Wpis z mikrobloga

Hej Mirky, wołam o pomoc. Chcę kupić laptopa do pracy ale też do okazjonalnego grania. Pracuje jako programista i mam dylemat. Czy brać laptopa z słabszym prockiem z i5-9300h ale z gf gtx 1660ti, czy z silnijeszym i7 9850h ale z gtx1650? Mam obawy, że w pracy będę zauważać różnicę pomiędzy prockami, ale jednak silniejsza karta kusi. Ktoś doradzi?
#laptopy
  • 10
@geckos: do 4k, ale generalnie rozeznałem się już w miarę odpowiednio i ostatecznie dylemat mam co do tej sprawy którą opisałem. Chyba, że wiesz coś więcej i w tej kwocie coś lepszego znasz
@kolargolo Miałem podobny dylemat. Ta i7 nie rozwinie skrzydeł przez temperatury. Biorę jutro i5 9300h i 1650 za 3499. Jak okazjonalne granie to szkoda dopłacać 900zł za kartę, skoro można trochę zbić detale. A zamiast tego dobrać większy dysk czy ram.
@pinktonguy: Hmm, ponoć całkiem dobrze jest rozwiązany problem temperatur w Lenovo legion y540. I chyba połącze te rzeczy razem i wezmę i9 i gf 1660ti właśnie w tym legionie. Szkoda iść czasem na kompormisy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ale dzięki za podpowiedź, faktycznie i9 mają problemy z temperaturami generalnie
@kolargolo Chłodzenie wyjątkowo zajebiste. Jak masz hajs i poczucie, że to wykorzystasz to bierz, mi szkoda inwestować z racji, że to lenovo i plastik-fantastik. () Pewnie za 3-4 lata trzeba będzie kupić nowy, bo ten się połamie albo będzie wyglądał jak gówno od rys. ( ͡º ͜ʖ͡º)