Wpis z mikrobloga

W nawiązaniudo wpisu o białkach kfd:
https://www.wykop.pl/wpis/43278193/drugi-dzien-bez-bialka-kfd-i-brzuch-nie-boli-mam-n/

Dostałem do testów 3 próbki. Podszedłem do tego dość sceptycznie, ale rezultaty nie są złe:

Przy pierwszej próbce było ok. Gorzej, niż po biotech, jednak prawie w normie.

Przy drugiej próbce było słabo.

WPC nie jadłem, więc ciężko stwierdzić, spróbowałem tylko miarkę.

Po tym @KFD_PL dosłało mi jeszcze enzymy, co praktycznie unormowało wszystko, za wyjątkiem lekkiej biegunki, która może być spowodowana czymś innym.

Wnioski nasuwają się takie. Mam jakieś problemy z trawieniem białka. Być może jest to spowodowane jakąś niestrawnością, lub nietolerancją na białko, ewentualnie aromaty stosowane przez KFD.

Co ciekawe, kupiłem również dla testu izolat olimpu, i powtórzyłem test, z enzymami i bez. Objawy takie same jak po białku KFD.

Morał z tego taki. To białko to naprawdę białko. Kupujcie tylko czyste i będzie ok. I bardzo polecam te enzymy, robią robotę. Zamówiłem kolejne kilka paczek izolatu od kfd, więc naprawdę musi być znośnie

Dzięki @KFD_pl za próbki, czekam na więcej :-D (Żart) Przepraszam, że trochę lakonicznie, ale nie mam czasu, a chciałem to wszystko podsumować >

Pozdrawiam i życzę miłego dnia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikrokoksy #dieta #kfd #wpi #jedzenie
DuzyDzikiZwierz - W nawiązaniudo wpisu o białkach kfd:
https://www.wykop.pl/wpis/432...

źródło: comment_xmC0O63yc7gxOxyobGGGBMU9qubNGdFM.jpg

Pobierz
  • 9
I bardzo polecam te enzymy, robią robotę


@Duzy_Dziki_Zwierz: podpytaj się jeszcze, bo gdzieś czytałem, że mocno niezalecane jest permanentne suplementowanie enzymów trawiennych, bo organizm sam zaczyna ograniczać produkcję swoich i generalnie trawienie, bez wspomagaczy, zaczyna być coraz mocniej upośledzone.
@Duzy_Dziki_Zwierz:
Dzięki Byku za przeprowadzenie testu.
Białko jest produktem prostym i nie zachodzi w nim (jak w wielu produktach spożywczych) mnóstwo interakcji względem składników. Mikrobiologia też jest ok.
Skoro dobry produkt innej firmy dawał takie same objawy, wszystko wskazuje na to, że jest to nietolerancja na konkretną frakcję białka.
Musimy też pamiętać o tym, że restrykcja kaloryczna czy suplementacja mocniejszymi środkami zaburzają homeostazę, co może mieć wpływ na stan układu trawiennego.
@shivie:
Nie słyszałem jeszcze o działaniu placebo w zakresie powstrzymywania biegunki ;)
A tak na serio to enzymy enzymom nierówne. Jeśli nie są wykonane z zastosowaniem odpowiedniej technologii, to faktycznie np. lipaza zostanie rozłożona już w żołądku nie trafiając nawet do jelita cienkiego (wszystkie enzymy mają budowę białkową).
Gastro-10 to kompleks enzymów pochodzenia roślinnego (wykonany zgodnie ze standardami FCC), opracowany w taki sposób, aby były dostarczone tam, gdzie powinny robić robotę