•  

Premier Luksemburga ze swoim partnerem witają premier Serbii wraz ze swoją partnerką przed oficjalną częścią wizyty.

Świat idzie do przodu (。◕‿‿◕。)

#neuropa #lgbt #swiat #europa #ciekawostki #polityka

źródło: i.redd.it

•  

@rzep: hmm znani geje są zawsze bardziej atrakcyjni niż znane lesbijki xD

•  

@rzep: to w Serbii nie ma ciemnogrodu jak w jakiejś Rosji czy Litwie? Pozytywne zaskoczenie.

•  

@rzep: Fajny ten po lewej, taki Daddy (。◕‿‿◕。)

•  

@rzep: prezes right now:

źródło: kaczor-2-348x250.png

•  

@rzep: Jakby świat naprawdę poszedł do przodu to nikt by się tym nie interesował.

•  

Jakby świat naprawdę poszedł do przodu to nikt by się tym nie interesował.

@VeleiN: Do tego dojdziemy. Kiedyś też pierwsza kobieta premier czy prezydent robiło wrażenie.

•  

@BrakPomysluNaNick w dodatku w tym roku urodziło im się dziecko, synek Igor.

•  

@rzep: Ja nie jestem seksistą i na mnie nie robiło. Nadaje się to niech sobie będzie nawet reptilianką. Tak samo jak nie jestem rasistą i Obama nie robił na mnie wrażenia. Niestety lewa strona jest i oddaje głosy za to że ktoś pochodzi z mniejszości a nie za to że ktoś jest dobrym kandydatem

•  

@rzep idzie do przodu w sensie postępu ,technologi czy może jednak większej akceptacji dewiacji?

•  

@bols83: Akceptacji prywatnych wyborów dorosłych ludzi i ich prawa do miłości.

•  

akceptacji dewiacji?

@bols83: XDD ile za wpis

•  

@rzep: Teraz wyobraźcie sobie lesbijkę albo geja jako prezydenta (uprzedzając żart- kryptogej prezes się nie liczy) w Polsce. Pewnego sołtysa chcieli widłami ściągnąć ze stołka kiedy dowiedzieli się, że jest gejem, nie mówiąc co by się działo w przypadku wyższych stanowisk.

•  

@mistborngot: wyobrazilem. W mojej wyobraźni był to Robert Biedroń jako prezydent Słupska. Ale to tylko wyobraźnia. W Polsce przecież nie do pomyślenia. Mozna tez sobie wyobrazic wiceprezydenta m.st.waeszawy

•  

@rzep: jakie to niby pójście do przodu? że premier to homoseksualista? xD

czyli biedroń jako prezydent będzie do przodu fajny od tuska czy dudy, bo ma chłopa? xD

•  

@Dyferentny: No to może źle się wyraziłem, miałem na mysli prezydenta RP i sprzeciw osób mieszkających na wsiach i w Polsce B i C. Na ziemiach odzyskanych i w dużych miastach mentalność jest inna .

+: Elimka
    •  

@rzep: Chyba do tylu a nie do przodu.

•  

@wasted00: no nie wiem, od początku III RP obecna jest pewna plotka do której można nawiązać cytatem: Mogę zaprosić Lecha Kaczyńskiego z żoną oraz Jarosława Kaczyńskiego z mężem

•  

@rzep: premier Serbii? Toć to jeden z ulubionych krajów konserw, a tam takie dewiacje!

•  

@VeleiN: no pewnie, to jest miara postepu, ze ludzie zawodowo grzebiacy sobie w odbycie zajmuja wysokie stanowiska polityczne, nie podboj kosmosu, nie rozwoj technologiczny, nie medycyna, robienie ze swojego panstwa skansenu oderwanego od rzeczywistosci to postep xD dobrze ze islam nadchodzi i zamiecie ta blazenade z powrotem do szamba

•  

@rzep

Świat idzie do przodu (。◕‿‿◕。)

Jakby to miało jakiejkolwiek znaczenie do poruszania świata na przód

•  

@RubinWwa: obowiazkowy komentarz o odbytach. Zawodowo oni zajmuja sie polityka a grzebanie w odbycie jest prywatna sprawa, ktora nie powinna nikogo obchodzic.

•  

@Ri__: no, tak dziala rzeczywistosc, przeciez polityka jest jak hydraulika czy matematyka ze nawet schiozfrenik moze ja robic, no tak bylo xD zaczynaja sie zenujace proby bronienia tej blazenady

•  

@rzep: To teraz czekamy aż wszyscy będą gejami i lesbijkami xD ciekaw jestem kto wtedy dzieci będzie rodzic? Bociany? XD

•  

@RubinWwa: Cos mi sie wydaje, ze najczesciej@trzeba miec leb na karku, zeby byc politykiem.

•  

@Ri__: no to ci sie zle wydaje, polityka zajmuje sie glownie zagadnieniami etycznymi, zwlaszcza ta wyzszego szczebla. Czyli jednak klasyczna obrona z serii "nie wiem, ale sie wypowiem". Zreszta co to za okreslenie "łeb na karku" xD ty serio nie ogarniasz na czym polityka polega, co?

