Wpis z mikrobloga

ok, przejrzałem wszystkie wpisy z ostatnich 2 tygodni- kilka/kilkanascie tych samych zapytan o swiatla rowerowe, gacie, liczniki, i zadnego o pompkę! a wiec czas podbic temat, jakich pompek uzywacie, jakie polecacie? szukam do wentylu presta
#rower
  • 19
@zjembigos: ja kupiłem pompke z decathlonu i jest spoko. Wydaje sie wykonana solidnie, uzywam juz z 2 lata i nic sie nie dzieje. Wcześniejsze pompki po roku zawsze się psuły.
@zjembigos:
https://www.decathlon.pl/pompka-rowerowa-nona-500--id_8303706.html

Ja mam tego typu i jestem mega zadowolony

@r4do5:
Manometr jest potrzebny, żeby precyzyjnie dobrać ciśnienie.
Jak masz na oponie widełki 2-4 bar, to pakujesz 2 bar jak jedziesz do lasu, albo 4 bar jak jedziesz po asfalcie.
I ma to ZAJEBISTY wpływ na bezpieczeństwo. Więc tak. Manometr to potrzebny gadżet.

Już pomijając fakt, że w moim MTB, żeby napompować 4 bary taką pompeczką, to musiałbym chyba ten
@bagi1: da się wyczuć ręcznie, u mnie przy 2 barach opona jest miękawa i można ją ugiąć już pod niewielkim naciskiem palca a przy 3 barach jest twarda jak skała i prawie w ogóle się nie ugina. Jeśli masz zakres 2-4 to chyba wielkiej różnicy nie zrobi czy jak miał 3,7 zamiast 4 albo 2,4 zamiast 2.
@zjembigos: Pisałem z 2 miechy temu. Większość odpowiedzi była -> SKS
Przeszedłem się do Decathlonu. Obejrzałem trzy:
1. Decathlon model 500 za 60zł
2. Decathlon model 900 za 100zł
3. SKS AIRWORX 10.0 za 115 zł.

Pierwsza wydawała mi się strasznie tandetna ale sprzedawca zapewniał ze spokojnie mi wystarczy (W sumie co miał mówić ze jest #!$%@??)
Decathlon 900 wydaje się już spoko no ale to już 100zł więc sumie wziąłem