Wpis z mikrobloga

@Zwykly_Czlowiek: wynajmu nie brałem pod uwagę ale rozwiązanie prezentuje się równie dobrze. Jeśli dobrze rozumiem to w cenie jest również serwis auta?

Co do otomoto wiem, ofert jest dużo ale pytanie jak z tej drugiej strony to wygląda tzn czy chętnych też jest dużo
@Kryptonim_Janusz
Zależy jaka opcja wynajmu, zazwyczaj są wszystkie serwisy i naprawy w cenie ale da się też z samymi serwisami lub bez niczego (rata wtedy oczywiście będzie mniejsza).
Jak będzie dobra cena to kupiec też się znajdzie, tak jak przy normalnej sprzedaży auta.
Minus cesji jest taki że klient musi mieć dg i przejść ocenę ryzyka tak jak każdy klient firmy leasingowej.
@Kryptonim_Janusz i proces cesji jest bardzo długi. To zabieg dla firmy leasingowej który nie przynosi żadnych korzyści. Tracą klienta, nabywają nowego, nie tworzą pieniędzy, a koszty związane z procesem - ponowna analiza, rozpatrzenie wniosku, papierologia, umowa nie przynosi korzyści. Dlatego to trwa bardzo długo bo do cesji w leasingach przypisanych jest kilka osoba na całą Polskę. Cesja to takie ostatnie to do na liście pracowników w centrali.
@piwakk a gdzie pracujesz? Wielu moich klientów dokonywało cesji i zawsze to szło jak krew z nosa. Cesji nie załatwia się u swojego opiekuna, tylko przekierowywani są do odpowiednich osób w centrali.
@piwakk w IPOL nie miałem jeszcze okazji pilotach cesji, natomiast w BNP, mLeasing, PKO, getin, Pekao już tak i to jest jakieś nieporozumienie...

Btw. Kiedy zniesiecie opłatę 18,88zl netto miesięcznie do raty o której nie mówicie przed umowa?( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@OptiFinance No z tego co wiem to nie jest tak źle.

Hmm to już pytanie do handlowców czy informują czy nie, ja tego nie wiem.

Poza tym to jest napisane w umowie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@piwakk nie lubię bardzo ukrytych kosztów i zawsze mówię swoim klientom o nich. Ale te 18,88, w szczególności przy tanich autach podraża ofertę. Chociaż BNP na koniec umowy daje 400zl za... Za co? Tego nie wie nikt ( ͡ ͜ʖ ͡)