Wpis z mikrobloga

Zdarza się :) Ale żeby było optymalnie trzeba zrobić kroczek do tyłu, i kończyć w momencie kiedy prawie będziesz rzygał hehe.


@IntruderXXL: czy powolne skracanie przerw między lżejszymi ćwiczeniami to jedyna metoda na GPP? Czy może jednak w dni nietreningowe robić jakieś interwały?
@barystoteles: Oczywiście, że nie jedyna. Ale jak celem jest robienie jak najkrotszych przerw, czyli zmieszczenie jak największej objętości w jak najkrótszym czasie, to musisz to ćwiczyć. GPP to nie tylko krótkie przerwy i duża objętość
czy powolne skracanie przerw między lżejszymi ćwiczeniami to jedyna metoda na GPP? Czy może jednak w dni nietreningowe robić jakieś interwały?


@barystoteles: Wiesz można powiedzieć że każda aktywność fizyczna wpływa na GPP :)
@barystoteles: Wiesz można powiedzieć że każda aktywność fizyczna wpływa na GPP :)


@IntruderXXL: Tyle to ja wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chodzi mi raczej o to, jak robić to z głową i w sposób efektywny.

@barystoteles: > Oczywiście, że nie jedyna. Ale jak celem jest robienie jak najkrotszych przerw, czyli zmieszczenie jak największej objętości w jak najkrótszym czasie, to musisz to ćwiczyć. GPP to nie
Wróciłem po małej kontuzji i urlopie (łącznie długa przerwa) i gdy robiłem fronty strasznie skakało mi tętno i nie mogłem złapać oddechu.


@barystoteles: To normalne, zawsze po dłuższej przerwie wszystko wydaje się kilka razy cięższe niż było. Ale już po chwili wraca się na właściwe tory :)

W dużym skrócie, jak to GPP poprawiać? Po prostu zacznij od siebie wymagać więcej na treningach, skracaj przerwy, łącz ćwiczenia w superserie, drobniejsze ćiwczenia
W dużym skrócie, jak to GPP poprawiać? Po prostu zacznij od siebie wymagać więcej na treningach, skracaj przerwy, łącz ćwiczenia w superserie, drobniejsze ćiwczenia łącz w obwody, zwiększaj objętość treningową, do tego dodaj sobie w tygodniu 1-2x lekkie sesje cardio i tyle :)


@IntruderXXL: Coś w ten deseń właśnie próbuję. Zastanawiam się też nad tym, czy da się jakoś "wyczuć", że dane rozwiązanie dobrze wpływa na budowę GPP. Np. przed wymuszoną
Zastanawiam się też nad tym, czy da się jakoś "wyczuć", że dane rozwiązanie dobrze wpływa na budowę GPP


@barystoteles: Prosta sprawa, jak spojrzysz na swój trening z przed kilku miesięcy to on powinien Ci się wydawać łatwy, że to co robisz obecnie jest o wiele cięższe, i że czujesz się w lepszej kondycji :)
A czy to GPP naprawde warto zwiekszac, jesli moge sobie pozwolic na treningi 3h+?


@DywanTv: @Kwiatuszek_Mateuszek: Zacznijmy od tego że trudno dokładnie określić czym GPP jest a czym nie jest. Różnie to też definiują eksperci.

Ja jestem zdania że to jest fundament piramidy. Fundament na którym dopiero budujesz wyniki 1RM w siadzie/wyciskaniu/ciągu. I od wielkości tego fundamentu zależy jak wysoki będzie szczyt twojej piramidy, szczyt twoich wyników.

Bo im większy
@IntruderXXL:

Wiesz co, ja sie na tym tak naprawde nie znam i staram sie o tym pamietac. Ufam trenerowi i jak na razie nie wyszedlem na tym zle nigdy. Ponad 1/3 moich treningow - te pivoty - to wlasnie cwiczenia unilateralne, asysty, izolacje. Czy to duzo? Pewnie nie, ale nie mam na razie powodow, zeby to zmieniac. Probowalem z nim wiekszej objetosci, mniejszej, roznych ustawien, roznych intensywnosci - ten moj przepracowany