Wpis z mikrobloga

#leasing #ubezpieczenia #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc

Przedłużam ubezpieczenie w leasing. Dostałem opcje przedłużenia od dealera za 5400zl przy wartości auta 133tys brutto.

Agent proponuje mi 3800zl ale przy wartości 120tys brutto.

Sprawdzenie ubezpieczenia przez dealera kosztuje 300zl, zastanawiam sie czy w ogóle wysyłać deserowi opcje agenta. Jest szansa ze dealer zaakceptuje ubezpieczenie przy niższej wycenie?

Mowię dealer ale chodzi o VW Leasing Bank.
  • 13
@RSGApps: sam sobie odpowiadam,
coś zle policzyłem i tak naprawdę jest 133k VS 127k brutto.
Ma to związek z różnymi bazami danych z których korzystają firmy ubezpieczeniowe i wg agenta nie będzie to miało wpływu na decyzje o zaakceptowaniu u ubezpieczenia
@RSGApps: A ta różnica w wycenie nie będzie problemem w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej? Wtedy różnicę w tym co wypłaci ubezpieczalnia a tym jak w danym roku wartość szacuje leasingodawca będziesz musiał pokryć Ty. No chyba, że masz dobry GAP, wtedy Cię to nie interesuje
@BShKF: No to jest ryzyko ale wg mnie warte podjęcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
GAP nie opłacam, wydawało mi się to nieopłacalne. Może gdybym nie miał wpłaty własnej to był wziął GAP
@RSGApps: Dla Leasingodawcy ważne są poszczególne elementy polisy - Stała suma ubezpieczenia, brak udziałów w szkodzie itd. Przy wyborze polisy kierowałbym się mottem: tanie OC, dobre AC ( ͡° ͜ʖ ͡°) O jakich towarzystwach mówimy? Które proponuje dealer, a które Twój agent? Pamiętaj też, że do wznowienia musisz wysłać ofertę do leasingodawcy w odpowiednim terminie.

@OrzechowyDzem Raczej powiedziałbym na odwrót - leasing ciężko przebić, najem znacznie łatwiej,
@OrzechowyDzem: Prawda. Tak na prawdę najem można policzyć w mLeasing (według mnie TOP1), PKO, MasterLease(które jest przejmowane przez PKO) i chyba GetIn o ile się nie wycofali? Reszta na rynku to trochę pseudo najem, ew. promocyjne abonamenty to spoko opcja.
@markos610: Tego się nie przebija. VWLeasing to produkt dotowany, jego zysk jest pokrywany z marży auta. Szkoda krwi i czasu. Aczkolwiek nie wiem czemu VWL czasami daje gówno oferty a czasami jak mam promkę to jak mówisz 101%... Ja dla siebie w warunkach pracowniczych dostałem 102,8% przy 45% wpłaty, 2 lata, 19% wykup. To jest 1% marży+WIBOR. Standard to ~3%marża+WIBOR.

Ale najem od VW to spokojnie do przebicia ( ͡°