•  

@rzep Kolonia na Marsie, loty międzyplanetarne, tania ekologiczna energia to by świadczyło, że świat idzie do przodu. A to że jeden facet z drugim mogą wziąć ślub to ani postęp ani coś pozytywnego. Dalej zajmujmy się takimi pierdolami to zdechniemy na tej planecie.

•  

@RubinWwa: Nie jestem politykiem I nigdy sie tym nie zajmowalem. Sledze tylko polityke niektorych krajow. Znam paru ludzi wmieszanych w polityke (niekoniecznie zgadzam sie z ich pogladami. Moge smialo stierdzic, ze kazdy z nich jest bardzo inteligentny.

•  

@rzep: politycy powinni być znani raczej ze swych osiągnięć, a nie orientacji... ale co ja tam wiem ¯\_(ツ)_/¯

•  

@rzep Kaczyński zazdrości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Kolonia na Marsie, loty międzyplanetarne, tania ekologiczna energia to by świadczyło, że świat idzie do przodu.

@kam966: A prawa człowieka, demokracja, zniesienie niewolnictwa, równouprawnienie - to rozumiem wg. Ciebie nie sprawiło, że świat poszedł do przodu?

Rozwój społeczeństwa nie mierzy się tylko w kategoriach technologii, ale też rozwoju cywilizacji i kultury.

A to że jeden facet z drugim mogą wziąć ślub to ani postęp ani coś pozytywnego. Dalej zajmujmy się takimi pierdolami to zdechniemy na tej planecie.

Oczywiście, że jest to postęp. Tak samo jak postępem jest to, że np. posiadasz prawo głosu, a krajem nie rządzi despota, który może Cię wrzucić do więzienia wg. własnego widzimisię.

Ślub "jednego faceta z drugim" to jest oczywiście coś pozytywnego - bo państwo nie stosuje zacofanej religijnej moralności do odmawiania dorosłym ludziom prawa do posiadania rodziny tylko z powodu tego kim się urodzili.

•  

hmm znani geje są zawsze bardziej atrakcyjni niż znane lesbijki xD

@revoolution: trudno, żeby dla geja lesbijka była atrakcyjniejsza ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@rzep:
      1543 – Mikołaj Kopernik: Teoria heliocentryczna
      1666 – Newton: prawo powszechnego ciążenia
      1782 – James Watt: pierwszy przemysłowy silnik parowy
      1800 - 1960: W chuj wynalazków i odkryć, zabrakłoby by komentarza by spisać (wcześniej też)
      1961 - 1969 : Lot w Kosmos i Program Apollo: Lądowanie na księżycu
      1990 - Rozwój miniaturyzacji tranzystorów i procesorów na niewybrażalną skalę
      Tak tylko żeby skrócić (losowe wybrane nic nie znaczące rzeczy):
      2019 - Skok cywilizacyjny nieznany do tej pory nikomu!!!: UWAGA!!!FACET RUCHA FACETA, A BABA z BABĄ!!! I oni
      rządzą państwem! A my tylko Stulejarza z kotem mamy. Osiągneliśmy szczyt możliwości naszej cywilizacji!
      Nareszcie Świat idzie do przodu. :)

Jak to ma być dowód na postęp cywilizacji to nie mam pytań

•  

@rzep: W Serbii takie rzeczy? Myślałem, że tam jest druga Rosja

•  

Jak to ma być dowód na postęp cywilizacji to nie mam pytań

@rkowal1980: Kolejny piszący bzdury. Przeczytaj co napisałem wyżej.

Chciałbyś żyć w świecie, gdzie nie poczyniono żadnych postępów w dziedzinie cywilizacji i społeczeństwa od początku ludzkości?

•  

Ślub "jednego faceta z drugim" to jest oczywiście coś pozytywnego

@rzep: Czy aby na pewno? Nie lepiej energię i uwagę traconą na walkę z niby "wykluczeniem" przekierować na rozwój technologii, zatrzymanie suszy i ograniczenie wytwarzania śmieci, szczególnie tych plastikowych?

•  

Czy aby na pewno? Nie lepiej energię i uwagę traconą na walkę z niby "wykluczeniem" przekierować na rozwój technologii, zatrzymanie suszy i ograniczenie wytwarzania śmieci, szczególnie tych plastikowych?

@mroznykasztan: Tak można by mówić o każdym skoku kulturowym człowieka.

"Po co walczyć w PRL o demokrację, nie lepiej przeznaczyć ją na jeszcze lepsze wykonanie planu 5-letniego"?

Codziennie korzystacie z praw i wolności jakie wywalczyli wam aktywiści społeczni sprzed laty by teraz zgrywać wielkich pragmatyków co to patrzą na takie rzeczy z góry, bo oni by chcieli tylko rozwijać naukę i technologię!

•  

@rzep Czy Ty porównałeś właśnie walkę z ustrojem komunistycznym z walką o dodatkowe prawa dla mniejszości seksualnych? Grubo.

