Wpis z mikrobloga

@LostSmoker: szykuj się na remont po poprzednich najemcach, rozliczenie mediów z liczników masz raz do roku i warto mieć zapas eurosów bo żadko dostaniesz zwrot, naklej nazwisko na skrzynkę pocztową bo w de nie ma numerów mieszkań (i nie dostaniesz żadnej przysyłki użędowej badź nie) co może zakończyć się np. zablokowaniem konta w banku... tak na szybko to wszystko co przychodzi mi do głowy... a i jeśli masz samochód na polskich
@grivinpl: Myśle że mieszkanie jest w miare zadbane , jutro sie okaże jak będe je oglądał. A sprawa z ubezpieczeniem samochodu jak wygląda ? I ile mniej więcej to kosztuje oraz co zrobic ze polskimi blachami?
szykuj się na remont po poprzednich najemcach, rozliczenie mediów z liczników masz raz do roku i warto mieć zapas eurosów bo żadko dostaniesz zwrot,


@grivinpl: Gdzie i od kogo tys wynajmował? Od Turka czy Polaka? Niemiec wynajmuje wyremontowane i takie też musisz po sobie zostawić.
@LostSmoker: Ja osobiście nie przerejestrowywałem samochodu z polskich blach na niemieckie (po prostu sprzedałem auto w pl), ale z tego co się orientuję to najpierw musisz ubezpieczyć auto u dowolnego ubezpieczyciela (koszt mniej więcej wychodzi tak jak w złotówkach tylko że w euro - czyli x4) i potem iść do urzędu zarejestrować samochód (nie pamiętam jaki był tego koszt), a potem jeszcze dostaniesz pizmo z zollamtu z uprzejmą proźbą o zapłacenie
@Ich_mag_Kaesekuchen: Niemiec wynajmuje wyremontowane, ale bedąc szczerym nie jest to remont do jakiego przyzwyczajają polscy budowlańcy, ja np. dostałęm mieszkanie pomalowane tylko tam gdzie firanki nie zasłaniały, podczas ich wymiany okazało się że trzeba wszystko pomalować i tak... a fugi w płytkach z czarnych zrobiły się białe po pierwszym sprzątaniu...
Jest w sumie jeszcze jedna sprawa mireczki postaram sie wam ją opisać. Mianowicie kontakt mam z obecnym lokatorem i to on szuka kogoś na miejsce , jakiś czas temu kupił podobno nowe meble , łozko , cała kuchnia (einbauküche) nowa, i w ogłoszeniu jest że chce to sprzedać nowemu lokatorowi ( w sumie te rzeczy muszą zostać) i napisał ze za dobrą cene. Moja pierwsza myśl ze pewnie z 2k do 5k
@LostSmoker: > Poza tą sytuacją strasznie jakiś szybki jest
IMO to całkiem normalna sytuacja jest, w de często przeważnie 3 miesiące wypowiedzenia najmu a jedyną możliwością skrócenia tego okresu jest znalezienie kogoś kto najmie mieszkanie zaraz po aktualnym najmującym i spodoba się właścicielowi (bo on sobie wybiera kogo chce na mieszkanie przyjąc), możliwe że ma już gdzieś indziej mieszkanie i chce znaleźć kogoś na to.
@grivinpl: Dzięki, tak pisał że mu zależy żeby to było szybko. Wiec dostosowałem sie i dlatego juz jutro będę rozmawiać ale mam stresika jak #!$%@?, dodatkowo po niemiecku xD mam sie o coś go pytać czy po prostu oglądamy mieszkanie / meble i czekamy ewentualnie na właściciela?
@LostSmoker: na pewno dobrze jest się pytać o media "nebenkosten" czyli wodę, prąd, gaz, jakie są możliwości podłącznenia internetów (przeważnie jest gorzej jak w pl), sytuację ze śmieciami (kiedy i jakie śmieci), czy miejsce parkingowe jest dodatkowo płatne, w mieszkaniu może być warto podpytać o sąsiadów, np. znajoma miała zatarg o zbyt długie i głośne odpalanie samochodu o 5 rano, dobrze jest sprawdzić rodzaj oświetlenia, prąd drogi i warto mieć wszędzie
@ewridejhardtrajning: za pierwszym razem na pewno nic Ci nie zrobią, ale przez kolejne miesiące będziesz dostawać tyle listów do wypełnienia że pojedziesz w pierwszy wolny weekend oddać samochód w pl. No i wiadomo że jak po wypełnieniu tych wszystkich dokumentów po raz drugi Cię skontrolują to już nie będzie tak wesoło...