Wpis z mikrobloga

Mirki,
mam opony letnie w tragicznym stanie jeśli chodzi o wysokość bieżnika!
Wymieniać na nowe letnie i za miesiąc zmieniać na zimowe czy dokręcić na tych ten miesiąc? Myślę, że przez miesiąc to ze 2 - 3 tys km zrobię na nich, a w jednej jest bieżnik poniżej 1,6 nawet ( _)

#motoryzacja #opony
  • 21
@vuelo: ja bym pomczył jeszcze do konca września te co są (tylko nie #!$%@?ł jak dziki, a jeździł raczej ostrożnie), a w październiku juz przełozył na zimówki i spokój.
Przynajmniej bez kolejek by sprawe załatwił, a upałów juz wówczas raczej nei bedzie, wiec i zimówkom nic nie grozi.
@vuelo: kupuj nowe opony i nie dziaduj. Piszesz, że dużo jeździsz w trasie, to nawet nie ma co się zastanawiać. Na drugi raz nie dojeżdżaj opony do slików - kup nowe przed sezonem i załóż, nie będzie dylematów Nosacza :) A takie dowalone opony, co już nie chce na nich zaczynać, Ja wrzucam na forum (danej marki) i zawsze jakiś amator oszczędności, co kupuje 3-4 letnie opony się znajdzie - łyknie
@vuelo: @Bjorn_Skurvensen: Kupić musisz tak czy srak, czy teraz, czy po zimie na nastepny sezon, wiec nie licz tych 2000 jako koszt/oszczednosc bo od niego nie uciekniesz a jedynie przesunie sie w czasie. Jedyna roznica to czy kupisz teraz, czy przejeździsz na starych i oszczędzisz na jednej wymianie. Kupuj teraz i szerokiej, nie warto dzadiowac na wlasnym bezpieczenstwie.