•  

Jakie teraz poza BB i Coindeal są "polskie" giełdy, tzn giełdy co obsługują PLN?
    #gieldy #bitcoin
    #kryptowaluty

•  

@maniakbitcoin: Zapraszamy do nas, express elixir BLIK przelewy natychmiastowe. Wpłaty z express elixirów do 30 min księgujemy. Średnie ratio na chatcie odpowiedzi mamy 3 minuty. Pełna weryfikacja trwa około minuty, zaś walidacja jej po stronie naszych systemów automatycznie od paru sec do 5 minut. Jesteś w stanie w 15min ze spokojem od rejestracji po wypłate BTC z naszej platformy obrócić. Sprawdź nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@jurekogorek666: jesteśmy w dobrym miejscu o dobrym czasie XD. Przed chwilą dosłownie przyszliśmy sprawdzić co na wypoku i akurat pytanie o giełde z PLN ᕙ(✿ ͟ʖ✿)ᕗ

•  

@bitclude: @maniakbitcoin: i jeszcze licencję KNF mają. Dużo bardziej wiarygodni niż BB. Tylko że Urzad Skarbowy może do nich wystąpić i będą musieli sypać na swoich klientów kto ile zarobił. BB zaś siedzi na Malcie więc chyba nie sypną, chyba że przez te spółki typu Igoria Trade poleca jakieś dane do US. No i z minusów jeszcze to lodów nie robią, ale poki co to wkurwia tylko potężnego geja Kryptala.

•  

@jurekogorek666: Nie ukrywajmy, US nie ma wglądu na konta użytkowników i wydaje mi się że nie będzie go chciał, bo mają i tak dostęp do wszystkich zwykłych kont bankowych, przez co mogą sobie przeglądać transakcje kto gdzie wysyłał i po co

•  

@bitclude: @maniakbitcoin: i jeszcze licencję KNF mają.

@jurekogorek666: Da się kupować kartą w PLN?

•  

@bitclude: Wspominaliście o zabezpieczeniu depo na 100mln$. To na 99% korzystacie z usług BitGo i oni zarządzają waszymi adresami multisig. Prawda?

Jeżeli tak, to wiem że BitGo umożliwia usługobiorcom korzystanie z adresów bech32 w pełni segwitowych.
      Mam nadzieje że używacie adresów bech32. Z oczywistych względów giełdy na adresy depozytowe użtkowników wybierają co najwyżej adresy P2SH, kompatybilne z segwitem, żeby bez problemu mogli wpłacać z każdej innej giełdy. To rozumiem, jednak uważam że gieły powinny dawać użytkownikowi dwa adresy depozytowe do BTC. Oba formaty segwitowe.

O Batching się was nie pytam, bo wiem że u was nie jest możliwy bo na strarcie to niewiele jeszcze macie wypłat...
      Jednak ponad 90% giełd nie umożliwia użytkownikom nawet robienia wypłat na adresy bech32 i to tylko dlatego że soft nie rozpoznaje adresów bech32 i pokazuje że błedny wprowadzono. MAM NADZIEJĘ ŻE WY TEGO NIE ROBICIE?

Bo wiecie, jak bedziecie kolejnymi spamerami Bitcoina to raczej trzeba was będzie zniechęcać ludzi ;)
      Jednak kiedy nioe szkodzicie sieci, to moze wass spotkać odwrotna reakcja. Ja tu od dawna wspieram giełdy, które nie szkodzą sieci. Jak np. InPay: https://www.wykop.pl/wpis/43750717/jedna-z-najwiekszych-gield-na-swiecie-ma-kompletni/

Generalnie to tu dzisiaj trochę zwróciłem uwagę na ten temat, odnośnie Coinbase: https://www.wykop.pl/wpis/43746653/czytaj-dlaczego-wejdz-na-twitter-maila-fb-czy-gdzi/
      https://www.wykop.pl/wpis/43736651/#comment-154584703

No i też kieruję te same pytania do nowego kantora, który tu od niedawna ma konto. @Hash-Back ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@motaboy: Mieliśmy taką opcje ale się wycofaliśmy ze względu na bardzo wysokie prowizje operatora. Obecnie mamy 3 inne kanały wpłat. Karty wrócą, lecz chcemy by były na bardziej preferencyjnych warunkach

+: motaboy
    •  

Karty wrócą, lecz chcemy by były na bardziej preferencyjnych warunkach

@bitclude: Osobiście mam w nosie "preferencyjne warunki". Jest jasne jak słońce że wpłaty kartami atrakcyjne nie są. Są za to najszybsze, a to jest czasami ważne - szczególnie jeśli chcę np. ratować lewarowaną pozycję. Stąd pytanie.