•  

@rzep: A jakie postępy uczyniono w stosunku do cywilizacji i człowieka homogenicznego w ciągu ostatnich tysiącleci? Wynalazki znam, ale na co mi ? właśnie nie wiem co?

•  

Czy Ty porównałeś właśnie walkę z ustrojem komunistycznym z walką o dodatkowe prawa dla mniejszości seksualnych? Grubo.

@mroznykasztan: A dlaczego niby bym nie miał? To i to była walką o prawa. Tak samo jak walka o prawo głosu czy uczęszczania do szkół dla kobiet, walka o równość wobec prawa, o zniesienie niewolnictwa. Nie każda miała tą samą wagę, ale zasada była identyczna.

Przypominam, że wg. logiki przedmówców to nie był żaden postęp dla świata, bo postęp to jest tylko wtedy gdy mamy do czynienia z nauką lub technologią.

•  

A jakie postępy uczyniono w stosunku do cywilizacji i człowieka homogenicznego w ciągu ostatnich tysiącleci? Wynalazki znam, ale na co mi ? właśnie nie wiem co?

@rkowal1980: Masz komentarz wyżej:
      https://www.wykop.pl/wpis/43735627/premier-luksemburga-ze-swoim-partnerem-witaja-prem/#comment-154590613

•  

zywiście, że jest to postęp. Tak samo jak postępem jest to, że np. posiadasz prawo głosu, a krajem nie rządzi despota, który może Cię wrzucić do więzienia wg. własnego widzimisię.

@rzep: Ale człowieku czy ty nie widzisz że osoby LGBT są to osoby chore psychicznie? WHO uznawała przez dłuższy czas Homo za zaburzenie psychiczne.

•  

Ale człowieku czy ty nie widzisz że osoby LGBT są to osoby chore psychicznie? WHO uznawała przez dłuższy czas Homo za zaburzenie psychiczne.

@rkowal1980: Leworęczność uznawano za oznakę szatana, a pioruny za gniew bogów. Co z tego?

Homoseksualizm został zbadany i na podstawie badań został usunięty z listy chorób.

Więc nie, osoby homoseksualne nie są chore psychiczne.

•  

Razem mogliby tworzyć dwie zdrowe polskie pary ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rzep: Jasne badanie na 60 osobnikach (30hetero i 30 homo) dało efekt że nie są psychicznie dotknięci? To jak bym czytał posiedzenie soboru watykańskiego i słuchał co tam kardynałowie uznają za grzech. Taka jest wartość tych badań. Pamiętaj jedno mózg ludzki (a właściwie umysł niezbadany)

•  

@rzep: Psychiatria to nie przelewki, jak ci psychiatra powie żeś debil to tak jest, mimo że jesteś tylko zwykły

•  

@rzep: Jakieś źródło dowodzące, że leworęczność uważana była za oznakę szatana?

•  

@rkowal1980: Badań na ten temat miałeś wiele i psychologowie na ich podstawie zdecydowali się usunąć homoseksualizm z listy chorób.

Może ty przedstaw badania na podstawie których wpisano go w ogóle na tą listę?

Przypomnę również, że od tamtego czasu badań nad seksualnością człowieka przeprowadzono tysiące i żadne z nich nie sprawiło, że homoseksualizm znowu miałby zostać uznany za chorobę psychiczną.

•  

Jakieś źródło dowodzące, że leworęczność uważana była za oznakę szatana?

@4lord: Przecież masz tego masę, użyj googla.

https://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/185689,Lepsze-czasy-dla-leworecznych

Fronda nadal te bzdury rozpowiada.

https://www.fronda.pl/a/prawdziwy-pan-jezus-lewa-reka-nie-blogoslawi-sztuczki-szatana-1,103784.html

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

Świat idzie do przodu

@rzep: jaki zamiast homo stał tam ktokolwiek inny to świat by szedł tak samo do przodu

•  

jaki zamiast homo stał tam ktokolwiek inny to świat by szedł tak samo do przodu

@stan-tookie-1: Nie, nie szedłby, Akceptacja dla osób LGBT rośnie - i o tym jest wpis. Jak już pisałem wyżej - kiedyś kobieta na stanowisku premiera czy prezydenta byłaby nie do pomyślenia, teraz jest to normalne.

Stało się to dzięki postępowi w naszym postrzeganiu ludzi.

•  

@rzep: Dzięki, ale twórca artykułu pisze, że tak było i nie podaje swoich źródeł(na Frondzie jest tylko Etnografia Lubelszczyzny). Na tej samej zasadzie ja napiszę, że w średniowieczu każdy trzymał kał w szafie, nie podam źródeł i inni będą się na mnie powoływać.

Piszę o tym, bo już kiedyś zaciekawiła mnie ta kwestia, szukałem jakiegoś źródła i jedyne co można znaleźć to "tak było". Nie ma natomiast żadnych dowodów i wygląda to jakby wszyscy powielali jakiś durny mit.

