chcecie to trzeba zwiększyć podatki dla tych, którzy więcej zarabiają.

  Zobaczcie jak to działa w #uk. Kwota wolna od podatku to 12500 funtów. Ale są tam trzy stawki podatkowe 20%, 40% i 45%.

  W Polsce jak ktoś jest samozatrudniony to płaci 1500 zł zusu i 19% podatku. W UK skala jest progresywna nawet dla takich osób. Tam nie ma cwaniaka programisty, który zarabia 15 tysięcy miesięcznie i płaci mniej podatków niż sprzątaczka. Tylko płaci wg stawek, które wyżej podałem.

  W Polsce Janusz zatrudni się na czarno, bo hehe państwo go okrada. Wykopki mu przyklasną. Cegła spadnie mu na łeb i co zrobi? Oczywiście był zarejestrowany jako bezrobotny i mimo, że do systemu się nie dołożył to będzie miał zapewnione leczenie. To nie Morawiecki zapłaci, tylko ty i ja.

  Chcecie mieć służbę zdrowia jak w #niemcy? Należy zwiększyć nakłady. Budżet polskiego NFZ to ok. 80 miliardów złotych, niemieckiego odpowiednika to ok. 250 miliardów euro. Ponad bilion złotych!

  Zrozumcie, nie ma nic za darmo. Jak zaproponujecie takiemu Duńczykowi obniżkę podatków to (słusznie) spojrzy na was jak na matołka. Po co ma mniej płacić podatku i czekać w kolejce do lekarza? Po co ma płacić mniej podatki i nie mieć drogi rowerowej pod domem? Lepiej zapłacić i mieć wszystko zapewnione. Logika rozumnego człowieka.

  #antykapitalizm #polska #gospodarka #neuropa #podatki #praca #pracbaza
  pokaż całość

  odpowiedzi (148)