•  

Przeczytałem dziś artykuł na trójmiasto.pl: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/100-letnie-domy-na-Oruni-maja-zostac-wyburzone-n137697.html

I ależ się wkurwiłem xD

Nie informacją. Ona jest wspaniała. Mieszkając na Orunii Górnej nie da się nie stykać z Dolną. I te budynki to jedna z najgorszych rzeczy w tej okolicy. Zdenerwowały mnie fragmenty artykułu i część komentarzy.
    Cytuję:

Są to budynki powstałe na przełomie XIX i XX wieku, część z nich reprezentuje tzw. nurt architektury robotniczej.

Architektura kurwa robotnicza xDDDDDDDDDD TOP KEK. Oto jak powstała ta architektura:

Danzig ~ 1919

Hans: Panie Helmucie, bo tu jest taki problem, że ludzie nie mają gdzie mieszkać, a muszą. Zrobi pan, żeby było szybko i tanio?
    Helmut: Ja, ja, ale Hans, ja to tak zbuduję, że za kilkadziesiąt lat to wszystko jebnie
    Hans: Przecież nikt nie będzie w tym mieszkał kilkadziesiąt lat debilu xDDDDD To tak tylko na chwilę.

A POTEM PRZYSZLI POLACY, WRAZ Z NIMI KONSEKRATOR ZABYTKÓW I TU DALI OCHRONĘ MIEJSCA HISTORYCZNEGO. JAKBY HELMUT DOOKOŁA ZASADZIŁ DRZEWKA TO BYŁBY TEŻ PARK NARODOWY, WIĘC I TAK NAM SIĘ FUKSNĘŁO.

Według konserwatora skala tych rozbiórek jest problematyczna, bowiem zniknięcie kilkudziesięciu kamienic sprawiłoby, że Orunia w znacznym stopniu straciłaby swój historyczny charakter

Historyczny charakter xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    W sumie Polska ma w swojej historii mnóstwo okresów wpierdolu, patologii i zrujnowania więc nawet pasuje.
    Konserwatora powinni przykleić do krzesła i go tam zostawić na tydzień.

A później się wchodzi w komentarze. Jedni pieprzą o deweloperce (nawet blok z wielkiej płyty wyglądałby ładniej), a jeszcze lepsi są ci co gadają, że miasto to specjalnie tam zostawiło, żeby niszczało xDDDD
    Wiadomo, samo niszczało. To nie tak, że Orunia Dolna to od zawsze jedno z największych siedlisk patologii w Gdańsku i cokolwiek tam zbudujesz, czy wyremontujesz nie przetrwa tygodnia. To te cholerne miasto w osobie Prezydenta i całego Ratusza skazało biedną Orunię na jej nędzny los.

Dziękuję do widzenia, dobranoc.

#gdansk

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Ameryka ( ͡º ͜ʖ͡º)

odpowiedzi (8)

Wołam osoby plusujące komentarz do corocznego wołana z tego wpisu

Wartości z zeszłego roku oraz z dzisiaj:

Berke Ozer (Turcja)
    wartość temu: 3 mln euro (Fenerbahce)
    wartość dziś: 1,5 mln euro (KVC Westerlo)

Ryan Sessegnon (Anglia)
    wartość rok temu: 35 mln euro (Fulham)
    wartość dziś: 35 mln euro (Tottenham)

Juan Miranda (Hiszpania)
    wartość rok temu: 5 mln euro (FC Barcelona)
    wartość dziś: 5 mln euro (FC Schalke 04)

Ethan Ampadu (Anglia)
    wartość rok temu: 5 mln euro (Chelsea Londyn)
    wartość dziś: 10 mln euro (RB Lipsk)

Boubacar Kamara (Francja)
    wartość rok temu: 3,5 mln euro (Marsylia)
    wartość dziś: 18 mln euro (Marsylia)

Jadon Sancho (Anglia)
    wartość rok temu: 20 mln euro (BVB Dortmund)
    wartość dziś: 100 mln euro (BVB Dortmund)

Sandro Tonali (Włochy)
    wartość rok temu: 7 mln euro (Brescia)
    wartość dziś: 25 mln euro (Brescia)

Phil Foden (Anglia)
    wartość rok temu: 7 mln euro (Manchester City)
    wartość dziś: 30 mln euro (Manchester City)

Vinicius Jr (Brazylia)
    wartość rok temu: 35 mln euro (Real Madryt)
    wartość dziś: 70 mln euro (Real Madryt)

Moise Kean (Włochy)
    wartość rok temu: 12 mln euro (Juventus)
    wartość dziś: 40 mln euro (Everton)

Paulinho (Brazylia)
    wartość rok temu: 25 mln euro (Bayer Leverkusen)
    wartość dziś: 15 mln euro (Bayer Leverkusen)

#pilkanozna
    pokaż całość

odpowiedzi (40)

#pilkanozna
    ZAPLUSUJ TEN WPIS, A ZAWOŁAM CIĘ ZA 7 LAT

Tak aktualnie prezentuje się najdroższa 11stka (wg transfermarkt) zawodników mających nie więcej niż 18 lat.

Zobaczymy za 7 lat, gdy chłopaki będą mieli po 25 lat, ilu zrobiło wielką karierę, a ilu przepadło w zawodowym futbolu.

odpowiedzi (47)

Advertisement