•  

  Pomyśleć, że #niemcy zrobili samochód, który jedzie prawie 500km/h. A ten durnowaty naród nie potrafi wypuścić głupiej sklejki z Audi z silnikiem od 20 letniej Corvetty #polska #samochody #motoryzacja #bekazpodludzi

  •  

   @generalnyprzeglad: Nie że nie potrafi, tylko Arrinerra była od początku ściemą.
   Może przemysłu nie mamy ale świetnych fachowców mamy, choćby od oldtimerów, zobacz sobie Pana Tomka od #polskieporsche Przecież goście w tym AB-Carze by poskładali tę Arrinerrę z palcem w dupie w dwa miesiące, ale uważają że są ciekawsze projekty. i mają rację.

  •  

   @generalnyprzeglad: Brak pieniędzy = brak technologii = chujowe produkty (np. wszystkie rzęchy z FSO) = brak zbytu = brak pieniędzy = brak technologii itd... kółko się zamyka.
   W 2000 roku schodziły z taśmy ostatnie 126p, kiedy Niemcy od kilku lat klepali masowo bardzo fajne modele typu BMW E39 i wiele wiele innych. Potem się okazywało że polska myśl techniczna jest tak daleko w tyle, że Niemcy mogliby uznać, że Polska zamiast przegrywać wyścig - nawet w nim nie wystartowała.
   Nawet najbardziej znienawidzone silniki oraz modele aut na forach (nawet po wielu latach użytkowania i poznania wszystkich wad) grupy VAG, BMW i Mercedesa były o kilka rzędów wielkości lepsze niż najlepsza sztuka jakiegokolwiek polskiego auta.
   W porównaniu do 126p, niemieckie silniki pod sam koniec XX wieku miały po 4x (i więcej) mocy. Musiały rozbujać 2x cięższy samochód do prędkości przelotowych (które dla tego małego wypierdka były często 20km/h więcej niż maksymalna) i jednocześnie paliły wtedy jeszcze o 30% mniej paliwa. Do tego moment zmiany głupiego paska rozrządu to mogły być spokojnie 2 remonty kapitalne tamtego silnika.
   Cóż, wojna&komuna stronk

  •  

   @Testobiron: Chłopie jaka polska technologia? Przecież to wszystko to były pieprzone licencje, przez nas tylko wtórnie spierdolone. Polski wynalazek to można napisać o Lublinie, Syrenie.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement