Wpis z mikrobloga

Jak wypłacić duże kwoty (powyzej 70 tys PLN) po korzystnym kursie? W sensie jak zamienić dużo #bitcoin na PLN po korzystnym kursie i wypłacić (na konto albo w gotówce) tak żeby nikt się nie czepił o jakieś podatki czy coś? Czy podatków nie da się uniknąć? Rozumiem, że w przypadku tak dużych kwot taka transakcja byłaby z weryfikacją, tak?
#kryptowaluty
  • 36
Bitomaty mają do 40k, tyle im ustawa pozwala. Weź obczaj z dwa u siebie w mieście w parę godzinek załatwisz a będziesz na oko z 10k do przodu (uwzgledniając zaniżone kursy sprzedaży)
@zezz: jeśli bez podatków to tylko bitomat, biuro flyingatom lub stacjonarny kantor kanga exchange, gdy wpłacisz to na konto bankowe będziesz musiał zapłacić podatek bo jeśli tego nie zrobisz a kupisz auto i sąsiad cię #!$%@? to zabiorą auto i będziesz płacił chyba 75% od tych 70k

lepiej wymienić np na @bitclude w paczkach po 15k PLN, przelać do banku i 19% zapłacić podatku, wtedy masz legalne siano na koncie w
nie chce na sile unikać podatków ale jeśli podatek ma wynieść ponad 5 tys czy 10 tys z kwoty około 70 tys to średnio mi się to podoba i dlatego pytam jak to zrobić najkorzystniej. I jak bardzo kurs wymiany będzie się różnił od tego z giełdy.

Daj sobie spokój i zapłać ten podatek. Najprościej przelać na Polską giełdę, sprzedać i zlecić wypłatę.


@kryptomanix: ok zlecę wypłatę i co? kiedy ten
@czupryneq: w jaki sposób sprawdzą ile zarobiłem? musieliby wiedzieć po ile kupowałem. a jak np kupowałem część btc na bitcurexie i wszystkie dane przepadły to jak to sprawdzą?
@zezz: nie ma weryfikacji, znam osobę co wypłaciła prawie 2 mln zł z krypto i nie było weryfikacji, kilka miesięcy później (nastepny rok) wykazała to w PiT. Dopiero potem za kilka lat jak zobaczą że tego w pit nie rozliczyłeś to się przyjebią. I nie słuchaj ludzi że następnego dnia ci skarbówka wpada na chatę za przelew XD
@zezz: jak chcesz się rozliczać to ważne jest by udowodnić to że kupiło się po ileś tam 5 lat temu, jeśli kupiłeś po 1000$ a teraz sprzedajesz po 10000$ to płacisz 19% od 9000$

kursy z bitomatów masz na stronie shitcoins.club to sobie porównaj do kursu z jakiejś giełdy
@zezz: Jeżeli chcesz to zrobić legalnie to płacisz 19% od tego co zarobiłeś. Pobierz CSV z giełdy i dasz księgowemu przy rozliczaniu PIT - to jest chyba PIT 38. Księgowy weźmie za to pewnie z 300 zł.
@JesiennyMinistrantzKokainom: ale jak przerzucę teraz z giełdy na konto bankowe około 70 tys PLN to bank automatycznie pewnie do mnie przedzwoni albo wstrzyma transakcję, albo będzie chciał to jakoś zweryfikować.

@plaisant: jak działa bitclude bo nie miałem styczności? Nie mam tam konta i nie wiem jakie są kursy. I jak można tam wypłacić FIAT, na konto czy w gotówce?
ale jak przerzucę teraz z giełdy na konto bankowe około 70 tys PLN to bank automatycznie pewnie do mnie przedzwoni albo wstrzyma transakcję, albo będzie chciał to jakoś zweryfikować.


@zezz: to ci mówie znajomy wypłacał prawie 2 mln zł w dolarach do polskiego banku santander i nie miał weryfikacji, 70 tyś zł to są grosze. Jak nie chcesz płacić podatku to leć do atoma