•  

@rzep: Powiedz że żyjemy w tym samym świecie? Powiem tak, lobby w hollyłód silne jest, zazwyczaj nie wierzę w teorie spiskowe, ale psychiatria nie ma żadnych fizycznych dowodów na chorobę psychiczną, to jest tylko i wyłącznie opinia danej osoby (psychiatry) nie można tego zweryfikować żadnym urządzeniem, to jest tylko opinia!

•  

@4lord: Czyli nie ma żadnych dowodów? Ciekawe

•  

@rzep: no to może, ja już widocznie jestem z nowoczesnego pokolenia i nie pamiętam tego oburzenia jak kobiety zostawały premierami w III RP

•  

To jakimi badaniami się kierujecie że normalni jesteście? Tylko WHO? Bandą przekupnych debli, którzy roundup uznali za bezpieczny po posmarowaniu?

•  

@rzep: Poparcie dla PIS też rośnie, ale nie nazwałbym tego postępem:)

•  

Powiedz że żyjemy w tym samym świecie? Powiem tak, lobby w hollyłód silne jest, zazwyczaj nie wierzę w teorie spiskowe

@rkowal1980: A lobby chrześcijańskie w USA nie jest silne? I mówimy tu o latach 60 i 70 kiedy policja w USA ciągle pałowała homoseksualistów, a nie o dzisiejszym USA, gdzie można być gejem w partii Republikańskiej.

ale psychiatria nie ma żadnych fizycznych dowodów na chorobę psychiczną, to jest tylko i wyłącznie opinia danej osoby (psychiatry) nie można tego zweryfikować żadnym urządzeniem, to jest tylko opinia!

Ale rozumiesz, że na tej zasadzie określenie "choroba psychiczna" to też jest tylko "opinia"? No bo przecież to człowiek stworzył tą definicję - w niektórych kulturach chorzy np. na schizofrenię byli uznawani za błogosławionych, mogących słyszeć głosy duchów.

Więc skoro to psychologowie stworzyli definicję choroby psychicznej i je sklasyfikowali, to chyba mogą stwierdizć co do tej klasyfikacji się łapię, a co nie?

•  

@rzep: Wciąż bez źródeł i dowodów.

"There are a multitude of first-person accounts of left-handedness being treated as a disability in the medieval period" ale nie pochwalili się co gdzie i jak ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@4lord: Stary, ale czego ty oczekujesz jako dowodu? Rozumiesz, że mówimy o średniowieczu? Wtedy nie było internetu, więc nie wkleję ci filmiku czy artykułu z gazety wydawanej wtedy.

Masz całe artykuły o tym na wikipedii:
      https://en.wikipedia.org/wiki/Bias_against_left-handed_people

Jak chcesz dotrzeć do jakichś ksiąg po łacinie to poświęć na to czas a nie wyręczasz się innymi.

•  

@rzep: Więc jeżeli zostanę psychiatrą, to mam prawo uznać osoby homo za dewiantów? Przecież mam wiedzę i naukę. I co w takim przypadku?

•  

@rzep: Piszesz, że leworęczność miała być oznaką szatana, więc zapytałem o źródło tej wiedzy. Odnoszę tylko wrażenie, że ludzie ulegli jakiemuś mitowi i go bezmyślnie powielają, nie potrafiąc przy tym wskazać dowodów. Nie każde zdanie napisane w internecie jest prawdą. Ciężko dziś znaleźć źródło po łacinie, które nie zostało przetłumaczone na angielski. Tym bardziej dziwi mnie, że artykuły traktujące o leworęczności na przestrzeni wieków nie potrafią wskazać jakiegoś konkretnego źródła.

•  

Więc jeżeli zostanę psychiatrą, to mam prawo uznać osoby homo za dewiantów? Przecież mam wiedzę i naukę. I co w takim przypadku?

@rkowal1980: Ale nikt sobie nie "uznał". Jak przeprowadzisz badania, opublikujesz je, twoja metodologia zostanie przebadana a wyniki powtórzone w innych badaniach przez resztę środowiska akademickiego to będziesz mógł uznać za konsensus naukowy to co w tych badaniach wyjdzie.

•  

@rzep: Jasne, podaj mi linki do tych badań, czy na słowo wierzysz?

•  

@rzep: i żeby to nie był pusty pdf?

•  

Papieże też se tak wymyślali co będzie grzechem, i najlepsze mieli do tego "naukowców"

•  

@4lord: Sytuacja hipotetyczna: naukowcy to geje. Jaki będzie wynik badań? Tylko od nich zależy werdykt. Nie da się tego zmierzyć i zbadać naukowo.

•  

@rzep: gdzie tu świat idzie do przodu? To jakiś postęp że facet z facetem a kobieta z kobietą?

•  

@rzep: co ma kurwa kto z kim śpi do tego czy świat idzie do przodu i kto gdzie kutasa wkłada? ty jestes normalny? walisz do lgbtq i myslisz że świat do przodu idzie? kurwea jesteś nikim ziomek...

