•  

  Przeczytałem dziś artykuł na trójmiasto.pl: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/100-letnie-domy-na-Oruni-maja-zostac-wyburzone-n137697.html

  I ależ się wkurwiłem xD

  Nie informacją. Ona jest wspaniała. Mieszkając na Orunii Górnej nie da się nie stykać z Dolną. I te budynki to jedna z najgorszych rzeczy w tej okolicy. Zdenerwowały mnie fragmenty artykułu i część komentarzy.
  Cytuję:

  Są to budynki powstałe na przełomie XIX i XX wieku, część z nich reprezentuje tzw. nurt architektury robotniczej.

  Architektura kurwa robotnicza xDDDDDDDDDD TOP KEK. Oto jak powstała ta architektura:

  Danzig ~ 1919

  Hans: Panie Helmucie, bo tu jest taki problem, że ludzie nie mają gdzie mieszkać, a muszą. Zrobi pan, żeby było szybko i tanio?
  Helmut: Ja, ja, ale Hans, ja to tak zbuduję, że za kilkadziesiąt lat to wszystko jebnie
  Hans: Przecież nikt nie będzie w tym mieszkał kilkadziesiąt lat debilu xDDDDD To tak tylko na chwilę.

  A POTEM PRZYSZLI POLACY, WRAZ Z NIMI KONSEKRATOR ZABYTKÓW I TU DALI OCHRONĘ MIEJSCA HISTORYCZNEGO. JAKBY HELMUT DOOKOŁA ZASADZIŁ DRZEWKA TO BYŁBY TEŻ PARK NARODOWY, WIĘC I TAK NAM SIĘ FUKSNĘŁO.

  Według konserwatora skala tych rozbiórek jest problematyczna, bowiem zniknięcie kilkudziesięciu kamienic sprawiłoby, że Orunia w znacznym stopniu straciłaby swój historyczny charakter

  Historyczny charakter xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  W sumie Polska ma w swojej historii mnóstwo okresów wpierdolu, patologii i zrujnowania więc nawet pasuje.
  Konserwatora powinni przykleić do krzesła i go tam zostawić na tydzień.

  A później się wchodzi w komentarze. Jedni pieprzą o deweloperce (nawet blok z wielkiej płyty wyglądałby ładniej), a jeszcze lepsi są ci co gadają, że miasto to specjalnie tam zostawiło, żeby niszczało xDDDD
  Wiadomo, samo niszczało. To nie tak, że Orunia Dolna to od zawsze jedno z największych siedlisk patologii w Gdańsku i cokolwiek tam zbudujesz, czy wyremontujesz nie przetrwa tygodnia. To te cholerne miasto w osobie Prezydenta i całego Ratusza skazało biedną Orunię na jej nędzny los.

  Dziękuję do widzenia, dobranoc.

  #gdansk

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (21)

 • avatar

  O CHOLERA CO TU SIĘ ODJANIEPAWLIŁO XD

  Veloso, Juventus - Hellas Verona 0:1
  #golgif #mecz #juventus

  odpowiedzi (36)

 • avatar

  Do wszystkich którzy o to pytają - moim zdaniem Lewandowski zajebiście zrobił że oddał Coutinho karniaczka i tym samym zrezygnował z hattricka. Wiadomo i tak że to Robert w Bayernie strzela karniaczki bo robi to obecnie chyba najlepiej na świecie z czołowych piłkarzy, no może tuż za Ronaldo. A tak to dał strzelić bramkę nowemu koledze w zespole który na pewno mu się odwdzięczy w trakcie sezonu dobrymi piłkami, zresztą już w tym meczu dostał od niego świetną piłkę, ale przerzucił trochę nad bramką. Po co tam jakieś rekordy bić od razu, Lewy myśli długoterminowo i wie że to oddanie karniaczka zaowocuje w trakcie sezonu bo buduje pewność siebie kolegi od którego zależy w dużej mierze jego skuteczność.
  #mecz #bayernmonachium
  pokaż całość

  odpowiedzi (16)

Advertisement