Cześć, Idę do akademika i z tego co mi wiadomo to prąd jest w cenie niezależnie od zużycia. Kupować koparkę?
#kryptowaluty
@Alkowskey
A masz jedynkę czy mieszkasz z kims? Wiesz o tym, że takie sprzęty generują sporo ciepła? Chcesz mieszkać w saunie? Zakładam że nie masz pomieszczenia o dużym metrażu lub takiego które będzie stało wolne?
@Alkowskey
Lepiej nie kupować, uprzykrzysz życie sobie i drugiej osobie. Większość osób które ma koparki i które znam osobiscie, trzyma je w pokoju który robi za suszarnie (✌ ゚ ∀ ゚)☞
@Alkowskey: Nie ma sensu. Poważnie. Jedynie biorąc ASIC do BTC bez prądu mógłbys pokopać, ale to nie tyle problem z generowaniem ciepła co z hałasem. Przecież to napierdala jak odkurzacz, więc nie ma szans żebyś z ASICEM wytzymał. No chyba że byś zrobił silent minning, zanurzył całą koparkę w pojemniku z olejem transformatorowym i zrobił jakiś mikro obieg oraz lekkie chłodzenie tego płynu. Taak, wtedy mógłbyś myśleć o kopaniu. Antminer S17 Pro, zanurzony w oleju... Tyle że wiesz że to razem z zasilaczem by ciągnęło grubo ponad 2kWh ( ͡° ͜ʖ ͡°) To już spory koszt za energię przy założeniu że działa 24h/na dobę. Pomijając koszt energii to by ci dziennie wydobywała ok 14$. Obecnie na rynek trafiają cały czas te nowe antminery, więc i trudność będzie rosła, czyli będzie spadal ten urobek. Załużmy średnią że 10$ dziennie, to będzie 300$ miesięcznie. Kupując dużo taniej za granicami i z załozeniem że nie dorzucą nam cła, podatu to wraz zasilaczem Powinieneś się zmieścić poniżej 2k$. Więc kupując to, męcżac się z układem chłodzącym na oleju (w zimie w sumie zaleta, ale w lecie 2kW energii elektrycznej to nie wytrzymasz) gdyby wszystko poszło sprawnie to być miał zwrot kosztów inwestycji po ok 7-8 miesiącach. Po tym to juz tylko profit. WIęc mając darmowy prąd na ASICACH można się bawić.
Dużo łątwiej by ci było za pomocą kart graficznych kopać, ale tego nawet nie sprawdzam. Profit po uwzględnmieniu kosztó energii, to byłby i tak mizerny a dostałbyś grosze.
Odradzam. Nie baw się...
@Alkowskey: na dzień dzisiejszy zostaje Ci gpu lub mały asic typu z9 mini. Dolar dziennie, całkiem duży koszt zakupu a hałasu nawet na modzonej turbinie nie da się ukryć.
Ewentualnie antminery L3 rozdawają teraz za darmo ale to już „duzy asic”
Wszyscy sceptycy kopania nie uwzgledniaja miliona rzeczy, ale z koparką w pokoju to ja bym nawet mieszkać nie chciał
Zbrodniarz z Brukseli spłonie w piekle za grzechy
#tusk #bekazpisu #bekazkatoli
#lego
Kiedy nie chcesz wydawać hajsu na nowy zestaw, bo masz wystarczającą ilość klocków.