•  

@bitclude: w jakim banku macie konto bankowe?

•  

@motaboy: Nie rozumiesz że ty nie ponosisz kosztów ale Visa, MasterCard pobiera prowizję od giełdy. Zakładam że mają pewnie 0,5% albo trochę więcej. Teraz zastanów się co się dzieje kiedy dokonasz wpłaty fiata płacąc kartą a nie będziesz się bawił w daytrading, tylko raz dokonasz zakupu krypto i je sobie wypłacisz?
      Fee jakie oni zapłacą operatorowi kart będzie wyższe niż fee jakie uzyskali od ciebie. Ostatecznie mogą wyjść na minus, więc się nie dziw że takie mają do tego podejście.
      Poza tym jest drugi problem. Oni mają jeszcze mało użytkowników a więc małe depozyty. To że jak ty płacisz kartą to tx trwa dla ciebie chwilę nie znaczy że oni otrzymują te pieniądze natychmiast. Oni je dostaną dopiero jutro zwykłym przelewem elixir na konto :/
      To jest dopiero start ich biznesu, pewnie nie są jeszcze nawet rentowni, więc nie dziwne że dbają o każdy grosz.
      Dużo lepiej dla nich jak zapłacisz blokiem, też szybko, ale oni nie ponoszą kosztów....

@bitclude: jak tam z nimi pytaniami? Jeżeli nie obsługuje cię jeszcze segwita, to nie znaczy że będę tu zniechęcał ludzi do was pod warunkiem że obiecacie go wdrożyć ;)

•  

@bitclude: trzeba wam podawać nr telefonu to ja podziękuje :) giełdy padają jak muchy od hacków, szkoda takie dane ujawniać.

•  

Dużo lepiej dla nich jak zapłacisz blokiem, też szybko, ale oni nie ponoszą kosztów...

@cyberpunkbtc: Rozumiem to co napisałeś, wiem jakie są koszty transakcji kartowych dla sprzedawcy. Taki CInkciarz bierze dodatkową prowizję za "szybkie" wpłaty.

Fakt że jest BLIK nieco ratuje sytuację chociaż tam są chyba jakieś limity transakcji, prawda? Tak na szybko sprawdziłem ING i widzę limit 10kPLN dzienny, maksymalny. Akurat niespecjalnie lubię BLIK, korzystałem z tego może kilka razy.

Dodatkowo widzę że jest mTransfer... Mając kartę kredytową mBanku możesz zrobić bezpłatny mTransfer w ciężar tej karty (transakcja będzie bezgotówkowa) a BLIK'iem da się robić transakcje kartą kredytową Millennium. Ale to już takie ciekawostki przy okazji.

•  

@motaboy: równie szybką alternatywą jest BLIK i przelew natychmiastowy, a jak chcesz wrzucić większą kwotę (powyżej 10k) kontaktujesz się z nami na chatcie czy zaksięgujemy express elixir bo potrzebujesz na szybko, 90% przypadków jest taka możliwość i w 10min masz środki na koncie. W jedynie w nocy może być różnie, bo też czasem śpimy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@cyberpunkbtc: Nasze transakcje wychodzące z bitgo, są wysyłane w "paczkach", pozwalamy bitgo je agregować, tym samym depozyty akceptujemy na adresy p2sh segwitowe. Adaptacja bech32 jest na bardzo niskim poziomie i z uwagi na to, że jesteśmy dość mali na razie skutkuje tym, że technicznie trudne byłoby dla nas utrzymywanie dwóch typów portfeli (p2sh i bech32). Niestety większości użytkowników to nie interesuje i jest to pierwsze tego typu zapytanie. Wracając do meritum mamy zamiar iść za trendami i w przyszłości wdrożyć również bech32

