Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy opłaca sie jeszcze iść w 2019r do wojska na zawodowego żołnierza?

Obecnie trzeba przepracować 25 lat, wcześniej kusilo to 15. Teraz 10 lat dłużej, zarobki ok 3-4k w zależności od dodatku mieszkaniowego.

Mam 25 wiec na emeryture poszedłbym w wieku 50 lat. A gdybym zostal w cywilu to 67.

Jestem po logistyce (mgr inz) znam rosyjski i angielski i dzialam w firmie międzynarodowej jako osoba odpowiedzialna za reklamacje po angielsku od klientów, zarabiam ok 3700zł.

Warto się szarpac do wojska żeby nieco byc sprawniejszym fizycznie, postrzelać, nosic z duma mundur? Kiedys mnie ciągnęło ale jakos ucichlo a teraz znowu mam tamte myśli. Jest co tam szukac i da sie wyzyc? Na jakiegos sierzanta czy kapitana?

Na jakąś szkółke bym musial isc? #armia #polska #wojsko #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 71
@anthoris: 28 lat, to sporo? Nigdy nie jest za późno, a młodszy nie będziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oficerowie po WAT, AMW, AWL, LAW mają w większości przypadkach po 24/25 lat kończąc studia 5-cio letnie, a są i starsi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli sam się za siebie nie weźmiesz to siłownię będziesz odwiedział tylko raz w roku, 2 miesiące przed testami sprawnościowymi. Strzelanie polega również na wyjeździe raz w roku na strzelnicę gdzie spędzisz cały dzień i dostaniesz całe 5 SZTUK amunicji. Potem powrót do jednostki.
Mundur możesz nosić z dumą o ile go dostaniesz, bo kiedyś to byłeś kryty, że nie pobrałeś nowego, bo ich zwyczajnie nie ma na magazynie. Teraz