•  

@rzep: Ocenianie polityków na podstawie ich dewiacji łóżkowych. Typowy lewus tylko do łóżka i portfela by zaglądał xD

•  

@rzep: wątpię że w bliskiej (w sensie naszego życia), w środowisku homoseksualistów jest dzisiaj cała masa oszołomów, które wycierają sobie gębę LGBT, a chodzi im tylko o fejm, robienie zadymy i dzielenie społeczeństwa, bo takim łatwiej rządzić...

•  

Ocenianie polityków na podstawie ich dewiacji łóżkowych. Typowy lewus tylko do łóżka i portfela by zaglądał xD

@AQuoPrimum: A gdzie ja oceniam ich jako polityków?

•  

Jasne, podaj mi linki do tych badań, czy na słowo wierzysz?

@rkowal1980: Wyniki badań na podstawie których uznano, że homoseksualizm to jednak nie choroba psychiczna?

Nie ma problemu, ale prośba byś ty podał te badania na podstawie których APA uznało, że jednak to jest choroba psychiczna.

•  

@rzep: No właśnie nie oceniasz ich jako polityków. Tych ocenisz polityków przez pryzmat ich dewiacji.

•  

No właśnie nie oceniasz ich jako polityków. Tych ocenisz polityków przez pryzmat ich dewiacji.

@AQuoPrimum: Ale ja ich nigdzie nie oceniam w żaden sposób - coś sobie uroiłeś.

•  

@rzep: Oczywiście ze ocenisz, stwierdzasz ze świat idzie do przodu bo ktoś tam jest sodomitą.

•  

Oczywiście ze ocenisz, stwierdzasz ze świat idzie do przodu bo ktoś tam jest sodomitą.

@AQuoPrimum: Świat idzie do przodu bo osoba otwarcie LGBT może objąć jeden z najwyższych urzędów w europejskim kraju i stygmatyzacja tych osób się z każdym rokiem zmniejsza.

Tłumaczyłem to już w tym wątku wielokrotnie - tak ciężko Ci to zrozumieć?

•  

@rzep: Zawsze mogła, nigdy nie było przepisów które w tym przeszkadzały. A fascynacja dewiantami nie jest żadna oznaka postępu.

•  

Zawsze mogła, nigdy nie było przepisów które w tym przeszkadzały. A fascynacja dewiantami nie jest żadna oznaka postępu.

@AQuoPrimum: Oczywiście, że były takie przepisy - jeszcze parędziesiąt lat temu bycie osobą LGBT było w wielu krajach europy karalne.

Ale to nie jest tylko kwestia przepisów, ale też postrzegania w społeczeństwie - np. w Anglii kobieta mogła zostać parlamentarzystą od 1918 roku a pierwszą premier była dopiero Thatcher w 1979.

W Polsce przecież 1/3 społeczeństwa nadal uważa osoby homoseksualne za niemoralne i stwarzające zagrożenie, więc ich kariera w mainstreamowej polityce jest znacznie trudniejsza niż osoby heteroseksualnej.

•  

@rzep: Mówisz o postępowej Europie której neobolszewicy jak ty karzą naśladować? Nie możliwe.... xD
      W Polsce nie uwarzą się osób za niemoralne, taka głupotę może napisać tylko lewus z wypoku xD za niemorane uwarzą się czyny nie ludzi. Taka trudna że agent Krzysztof Bengowski został posłem w sukience a matkobijca biedron prezydentem? To przecież już jest nadreprezentacja dewiantów seksualnych wiec co ty bredzisz?

•  

W Polsce nie uwarzą się osób za niemoralne, taka głupotę może napisać tylko lewus z wypoku xD za niemorane uwarzą się czyny nie ludzi. Taka trudna że agent Krzysztof Bengowski został posłem w sukience a matkobijca biedron prezydentem? To przecież już jest nadreprezentacja dewiantów seksualnych wiec co ty bredzisz?

@AQuoPrimum: A twierdzisz tak na podstawie swojego chłopskiego rozumu?

http://cbu.psychologia.pl/uploads/f_winiewski/PPS2%20raporty/Postawy%20wobec%20os%C3%B3b%20homoseksualnych%20PG%20MM%20ST%20poprawiony.pdf
      https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2017/K_174_17.PDF

Tu masz badania w tym temacie

źródło: i.imgur.com

•  

@rzep: Powiem to bardziej dosadnie. Psychiatria jest to jedna z najgorszych dziedzin medycyny, uznaniowość wielkich głów. Dokładnie jak mówisz: raz mówią tak, raz tak. Rozumiem jeszcze opinie poparte jakimś rezonansem mózgu, jakieś zmiany neurologiczne. Ale większość pacjentów tego nie ma, a diagnoza polega na uwaga!: obserwacji. Całe to towarzystwo psychiatryczne to takie sobory watykańskie: "Hej od dzisiaj jedzenie mięsa w piątek to grzech, a geje to sodomici."

•  

Dokładnie jak mówisz: raz mówią tak, raz tak.

@rkowal1980: Ale rozumiesz, że na tym polega nauka? Kiedyś mówiono "tak" bo nasza wiedza w temacie była nikła, teraz mówi się "tak" bo temat zbadaliśmy i nasza wiedza pozwala na zmianę stanowiska.

