Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tldr;
Jak nie zgodzić się na zaręczyny tak by nie skutkowało to końcem związku? Czy odmówienie urazi tak bardzo ego mężczyzny że może nawet zerwać ze mną? :(

Wielokrotnie mówiłam mu że ślub nie jest dla mnie. Chce z nim być, ale chcę z nim być teraz. Nie wiem jak będzie po latach, ludzie się zmieniają i nie chcę być w taki sposób związana, boję się tego.
Jesteśmy 2 lata razem i ostatnio kiedy razem gotowaliśmy z przepisu który był u niego na telefonie pojawił się dymek na messengerze od jego siostry. Ewidentny dowód na to że oświadczyny tuż tuż: ,,tak z ciekawości ile cię wyniósł pierścionek zaręczynowy?"
Nie wiem co mam zrobić, jak to zrobić żeby być z nim nadal a jednocześnie odrzucić te zaręczyny. Nie wyobrażam sobie teraz planować ślubu i wiązać się już raz na zawsze (mamy 20 i 22 lata)
Jak to powiedzieć w momencie oświadczyn lub przed nimi żeby nie zranić jego uczuć? Nie wiem czy jest sens go zwodzić że ,,to nie jest dobry moment" bo dla mnie nigdy może nie być.
#zareczyny #oswiadczyny #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazek #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 33
TroskliwyWarchlak: Co za porady xD.
Normalna sytuacja że boisz się ślubu. A ile to facetów ucieka od tego i odwleka chociaż rodzina i partnerka naciska. Jeśli boisz się odmowy podczas oświadczyn pogadaj z nim szczerze że widziałaś wiadomosc od siostry, powiedz że nie jesteś gotowa i wolalas z nim porozmawiać zanim ci się oświadczy bo nie chciałabyś odmawiać.
Aczkolwiek twój powód mocno świadczy o tym że nie jesteś pewna tego faceta
Jeśli chodzi o takie zgodne i fajne pary to znam tylko takie, które są od liceum/początków studiów. Reszta która przegapiła ten czas to już burzliwe i z reguły krótkie związki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wojtas_mks: Bo wtedy zazwyczaj ludzie widują się codziennie, rozmawiają i faktycznie się poznają/przyjaźnią zanim wejdą w związek. Potem zazwyczaj pierwsza z brzegu, tydzień pisania, kilka randek i #!$%@? #!$%@? związek. Mała szansa, że