Wpis z mikrobloga

#cnc #elektronika #arduino
Kupiłem ten laser https://allegro.pl/oferta/mini-laser-cnc-2-5w-okulary-ochronne-8120842811 do swojej amatorskiej grawerki i pierwsze testy wyszły super, ciął sklejkę 3mm na pół mocy przy 3 przejazdach, pozniej po 4, pozniej po 5, teraz przy 5 i 90% mocy mocy tnie ledwo 1 warstwę sklejki a przepracował może 2-3 godziny i nigdy na 100% mocy. Ogólnie już nie mam szans na ciecie nawet przy 100 przejazdach. Obok głównej wiązki leci jakby druga taka bardzo słaba i rozproszona czego wcześniej chyba nie było. Soczewka czysta. Co mogło się uszkodzić?
  • 14
@pszemczyslaw: Przy taniej chińszczyźnie pojęcia "miał" są względne. Poza tym jest możliwość, że jakaś januszerka po drodze "przycebuliła" i podkręciła laser powyżej nominalnych parametrów. A to powoduje właśnie bardzo szybką degradację.
@pszemczyslaw: Nie masz go zwracać, nie rozmyśliłeś się. Sprzedali ci wadliwy produkt, który po 2 tyg. normalnego użytkowania się zepsuł. Masz 2 lata na zauważenie urytej wady i przysługuje ci w tym okresie pełny zwrot kosztów (cena zakupu, wysyłka w obie strony, koszt rzeczoznawcy).
Imo pisz do przedawcy, że reklamujesz z tytułu rękojmii(ważne żeby nie na gwarancje) i wysyłasz im tem chłam za pobraniem. Mają 2tyg. żeby odpowiedzieć
@pszemczyslaw: Kilka miesięcy temu też kupiłem podobny laser do grawerowania, jako przystawka do drukarki 3D, tylko, że na Aliexpress. Niestety po kilku godzinach pracy laser stracił moc. Wydaje mi się, że powodem, że laser, mi padł było to, że cały laser był niechlujnie zmontowany - dioda niezbyt spasowana do miedzianej tulei a co z tym idzie złe odprowadzenie ciepła.Szczerze mówiąc nie chciało mi się bawić odsyłanie do Chin, reklamacje, zamówiłem sobie