Kiedyś uważano, że upuszczanie krwi to uniwersalny sposób leczenia chorób, a teraz już się tego nie stosuje. Wierzono też, że za choroby zakaźne odpowiedzialna jest miazma, a nie bakterie czy wirusy.

Czy to znaczy, że naukowcy są głupi, bo zmieniają zdanie?

Rozumiem jeszcze opinie poparte jakimś rezonansem mózgu, jakieś zmiany neurologiczne. Ale większość pacjentów tego nie ma. Całe to towarzystwo psychiatryczne to takie sobory watykańskie: "Hej od dzisiaj jedzenie mięsa w piątek to grzech, a geje to sodomici."

Ale jak chcesz zbadać popęd seksualny rezonansem mózgu? Wybierasz sobie jakieś niemożliwe do spełnienia kryteria i dyskredytujesz całą naukę, bo Ci nie odpowiada.

Powtórzę - to naukowcy stworzyli definicję choroby psychicznej i to naukowcy decydują, na podstawie badań, co się do nich zalicza.

•  

cznej i to naukowcy decydują, na podstawie badań, co się do nich zalicza.

@rzep: Dokładnie to mi się nie podoba: naukowcy decydują w oparciu o obserwację i zewnętrzne naciski różnych grup. To jest opinia uznaniowa. W tym momencie jest taka presja na nich, że skończyli już badania nad lgbt. Naukowiec uznał że facet który myśli że jest kobietą jest zdrowy psychicznie, a człowiek podający się za reinkarnację napoleona siedzi w wariatkowie.

•  

@rzep: "1973 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne usunęło
      hasło "homoseksualizm" z "Podręcznika zaburzeń psychicznych", za
      decyzją tą opowiedziało się 58 proc. członków tej instytucji. Jednym
      z największych zwolenników wykreślenia homoseksualizmu z rejestru
      zaburzeń był wówczas doktor, dziś zaś profesor psychiatrii Robert
      Spitzer z Uniwersytetu Columbia. W roku 2000 publicznie odżegnał się
      on od swego stanowiska z roku 1973 i stwierdził, że oświadczenie ATP
      było zbyt pochopne i nie poprzedzone należytymi badaniami."

Zajebiście Homoseksualizm to nie choroba bo sobie zagłosowaliśmy i mamy poparcie 58% głosów. To jak w Polsce PIS zdobędzie 58% głosów to zgadzasz się na wszystko co mówi Jarosław, bez zająknięcia.

•  

@rzep: Historia homoseksualizmu w psychiatrii:

1952. Homosek­su­al­izm zostaje sklasy­fikowany jako socjopaty­czne zaburze­nie osobowości w pier­wszym wyda­niu DSM.

1968. DSM-II klasyfikuje homoseksualizm jako dewiację seksualną.

1969. Zamieszki w Stonewall. Aktywiści gejowscy uznają, że teorie psychiatryczne są główną przyczyną piętna społecznego, którego doświadczają. Postanawiają użyć tech­nik społecznego protestu w celu zmi­any diagnozy homoseksualizmu.1970. Wtargnięcie aktywistów na doroczne spotkanie spotkanie Amerykańskiego Towarzystwa Psy­chi­a­trycznego (APA) w San Francisco. Jeden z psy­chi­a­trów został przez nich nazwany wulgarnie i obelżywie, innego porów­nali do nazisty, a psy­chi­a­trię określili jako narzędzie tor­tur i opresji. Zapanował chaos. Więk­szość psy­chi­a­trów opuś­ciła spotkanie.

1971. Mimo oficjalnego zaproszenia do udziału konwencie APA, działacz „gejowski” Frank Kameny wraz z innymi akty­wis­tami wtargnęli na konwent kilka godzin przed planowanym panelem. Kameny przerwał toczące się spotkanie psychiatrów, zabrał mikro­fon i wygłosił deklarację: Psy­chi­a­tria jest wcielonym wro­giem. Psy­chi­a­tria wypowiedzi­ała bezwzględną wojnę w celu naszej ekster­mi­nacji. Może­cie to uznać za deklarację wojny prze­ci­wko wam. W kilka godzin później odbył się panel z udziałem aktywistów homoseksualnych, w tym Kameya. Tzw. geje i les­bijki argu­men­towali, że nie potrze­bują ter­apii.

1972. Na kolejnym konwencie APA, w Dallas, pojawił się Frank Kameny, les­bi­jska akty­wistka Bar­bara Git­tings oraz homosek­su­alny psy­chi­a­tra John Fryer, który jako Dr H. Anony­mous wys­tąpił w peruce, gumowej masce, za dużym smokingu i z mikro­fonem zniek­sz­tał­ca­ją­cym głos. Powiedział: Jestem homosek­su­al­istą. Jestem psy­chi­a­trą. Twierdził też, że stu psychiatrów biorących udział w konwencie APA jest homoseksualistami. Kameny i Git­tings zor­ga­ni­zowali wys­tawę “Gay, Proud and Healthy“.

