Wpis z mikrobloga

#konfederacja #polityka #polska #ekonomia

Czy widzieliście kiedyś "ultraprawicowego" polityka który nie wypowiada się jednoznacznie negatywnie o PPK? ( ͡° ͜ʖ ͡°) O PPK czysto negatywnie wypowiadał się nawet uchodzący za umiarkowanego Gwiazdowski. Pomijam oczywiście tutaj scenariusz gdzie państwo kładzie na tym PPK łapę tak jak na OFE, bo Mentzen o tym też już mówił że takie ryzyko istnieje. Ale nie o to mi tutaj chodzi w tym wpisie.

To co o mi chodzi tak naprawdę to pokazanie, że to co Konfederacja POSTULUJE to nie jest to samo co Konfederacja ZROBI albo nawet CHCIAŁABY zrobić. Mamy tutaj "ultraprawicowego" polityka, który pomimo tego że teoretycznie jego ugrupowanie to niby jakiś utopijny anarchokapitalizm (od strony gospodarczej) - na chłodno analizuje temat i mówi, że jakiś państwowy program odkładania na emeryturę jest w sumie ok, bo ludzie mają problemy z oszczędzaniem.

To co chcę przez to powiedzieć - to nie traktujcie za poważnie tej słynnej "piątki Mentzena" z której to wszyscy się tak śmieją jednocześnie łykając bez przepity populizm PO albo PiSu, zależnie dla której partii ktoś trolluje. Jeśli Mentzen jest w stanie nie-negatywnie wypowiedzieć się o PPK podchodząc do tego na chłodno, czego nie zrobił chyba nikt z opozycji, to nie jestem w stanie uwierzyć że próbowałby choćby wychodzić z UE ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tymi pozostałymi postulatami też się raczej nie utożsamia (ewentualnie z zastopowaniem roszczeń tylko), bo nigdy nie słyszałem aby się na te tematy wypowiadał, specjalnie się nie odzywa na ten temat i zwala te rzeczy na inne ugrupowania Konfederacji niż KORWIN niejako umywając od nich ręce.

Pamiętajcie, że jesteśmy w spirali populistycznego #!$%@?. Każda partia obiecuje jakieś #!$%@? rzeczy licytując się kto da więcej, bo PiS otworzył puszkę pandory. KORWIN zlepiło się z RN bo okazało się, że wyborcy RN są prędzej skłonni zagłosować na Korwina gdy nie ma RN i odwrotnie - to po prostu dosyć zdeterminowany elektorat. Do tego dolepili trochę katoszurii żeby walczyć o prawicowych świętojebliwców normalnie głosujących na PiS.

Te 5 postulatów NIE JEST przeznaczonych dla ludzi oglądających na Youtube Mentzena i interesujących się polityką trochę głębiej. One są dla idiotów, którzy potrzebują prostego przekazu, bo bardziej skomplikowanego nie ogarną - tak jak nie ogarnęli kompletnie Gwiazdowskiego swego czasu. Mentzen mówił, że deradykalizować się można i trzeba w momencie gdy walczy się o elektorat centrum - czyli ten o który walczy PiS i PO w tej chwili, bo o centrum walczy się głównie marketingiem i PRem a na to trzeba środków. W momencie gdy są na granicy progu potrzebują zdyscyplinowanego elektoratu łysych sebixów w koszulkach z orzełkiem i różańcowych berserkerów - stąd jebnęli w nich tymi postulatami żeby się cieszyli. Ale w momencie gdy zbliżaliby się do jakiegokolwiek realnego wpływu na cokolwiek pewnym jest, że jeśli nie będą chcieli bardzo szybko spaść pod próg - to będą musieli stopniowo amputować zarówno nacjonalistów jak i krzyżowców, bo będą więcej ludzi odstraszać niż przyciągać. Pamiętajcie, że nawet PiS był taki zdeterminowany aby zakazać całkowicie aborcji. Pamiętacie jak się potem okrakiem z tego wycofywał, bo się wystraszył gniewu elektoratu i nawet Kościół nie był w stanie zmusić PiSu do zawiązania sobie takiej pętli na szyi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie postrzegajcie TERAŹNIEJSZYCH postulatów Konfederacji jako tego co faktycznie by zrobili mając większość w sejmie. Oni dobrze wiedzą, że nie będą mieli na nic wpływu, więc mogą nawet obiecać, że zbudują Gwiazdę Śmierci palącą gejów z orbity - nie będą na pewno musieli się tłumaczyć czemu nie ma Gwiazdy Śmierci skoro mają większość w Sejmie xD Na ten moment ich celem jest się po prostu dostać i zaistnieć. Ich ewentualna większość jest mało prawdopodobna nawet w następnej kadencji gdyby dobrze grali o elektorat, to jest najwcześniej 8 lat od momentu jak wejdą do Sejmu pierwszy raz.

tl;dr:

Przestańcie srać żarem, że jak tylko Konfederacja przebije próg 5% głosów to od razu zaczną gazować gejów a Korwin usunie wszystkie podatki w kraju XD Choćby wszystkie wykopki namówiły swoje rodziny do głosowania na nich, to dojdą maksymalnie do 8% i nadal będą mieli gówno wpływu na cokolwiek. A co z nich wyewoluuje w perspektywie 4-8 lat od momentu jak wejdą - to już kompletnie inna historia i nie przekonamy się jeśli nigdy nie wejdą.
Khaine - #konfederacja #polityka #polska #ekonomia

Czy widzieliście kiedyś "ultrap...
  • 7
@Khaine: myślę, że najlepiej po prostu założyć, iż Konfederacja nie przebije progu. Pamiętajmy, że Konfederacja wchodziła tylko wtedy, kiedy mieliśmy do czynienia z najniższa frekwencja, tj. eurowybory (no ale tego roczne zmieniły zasady gry), te wybory krajowe maja mieć najwyższa frekwencje.
myślę, że najlepiej po prostu założyć, iż Konfederacja nie przebije progu.


@Zahion: No tutaj nie jestem pewien. Z jednej strony ryzykowne jest na nich głosować, bo w tych wyborach dosłownie walczymy przeciwko PiSowi - nie ważne w jaki sposób. Po tym co oni obiecali z ich tendencją do spełniania #!$%@? obietnic i bezwzględnością zagłosowałbym nawet na Lewicę żeby tylko odebrać im głosy. W sytuacji gdy Konfederacja nie wchodzi, to zwiększamy przewagę