Gorące dyskusje ostatnie 12h

#rolnikszukazony

Zastanawia mnie co taka dziewczyna robi w takim programie...

odpowiedzi (44)

Dzisiaj w gorących był wpis Mirka, który znalazł miecz pod podłogą robiąc remont w mieszkaniu po pradziadku (więcej zdjęć w komentarzu). Pytał co to, ale niestety Mirek usunął post ;c na swoim mirko napisał:

Zgłosiła się do mnie osoba z prośba o usunięcie zdjęć i mamy się spotkać w Berlinie na transakcje face to face w lobby pewnego hotelu.

Na szczęście w internecie nic nie ginie ( ͡° ͜ʖ ͡°) a że było dużo plusujących i czekających na informacje co to za miecz to wrzucam krótkie info:

Miecz pochodzi z początku XIX wieku (1800-1825), ostrze prawdopodobnie z Solingen, rękojeść z masy perłowej. Wykonanie i symbolika charakterystyczna dla masonów. Sam kształt ostrza jest odniesieniem do księgi Rodzaju 3:24. Po wygnaniu Adam i Ewy z ogrodu Eden, Bóg umieścił przed ogrodem miecz gorejący, który trzymał wszystkich z daleka od ogrodu i drzewa poznania. Symbolika ta jest związana z funkcją, którą pełniła osoba do której miecz należał a był to Tiler/Tyler. Tyler to taki strażnik loży. Stoi on przed wejściem i pilnuje spotkań/ceremonii loży przed osobami niepowołanymi (mającymi zbyt niski stopień, niezaproszonymi przez mistrza, ludzi z poza loży itd). W zakres jego obowiązków mogło też wchodzić przygotowanie samego miejsca spotkania czy eskorta mistrza na miejsce spotkania.
    Co do ceny to ciężko stwierdzić bo takie przedmioty rzadko wychodzą poza masonów. Ze względu ma wiek, stan i wygląd jest to miecz, który z pewnością chciałby mieć niejedna loża ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
    pokaż całość

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (31)

Ostatni oseskowy miot w tym sezonie! W zasadzie to dwa, połączone w jeden po okresie kwarantanny: Rejent, Cześnik, Dyndalski, Śmigalski, Podstolina i Papkin na wspólnej drzemce z babcią Sushi ʕ•ᴥ•ʔ

W ciągu ostatniego roku udało mi się przyjąć pod swój dach i odchować lub bezpośrednio pomóc aż 32 zwierzętom! W tym nawet jednej wiewiórce. Uwielbiam to, co robię, wiele się uczę dzięki prowadzeniu domu tymczasowego dla osesków i mogę rozwijać swoją pasję i zamiłowanie do zwierząt na wielu polach. Polecam wszystkim ten stan ♥

#frytusiacontent #koty #kitku #smiesznekotki #smiesznypiesek
    pokaż całość

odpowiedzi (12)