Październik 1972. W czasie zjazdu członków Association for the Advancement of Behavior Therapy w Nowym Jorku działacze Gay Activist Alliance demonstrowali przed hotelem, w którym odbywał się zjazd. Niewielkiej grupce udało się wedrzeć do środka. Na miejscu był Robert Spitzer, członek komitetu nazewnictwa Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, który postanowił zaprosić aktywistów, żeby w 1973 roku wystąpili przed Komitetem i na konwencie APA.

Luty 1973. Komitet Nazewnictwa APA spotkał się z delegacją sied­miu dzi­ałaczy „gejows­kich” z Gay Activist Alliance. Z przy­czyn poli­ty­cznych akty­wiści zaprzeczyli, że reprezen­tują orga­ni­za­cję homosek­su­alną. Ich pod­sta­wowym celem było usunię­cie homosek­su­al­izmu z klasy­fikacji DSM. Chcieli też by zabraniać terapii nakierowanej na zmianę orientacji z homoseksualnej na heteroseksualną, nawet gdy pacjent sam o to poprosi. Część z nich domagała się usunię­cia wszys­t­kich zaburzeń sek­su­al­nych, jednak obaw­iali się, że jeśli w tam­tym cza­sie przed­stawią takie żądania może to im przeszkodzić w usunię­ciu homosek­su­al­izmu z klasy­fikacji. Charles Sil­ver­stein, akty­wista „gejowski”, a z wyk­sz­tałce­nia psy­cholog zaprezen­tował przed Komitetem Nazewnictwa oświad­czenia popier­a­jące usunię­cie homosek­su­al­izmu z DSM, które zostały napisane przez przy­chyl­nych gejom psy­chologów i psy­chi­a­trów oraz cytował bada­nia mające dowodzić, że homoseksualizm jest normalny.

Maj 1973. Zjazd APA któremu towarzyszy sym­pozjum poświę­cone obec­ności homosek­su­al­izmu w DSM. W dyskusji wzięło udział 6 psy­chi­a­trów: Robert Stoller, Judd Mar­mor, Irv­ing Bieber, Charles Socarides, Richard Green i Robert Spitzer oraz jeden „gejowski” akty­wista – Ron Gold. Za usunię­ciem homosek­su­al­izmu z klasy­fikacji zaburzeń psy­chicznych opowiedzieli się: Stoller, Mar­mor, Green i Spitzer, a za jego pozostaw­ie­niem w klasy­fikacji: Bieber i Socarides. Z jed­nej strony prezen­towano bada­nia dowodzące, że homosek­su­al­izm jest akcep­towany w wielu kul­tur­ach, że wys­tępuje u zwierząt, że homosek­su­al­iści nie wykazują innych zaburzeń psy­chicznych, a z drugiej strony bada­nia dowodzące, że homosek­su­al­izm to zaburze­nie. Ron Gold dokonał kry­tyki psy­chi­a­trii, stwierdza­jąc, że jest ona pod­stawą sys­temu opresji wobec osób homosek­su­al­nych, a teorię mówiącą o tym, że homosek­su­al­izm jest chorobą nazwał “kupą kłamstw”. Robert Spitzer – prze­wod­niczący sym­pozjum, w miejsce homosek­su­al­izmu zapro­ponował nową diag­nozę – zaburze­nie ori­en­tacji sek­su­al­nej, która miała trak­tować homosek­su­al­izm jako zaburze­nie tylko wtedy, gdy dana osoba czuła się z nim źle i chci­ała zmienić swoją ori­en­tację sek­su­alną

Czerwiec 1973. Homosek­su­alni ter­apeuci dla homosek­su­al­nych pac­jen­tów otwierają Insti­tute for Human Iden­tity. Gejowscy psy­chol­o­gowie i pra­cown­icy soc­jalni zaczynają pojaw­iać się w prasie, radiu i telewizji, gdzie deba­tują z psy­chi­a­trami.

Kilka miesięcy później, Komitet Nazewnictwa Amerykańskiego Towarzystwa Psy­chi­a­trycznego, choć podzielony, głosuje za wykreśleniem homosek­su­al­izmu z klasy­fikacji zaburzeń psy­chicznych. Kilka innych komitetów i obradu­ją­cych organów poparło tę decyzję.

Grudzień 1973. Zarząd Amerykańskiego Towarzystwa Psy­chi­a­trycznego głosuje za usunię­ciem homosek­su­al­izmu z DSM i zastąpi­e­niem go zaburze­niem ori­en­tacji sek­su­al­nej. Psy­chi­a­trzy niezad­owoleni z decyzji Zarządu postanawiają zor­ga­ni­zować ref­er­en­dum wśród członków Towarzystwa.

