Wpis z mikrobloga

Właśnie rozmawiam z 14 letnią kuzynką, która ma wychowanie do życia w rodzinie (klasyczny WDŻ) z księdzem. Oczywiście na początku uznałem, że schowam swój ateizm do kieszeni, bo może jednak ksiądz ma coś ciekawego do powiedzenia. W końcu trzeba skończyć teologię i (chyba) zahaczyć coś z filozofii, więc nie można być aż tak głupim i nieoczytanym

Ale dowiedziałem się od niej, że:
- tabletki antykoncepcyjne działają w taki sposób, że zabijają dziecko w macicy, które potem kobieta pozbywa się w kale, albo siusiając, albo wymiotując
- powodem AIDS może być m.in. przedwczesna inicjacja seksualna (nie stosunek z osobą z AIDS, tylko właśnie seks w młodym wieku)
- prezerwatywy powodują raka prącia, w dodatku są bardzo nieskuteczne, bo mają mikrodziurki, przez które plemniki swobodnie przepływają, więc równie dobrze mógłby tej prezerwatywy nie mieć
- po przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych kobieta już nigdy nie zajdzie w ciąże
- najlepszą i najskuteczniejszą metodą antykoncepcji jest kalendarzyk
W dodatku ksiądz podchodził do każdej z ławek i pytał każdego o to czy wybrałby

seks przed czy po ślubie?

A jeśli ktoś powiedział po ślubie to szedł dalej, jeśli przed to kazał na forum klasy opowiadać dlaczego

A TO DOPIERO PIERWSZE ZAJĘCIA BYŁY

Co jak co, ale lepiej dać etat na WDŻ panu/pani od biologii, a nie #!$%@? księdzu/katechecie, który rzadko chowa swoje poglądy.

Boli mnie to, że ja, #!$%@?, w liceum profil humanistyczny, studia na uniwerku ekonomicznym, pracuję w public relations i marketingu, a mam wrażenie, że mam większe pojęcie o biologii niż ta osoba. Ja #!$%@?.....

#patologiazewsi #patologiazmiasta #szkola #zalesie #bekazpodludzi
  • 25
@Basiura89: wiem, że mają mikrodziurki, to oczywiste, ale żeby wpajać to w taki sposób, że są przez to całkowicie nieskuteczne?????????????? no jaaaaaaaa #!$%@? #!$%@?łem się bardziej niż powinienem chyba

oczywiście zero informacji o tym, że prezerwatywy służą też do tego, żeby tak łatwo nie zachorować na choroby przenoszone drogą płciową, zero jakichkolwiek innych informacji, z e r o
@whiteglove: chciałbym bardzo, ale niestety historia sprzed 20 minut

dlaczego wdż nie prowadzi ktoś z biologii??????? to mnie zastanawia najbardziej, nawet jako katolik to chyba powinien wiedzieć coś ksiądz
z mikrodziurkami to prawda


@Basiura89: jakie #!$%@? mikrodziurki, wy sami jesteście mikrodziurki - poza monokryształami wszystko ma mikrodziurki (człowiek zwłaszcza). Pory w lateksie są mierzalne, co nie znaczy że stanowią jakieś realne zagrożenie - bo nie stanowią. Zagrożenie stanowi nieprawidłowe używanie prezerwatyw (wbrew instrukcji)

Ten sam materiał jest używany przez lekarzy i ratowników medycznych - i jakoś nie słychać o masowych zachorowaniach na choroby przenoszone przez kontakt z krwią. O tym,
- tabletki antykoncepcyjne działają w taki sposób, że zabijają dziecko w macicy, które potem kobieta pozbywa się w kale, albo siusiając, albo wymiotując


@niochland: chyba ktoś tu coś #!$%@?ł i całkiem możliwe, że to była Twoja kuzynka (jak szybko jeden rodzic z drugim by poszedł do szkoły z ryjem po takich opisach?)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@niochland: to jest jakiś kosmos żeby ksiądz uczył wdż. Tyle się na tym zna co krowa na balecie. Ja w podstawówce od katechetki się dowiedziałam że nie wolno golić pach, nóg czy czegokolwiek, bo pan bozia po coś nam te włosy dał xDDDDD
@niochland: U mnie w gimnazjum wdżu nie było (nikt na to gówno nie chciał chodzić) i na religii katecheta nam zrobił zajęcia z edukacji seksualnej. Jedne z bardziej praktycznych i pełnych wiedzy zajęć na jakich byłem. Bez żadnych przekłamań, kompetentnie a jedyne co było religijnego, to po wszystkim wytłumaczenie psychologicznych podstaw podejścia Kościoła do antykoncepcji i seksu przedmałżeńskiego. Do teraz znam lepiej cykl menstruacyjny lepiej od niejednej kobiety ¯\_(ツ)_/¯

Wszystko zależy
@niochland: miras ale co ty za bejty wypuszczasz. Kolejny, który łyka targety sok z buraka. Żadna szkoła nie pozwoliłaby księdzu prowadzić takich zajęć. A Ci co łapią twoją zażutkę to dzbany ()
Żadna szkoła nie pozwoliłaby księdzu prowadzić takich zajęć


@Ricochet:
U mnie prowadziła katechetka ale calosc to bylo puszczanie jakichs #!$%@? umoralniajacych filmików. Nic strikte religijnego, takie po prostu nic o niczym.
z mikrodziurkami to prawda


@Basiura89:
U ludzi plemnik liczy blisko 60 μm długości (Mała encyklopedia medycyny. red. nacz. Tadeusz Różniatowski.)
Rozmiar cząsteczki wody - 0.0002 μm

Trzysta tysięcy razy więcej.
Tak długo jak woda nie zacznie radośnie przepływać w tę i nazad przez kondomy, tak długo argument o mikroporach można sobie wsadzić