Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #honda

Szykuje się chyba mentalny następna 500 i 500-e - Honda E - pomijając, że to EV to fajny z wyglądu, nawiązuje do pierwszego Civica :) - przynajmniej z zewnątrz. Środek - no niby spoko, dość minimalistyczny PRÓCZ PIĘCIU WIELKICH EKRANÓW A'LA MB xD - mimo wszystko miło będzie to zobaczyć na ulicy, choć na jakąś wielką sprzedaż bym nie liczył. To pokrętło na "blacie" to też imo średni pomysł.

Ogólnie to ponoć wersja produkcyjna, te ekrany po boku to kamery z lusterek... jakoś tego nie kupuje. Ciekawe jak wygląda obsługa tego prawego ekranu ¯\_(ツ)_/¯ - ale coś nowego, ciekaw jestem też ceny.
Pobierz
źródło: comment_E2ExPLX9ZdVmFxz8ZsRBrAIYskSQQtc6.jpg
  • 15
@Hohaj: pierw go kup ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak problemy z bateriami się utrzymyją, a raczej tak będzie to pewnie dostawa do tych 25K klientów, którzy kupili preordery trochę potrwa... trochę długo;]
@Hohaj: jedyny realny plus EV któy na razie dostrzegam to wywalenie tunelu środkowego - nie to, bym się nie mieścił do aut, ale jechałem z 2 czy 3 razy Taurusem, tam lewarek był w kierownicy, a z przodu miejsce dla 3ch osób jak dobrze pamiętam... i pamiętam, że to było dobre ;] - ale w zwykłym aucie też można to osiągnąć ;].
PRÓCZ PIĘCIU WIELKICH EKRANÓW A'LA MB xD


@Student_AWAS: ale przyznać im trzeba, że idąc już w te ekrany zrobili to lepiej niż Niemcy. No i wirtualne lusterka też rozwiązali z sensem, w przeciwieństwie do E-trona, gdzie umiejscowienie ekranów wymyślił skończony debil.
@bidzej: too, ze lepiej to wyglada niz w Mb -tak, bez dwoch zdan.

Co do kamer zamiast lusterek - zamysl niby spoko, ale:

Wydaje mi sie, ze bedzie to bardziej podatne na zabrudzenia niz tradycyjne lusterko ze wzgledu na wielkosc czytnika optycznego.

W razie awarii jazda bez lusterek bocznych to ciezka sprawa.

Prywatnie uwazam, ze fajne, ale nie rob wiecej ( ͡° ͜ʖ ͡°), ew. Hybryde jak
Pobierz
źródło: comment_n4Y6TfAH0Mz7eXvsX7SMNJyajfIF7ocL.jpg
@Student_AWAS: generalnie to jak dla mnie głupi pomysł z tymi kamerami zamiast lusterek (szczególnie w elektryku), ale pewnie łatwiej i taniej wstawić kamery zamiast lusterek niż projektować lusterka odpowiednio wydajne aerodynamicznie.
@bidzej: to na pewno - kazdy bajerancki samochod musi miec skladane lusterka, a samo znacznie podraza i komplikuje sprawe, wymusza wiecej przewodow i wiele innych rzeczy - uwazam, ze te displaye zamiast tradycyjnych zrgarow to tez ciecia kosztow, ktore dodatkowo mozna sprzedac drozej xD producenci aut lubia to.

Co do ekranu zamiast tradycyjnych zegarow - ma to swoje plusy, ale jakos dziwnie mi sie na to patrzy, brak tej glebi, do