Charles Socarides i Harold Voth piszą do członków APA list, w którym wzy­wają do sprze­ci­wienia się decyzji Zarządu, twierdząc, że Towarzystwo zna­j­duje się pod kon­trolą gejows­kich akty­wistów. W kon­trze do nich, Ron Gold i Robert Spitzer piszą list wzywający do popar­cia decyzji Zarządu. Pod ich lis­tem pod­pisało się wielu znaczą­cych psy­chi­a­trów, wlicza­jąc w to samego prze­wod­niczącego Amerykańskiego Towarzystwa Psy­chi­a­trycznego i przyszłych kandy­datów na to stanowisko.

Kwiecień 1974. Ref­er­en­dum obejmujące 10 tysięcy z 17 tys. członków APA. 58 procent (5 854) poparło decyzję Zarządu o wykreśle­niu homosek­su­al­izmu z DSM, a 37,8 proc. (3 810) zagłosowało prze­ci­wko.

Tak wyglądały te rzetelne "BADANIA NAUKOWE"

•  

Historia homoseksualizmu w psychiatrii:

@rkowal1980: Raczej zmanipulowany artykuł, który skopiowałeś z pch24. Homoseksualizm trafił na tego typu listy z powodów światopoglądowych, a nie rzetelnych badań naukowych. Głosowanie APA odbyło się z powodu psychoanalitycznej części APA - nie głosowali oni za lub przeciw temu, czy homoseksualizm jest chorobą, a za/przeciw decyzji APA Board, którzy zdjęli homoseksualizm z tej listy w oparciu na badania.

Homoseksualizm zniknął z listy chorób właśnie z powodów badań naukowych:

"W oparciu o wyniki badań poświęconych orientacji homoseksualnej, prowadzonych na świecie od lat 40. XX wieku, eksperci zasiadający w międzynarodowych gremiach skupiających psychologów, psychiatrów i lekarzy innych specjalności doprowadzili do depatologizacji homoseksualności - homoseksualizm został wykreślony z list chorób i zaburzeń psychicznych: w 1973 roku z klasyfikacji Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, w skrócie DSM), w 1991 roku - z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (International Classification of Diseases and Related Health Problems, w skrócie ICD) opracowanej przez Światową Organizację Zdrowia."

"Orientacja heteroseksualna, homoseksualna i biseksualna są traktowane jako prawidłowe warianty rozwojowe seksualności człowieka."

"Orientacja seksualna nie podlega możliwości dowolnego kształtowania zgodnie z kulturowo-społecznymi oczekiwaniami, nie jest kwestią wyboru lub mody."

- Polskie Towarzystwo Seksuologiczne

"In 1973, based upon a review of scientific research, the American Psychiatric Association determined that homosexuality is not a mental disorder and removed it from the DSM." - American Psychiatric Association

Psychiatry.org: Homosexuality as a Mental Disorder Simply Not Backed Up by Science -> https://www.psychiatry.org/news-room/apa-blogs/apa-blog/2016/03/homosexuality-as-a-mental-disorder-simply-not-backed-up-by-science

Out of DSM: Depathologizing Homosexuality -> https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4695779/

"Pomimo powszechnej zgody w środowisku naukowym, że zarówno homoseksualizm jak i heteroseksualizm są normalnymi ekspresjami seksualności, niektóre organizacje polityczne i religijne próbują zmieniać orientację seksualną poprzez terapię, agresywnie propagując tę postawę społeczeństwu. Takie działania są znacznie szkodliwe, ponieważ prezentują fałszywe przekonanie, że homoseksualizm jest chorobą psychiczną, uznając często, że brak możliwości zmiany orientacji seksualnej jest moralną porażką." - APA

•  

@rkowal1980: Uznawali je przez 21 lat, a wpisali je na listę bez badań XD

•  

@rzep: Ale o co się tutaj kłócisz? Nie był bengowski posłem? Nie był matkobijca prezydentem? Byli! A wiec nik dewiantów nie dyskryminuje.

•  

@artpop: Co tam u twojej dziewczyny udawany sodomito?

•  

owych, a nie rzetelnych badań naukowych. Głosowanie APA odbyło się z powodu psychoanalitycznej części APA - nie głosowali oni za lub przeciw temu, czy homoseksualizm jest chorobą, a za/przeciw decyzji APA Board, którzy zdjęli homoseksualizm z tej listy w oparciu na badania.

@artpop: Co to jest ta powszechna zgoda? 58%. I wpieprzanie się LGBT na głosowania, zamieszki i presja.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@artpop:O kurwa!!! Ten artykuł co mi zalinkowałeś to jest jakiś rak do kwadratu!!! Czytam bibliografię, i analizuję źródła. Co drugi artykuł tak wygląda: Alfred C. Kinsey cytuję:

[A] CONSIDERABLE PORTION OF THE population, perhaps the major portion of the male population, has at least some homosexual experience between adolescence and old age.In addition, about 60 percentof the pre-adolescent boys engage in homosexual activities, and there is anadditional group of adult males who avoid overtcontacts but who are quite aware of their potentialities for reacting to other males..

Ja nie mam pytań, może to ten gościu miał tak w dzieciństwie, ale te procenty to chyba z dupy. Kuźwa wszystkie samce to geje, nawet o tym nie wiedząc

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement