•  

  (Wpis nr. 188)
  Dziś w cyklu "Zapomniane lub mniej znane filmy ze Złotej Ery VHS" będzie trylogia horrorów, przez niektórych uznawana za kultową...

  "Noc demonów" (Night of the Demons, 1988)

  "Noc demonów 2: Zemsta Angeli"
  (Night of the Demons 2: Angela's Revenge, 1994)

  "Noc demonów 3: Dom Demona" (Night of the Demons 3: Demon House, 1996)

  Opis cz. 1.

  W noc Halloween dziesięcioro nastolatków postanawia urządzić imprezę w opuszczonym zakładzie pogrzebowym. Legenda głosi, że "Hull House" został wybudowany na przeklętej ziemi, gdzie w głębi płynie podziemny strumień. Podczas zabawy nastolatkowie zbierają sie wokół wielkiego lustra i zamierzają przaprowadzić seans. W ten sposób budzą potężne zło.
  Znajdują się w pułapce, a tajemnicza siła przejmuje kolejno nad nimi kontrolę. Muszą stoczyć walkę o to, kto zdoła przeżyć i przejść przez graniczny strumień, zanim trafi do piekła...


  Opis cz. 2.

  Grupka młodych ludzi mieszkających w szkole przyklasztornej postanawia spędzić czas nieco inaczej niż na nudnej imprezie ze sztywną muzyką i pod okiem sióstr zakonnych.
  Młodzież wpada na iście "genialny" pomysł spędzenia nocy w "Hull House" - rezydencji znanej nam z pierwszej części filmu.
  Jak się można domyśleć, nasi bohaterowie nie wiedzą, iż w owej rezydencji nadal czai się zło. Po przybyciu na owe feralne miejsce młodzież bawi się nader świetnie, popijając piwko i oddając się miłosnym uniesieniom z kim tylko się
  da.

  Sytuacja zmienia się diametralnie gdy ginie jeden z imprezowiczów. Reszta naszej wyżej wspomnianej ekipy czym prędzej bierze nogi za pas i uciekając z przeklętej posiadłości wraca do szkoły przyklasztornej. Niestety jedna z dziewczyn, zabierając przypadkiem szminkę z "Hull House", sprowadza wraz z nią do szkoły demoniczną Angelę, której oczywiście znudziło się "siedzenie" samotnie w swojej nawiedzonej rezydencji. Przeciwko naszej demonicy występuje siostra Gloria, która niczym
  Rambo uzbrojona w stertę krucyfiksów, różańców oraz hektolitry wody święconej udaje się do "Hull House" by u źródła wysłać Angelę tam gdzie jest jej miejsce...

  ( Swoją drogą "dwójka" to najlepsza część, taka z jajem, gdzie jest krew, humor, trochę golizny i bojowa zakonnica, której lepiej nie wchodzić w drogę ;) )

  Opis cz. 3.

  W noc Halloween dwie nastolatki łapią okazję po tym, jak zepsuł im się samochód. Podwozi je grupa rozrabiaków, parę dziewczyn i chłopaków z liceum, którzy po drodze zatrzymują się przy sklepie i wyniku przypadkowego incydentu są pewni, że zastrzelili tam policjanta. Postanawiają siłą zabrać autostopowiczki i wraz z nimi ukryć się w opuszczonym domu pogrzebowym, urządzając tam imprezę dla zabicia czasu. Okazuje się, że dom to "Hull House", i wcale nie jest pusty. Zamieszkuje go bowiem demoniczna Angela, która chętnie włączy się do zabawy, po swojemu zamieniając ją w krwawą jatkę.

  Zwiastun - cz.1.
  Zwiastun - cz.2.
  Zwiastun - cz.3.

  Filmy on-line, lektor, cda.
  Cz.1 - 1080p - (LINK)
  Cz.2 - 480p - (LINK)
  Cz.3 - 480p - (LINK)

  Strony z Filmweb. (Cz.1) / (Cz.2) / (Cz.3)

  Istnieje także remake cz. 1, z 2009 r.
  Film on-line, 720p / zwiastun / Filmweb.

  → #zlotaeravhs
  Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
  A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
  https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

  #demony #horror #ogladajzwykopem #filmnawieczor #gimbynieznajo #nostalgia #gore

  pokaż spoiler #filmy #film #kinofilia #kinocebulowe #starealejare #kinematografia #kinomaniak #vhs #kinoklasyb #retro #rozrywka #wykopplus30club #fantasy #80s #lata80 #fantastyka

  źródło: zcamera-20190903_203527.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  TL;DR:

  W nawiązaniu do tego wpisu ślub się udał. Przyszło 40 z 83 osób, poszło dużo alkoholu, goście dopisali, ogólnie jesteśmy zadowoleni. Zachęcam mimo wszystko do przeczytania całego wpisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Będę wołał plusujących i komentujących poprzedni wpis przez mirkolisty, mam nadzieję, że nie będziecie mieli mi tego za złe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  +-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+

  LONG STORY - zachęcam do czytania.

  W nawiązaniu do tego wpisu napiszę ciąg dalszy historii i podzielę się garścią spostrzeżeń...

  A więc jesteśmy z żoną ponad miesiąc po ślubie. Spośród zaproszonych 83 gości weselnych zjawiło się tylko 40 osób. Pierwotnie było nam bardzo smutno z tego powodu, ale patrząc jednak z perspektywy czasu, nawet dobrze że tak wyszło. Dzięki temu, że potoczyło się wszystko tak a nie inaczej mieliśmy na imprezeie tylko osoby, które na prawdę się cieszyły naszym dniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Ogólnie stresowałem się w dniu ślubu, jak to wszystko będzie... obawiałem się że zamiast wesela będzie stypa, jak się potem okazało niesłusznie. Stres towarzyszył od momentu wyjazdu z domu do mniej więcej zakończenia pierwszego tańca. W samym kościele było ok, młody ksiądz nie przynudzał i powiedział spoko kazanie, przy samej przysiędze z żoną nieco oczy nam się spociły (ʘ‿ʘ) pierwsza godzina na sali była trochę sztywna, ale po kilku głębszych goście ruszyli jak zaczarowani. Impreza była jednodniowa, a sala dostępna max. do 4 nad ranem. Wszyscy, zarówno ja z żoną, właściciel sali, moje rodzeństwo i zespół myśleliśmy, że impreza potrwa maksymalnie do godziny 2 i na tym się zakończy, tymczasem okazało się, że ok 14 osób dotrwało do końca, czyli do 4 nad ranem. Gdyby nie to, że musieliśmy kończyć tuż przed 4, to goście jeszcze by się bawili.

  Wódki na ślub poszło nam ok 90 butelek na 40 osób oraz ok 10 butelek wina ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście mówimy tutaj o piciu alkoholu na imprezie + wódce do zabaw weselnych + na odchodne po flaszeczce i paczce ze słodkościami dla każdej pary.

  Co do ciekawostek i spostrzeżeń to:
  - część osób nie przyszła z przyczyn, które były nam znane i szanujemy taką decyzję. Wiadomym jest, że żałoba, czy problemy zdrowotne danej osoby wykluczają udział w imprezie co jest zrozumiałe.
  - część osób nie przyszła bo "cośtam", po weselu jednak niektórym wymówka nie pokryła się z rzeczywistością, ale nie robimy z tego powodu ambarasu. Lepiej tak, niż takie osoby miałyby zadeklarować się, że przyjdą a zostawiłyby puste krzesło.
  - prawie wszyscy, którzy w trakcie zaproszeń mówili "na pewno przyjdę" nie przyszli. Także jeżeli planujesz ślub uważaj na takie deklaracje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  - jeżeli znasz swoją rodzinę i wiesz kto z kim dobrze żyje a kto nie, to warto pomyśleć o winietkach na stół. Dzięki temu jeśli dobrze dobierzesz towarzystwo to masz duże szanse na udaną zabawę. Oczywiście towarzystwo trochę należy pomieszać. U nas stół był podzielony wg wieku, mniej więcej tak:
  + lewa strona stołu - ludzie w wieku 28- 48,
  + prawa strona stołu - ludzie w wieku 45 i wzwyż
  + środek - ludzie w wieku ok 18 - 30 lat

  Hit ciekawostka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Znajomy odmówił mi przyjścia na ślub, tłumacząc:

  wiesz stary, moja żona jest w ciąży, nie czuje się najlepiej, gdyby nie ciąża to na pewno byśmy na ślub przyszli

  Tydzień po ślubie a zarazem po urlopie wracam do pracy, a drugi ziomek pyta się tego co go prosiliśmy na ślub:

  jak było na ślubie?

  a ten odparł:

  spoko, trochę się pobawiliśmy, pojedliśmy itp...

  Jak się okazało tydzień po naszym ślubie, na który nie poszli "ze względu na ciążę", byli na innym. Nie mam o to żalu, nie mniej jednak komiczne to było, gdy jego wymówka spaliła na panewce ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  A nie przyszli, bo ja rok temu nie byłem na ich ślubie i po prostu to było mówiąc kolokwialnie "oddane", ale to inna historia. Miałem wtedy po prostu ciężki okres w życiu, byłem na bezrobociu 1,5 miesiąca (po raz pierwszy w życiu co było dla mnie ciężkie), do tego jeszcze strzeliło mi auto i miałem do wybulenia na naprawę ponad 1000zł.

  Przepraszam, jeżeli tekst jest mało czytelny lub chaotyczny, humanista ze mnie żaden ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Także jeżeli macie pytania to pytajcie, postaram się na wszystkie odpowiedzieć.

  #slub #mirkowesele #oswiadczenie
  pokaż całość

  odpowiedzi (105)

 • avatar

  By wyszło kogo rzułty tykał

  odpowiedzi (10)

 • odpowiedzi (24)

Advertisement