Wpis z mikrobloga

Zaczynam dopiero naukę C# i już od paru dni stoję w miejscu, bo nic nie przychodzi mi do głowy jak rozwiązać poniższy problem..
Otóż mam tablicę dwuwymiarową i chciałbym ją posortować malejąco według drugiej kolumny - zresztą tak jak na poniższym obrazku.
Czy w C# jest jakaś do tego funkcja, czy może samemu musze wymyślić jakiś algorytm?

Nie lubię programować, ale że chciałbym rozwijać się w stronę baz danych to znajomość C#/.Net jest tutaj chyba wymagana (z tego co gdzieś kiedyś przeczytałem) :/

Jak Wy byście to posortowali?
#programowanie #csharp
Teglo - Zaczynam dopiero naukę C# i już od paru dni stoję w miejscu, bo nic nie przyc...

źródło: comment_RfEnMbAYy0cYNRCMVl7bepd3XDjn8xBS.jpg

Pobierz
  • 29
@Teglo: Algorytmów sortowania jest wiele. Poniekąd zgadzam się z @JudeMason - najlepiej będzie jak sam będziesz szukał możliwych rozwiązań. Dobrą techniką jest po prostu pisanie co ci przyjdzie na myśl i weryfikowanie czy działa prawidłowo - przydatne przy tym podejściu będą oczywiście testy, więc lepiej też o nich poczytaj.
A teraz kilka podpowiedzi:
- Sortowanie przez wstawianie
- Sortowanie szybkie / quicksort
- Sortowanie przez scalanie
- Sortowanie przez wybieranie
-
Dziękuje za odpowiedzi, najbardziej drażni mnie to, że w SQL-u zrobiłbym to bezproblemowo
@JudeMason: @TwojStaryToKorniszon: w sumie dobrze piszecie, tylko że w tym przypadku mam problem ze skupieniem się nad jedną rzeczą, mam za dużo myśli naraz i nie potrafię dokładnie wymyślić sposobu bo co chwilę się rozpraszam
@Verbatino: dziękuje, jest to przydatne, spróbuję to obadać, pamiętam, że jeszcze w technikum coś podobnego związanego z sortowaniem bąbelkowym przerabiałem, ale
@JudeMason: @kotwica407: Ogólnie pisanie kwerend i wyszukiwanie odpowiednio dobranych danych z różnych tabel sprawia mi dużą przyjemność, bardzo lubię to robić. Nie mam jeszcze praktycznego doświadczenia z pracy w bazach danych, korzystam jak na razie tylko z SQL Servera postawionego na moim komputerze, ciągle próbuję wymyślać sobie jakies złożone zapytania i staram się je rozwiązywać. Pewnie to co robię w małym stopniu ma się do tego co robią w osoby
@JudeMason: Jak narazie to w większości związane z tym (cała playlista) kursem. Stworzyłem kilkanaście tabel i wymyślam sobie jakieś ćwiczenia. Wszystkiego po trochu, podstawowe relacyjne zapytania, transakcje, funkcje/procedury, widoki itd. Wiem, że jeszcze dużo przede mną, ale jakieś podstawy już są

Super, bardzo Ci dziękuję, przyda się, na początku na pewno będzie ciężko, ale jednak będzie to jakaś motywacja do nauki
@cppguy: Serio tylko tyle kodu potrzeba w Pythonie aby to posortować..? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Spoko sprawa, bo składnia wydaje się naprawdę bardzo prosta, ale myślę, że gdy ogarnę samemu jak to się sortuje korzystając z różnych metod to powinno wyjść to na dobre, bo jednak czym więcej wiedzy tym lepiej
surlin: Dziękuję :D

@zortabla_rt: Python wydaje się łatwiejszy, ale większość ofert pracy które mnie interesują niestety ale wymagają znajomości: MSSQL + C#/.Net lub OracleDB + Java, a jako, że obecnie jestem zaznajomiony tylko z MSSQL to i muszę poznać w jakimś stopniu C#... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Faktycznie jak przeglądam podobne zadania tu i tu, to w Pythonie można je znacznie prościej wykonać