Wpis z mikrobloga

@mirek_z_wykopu: Jest tu pięć obszarów do pokrycia:

1. Znajomość mechaniki teoretycznej - jak działa silnik, zawieszenie, do czego jakie smarowanie, podstawy materiałoznastwa i takie tam. Tu faktycznie pomogą książki.

2. Diagnostyka mechaniczna - tu jest miks wiedzy o tym jak coś działa z umiejętnością logicznego myślenia. Np jak po dźwięku rozpoznać, który element może być uszkodzony. Np: czy to grzechotanie jest zależne od prędkości obrotowej silnika, czy prędkości samochodu - stąd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanKracy582: też tak myślałem i zmieniłem uszczelniacze na walkach rozrządu, rozrząd, paski i auto nie odpaliło :( znalazłem uszkodzony czujnik wału korbowego i go wymieniłem, dalej nic, jeszcze ładuje akumulator bo już ledwo kręcił i może to będzie rozwiązanie
@PanKracy582: ta, czujnik położenia lub też generator impulsów. Wymieniłem go wczoraj, wyregulowałem, komputer już nie pokazuje żadnych błędów ale dalej nie odpala i teraz nie bardzo wiem jak to ugryźć. Sprawdziłem że nie ma iskry na świecach, paliwo podaje bo świece mokre. Ładuje akumulator bo jego nominalne po wyjęciu z auta to 12.01 więc myslę że przy odpaleniu spada ponizej 8V. A jak to nie pomoże to chyba ściągnę pokrywę zaworów