@maniakbitcoin: główne konto depozytowe znajduje się w Santander Bank Polska

•  

@maniakbitcoin: numer telefonu pobieramy od użytkowników zgodnie z zalecanymi wytycznymi nadzorcy, używany jest on tylko do kontaktu przy rejestracji i ewentualnych procedur bezpieczeństwa

•  

@kryptomanix: szczerze powiedziawszy, byłaby to naprawdę super opcja lecz na razie jej nie rozważaliśmy. Pochylimy się nad tym tematem lecz najpierw musielibyśmy spiąć bezpośrednio karty zwykłe. Co nastąpi oczywiście, lecz póki co dogadujemy warunki

+: wieszaq
    •  

@bitclude: Apple Pay działa nie tylko na kredytowych, jeżeli o to wam chodzi. Spoko opcja, bo płaci się jak blikiem, a wystarczy, że przyłożę palec do komputera albo twarz w telefonie :)

A jak zapatrujecie się na opcje logowania za pomocą AppleID, które wyjdzie w tym roku? Coś słyszeliście?

•  

@kryptomanix: Uwierzytelnianie biometryczne rozpatrujemy obecnie, lecz jest ono w fazie researchu bardziej. Oparciem do apple pay jest karta, koszty implementacji są dość spore. Opcja naprawdę wygodna i szybka lecz jak statystyka nam pokazuje na razie dość niszowa. Po wprowadzeniu lepszej, automatycznej obsługi księgowań przyjdzie czas na inne kanały płatności!

+: wieszaq

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Jestem kurierem od dwóch miesięcy i praca jest zajebista xD tyle, co się uśmiałem podczas życia to ja pierdolę, na kurierce w tydzień wyrobiłem tę normę śmiechu. Pracuje w jakiejś tam firmie #dpd i jak mi się nie chce gdzieś rozjeżdżać po całym mieście to wpierdalam wszystkie paczki do biblioteki miejskiej a wszystkim odbiorcom pakuje awizo xDDDDDD. Najlepsze, jakiś frajer miał wczoraj dostać pakę wieczorem, ale myślę sobie, przecież nie będę po nocach zapierdalał - my kurierzy pracujemy od siódmej do max trzynastej, potem jazda po mieście w kółko aż się znudzi. Koleś napisał mi SMS, że był kurierem przez 3 lata i że każdy go zna, podzwoni do znajomych i będę miał przejebane... Jak to pokazałem reszcie dzisiaj w szatni, to wszyscy takim śmiechem zajebali, że mieliśmy godzinę opóźnienia już na starcie XDDDDDD bo typ z dyspozytorni nie chciał nas do wozów wpuścić, bo myślał, że wszyscy spaleni #narkotykizawszespoko

No nic, cwaniak dostanie swoją paczkę najbliżej za tydzień od teraz, jak mi się będzie chciało xD i niech nie liczy na spotkanie twarzą w twarz ze mną, bo pierdolnę awizo XDDDDDD
    #kurier #kurierka #zyciekuriera #pdk #dpd #truestory #coolstory
    pokaż całość

odpowiedzi (33)

10 lat na tym łez padole... Z tej okazji robię #rozdajo najlepszej polskiej wódeczki jaką piliście w ostatnim czasie.
    Spośród plusujących wylosuję jedną osobę, do której powędruje połóweczka tego czystego jak łza bociana trunku.
    Losowanie dziś o 22.
    #bialybocian #wodka #10latjakjedendzien #ubezpieczenia pokaż całość

odpowiedzi (42)

Jakoż iż przejebałem 3 lata w kurierce jako ten zasrany kurier, obiecuje, jeżeli dzisiaj kurier #dpd który wczoraj przywalił mocno w chuja nabijając brak odbiorcy znowu zrobi to samo to ja przykurwię w telefon do znajomych z dyspozytorni #dpd i udowodnie typowi że ma zapierdalać z paczką nawet o 23. Zazwyczaj bronie kurierów ale jeżeli wychodzi jawne walenie w chuja to sam ich cisne. Przez pierdolone 3 lata wykonywałem swoje obowiązki jak należy. Uważam że jak jesteś w pracy to należy ją wykonać i choćby chuj na chuju stawał to kurwa masz robote zrobić. Screeny w komentarzach

#coolstory #truestory #dpd #polska #kurier
    pokaż całość

odpowiedzi (58)