•  

Mirki co się właśnie odwaliło! Prawdopodobnie uratowałem sąsiadce z góry życie.
    Zaplusujcie ten wpis to później wszystko...
    ...no chyba nie xD Trailery wpisów to rak (✌ ゚ ∀ ゚)☞

Mieszkamy w starym bloku, przez ściany i podłogę często słychać sąsiadów.
    Dzisiaj w okolicach 5 rano obudziły mnie krzyki sąsiadki z góry. Sąsiadka mieszka sama, ma około 96 lat i nie wychodzi z domu.
    Obudził mnie dźwięk upadających rzeczy na podłogę, stukania i krzyki "ratunkuuuuuuuuuu" starszej osoby.
    Niezła pobudka we wtorek o 5 rano, nie ma co.

Już kiedyś była podobna sytuacja w bloku, ale wtedy jeszcze ktoś z nią mieszkał (i po naszej interwencji) ogarnął babinkę. Otóż nie tym razem.

Drzwi zamknięte, pani nadal woła o pomoc, szybka decyzja i dzwonimy pod #999
    Rozmowa z dyspozytorem szybka i rzeczowa. Wysyłają karetkę i straż pożarną.

Bardzo muszę pochwalić służby z #warszawa, bo ekipa ratunkowa pojawiła się dosłownie po 8 minutach. Stałem przed blokiem przy ulicy by zgarnąć ekipę ratunkową i zaprowadzić pod drzwi staruszki. Byłem zaskoczony ile strażaków przyjechało.
    Poczułem się jak w amerykańskim filmie jak widziałem "wężyk" 10 strażaków ze sprzętem do wyważania drzwi, jak wchodzili po klatce schodowej ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ekipę uzupełniło dwóch policjantów i trzech ratowników medycznych.
    Chwilę później strażacy za pomocą łoma i potężnego młota wyważyli zamki w drzwiach. Drzwi były drewniane, ale zamków było aż trzy, także chwilę im to zajęło. Pewnie zbudzili cały blok, ale czego się nie robi gdy trzeba ratować czyjeś życie.

Drzwi wyłamane. weszli do mieszkania. Staruszka przytomna, ale leżąca na podłodze. Pogadałem ze strażakami czy już wszystko i dostałem potwierdzenie. Pochwalili, że bardzo dobrze zareagowałem. Super!

Ekipa na wyjściu zaczęła przybijać drzwi do futryny by nie zostały otwarte na oścież. Pogotowie zabrało staruszkę i to chyba tyle z tej "przygody".

Dzisiejszy dzień rozpoczynam od uratowania komuś życia i znalezienia odpowiedzi na pytanie "kto ci na starość poda szklankę wody"

...obsługa ambulansu, który wezwali twoi sąsiedzi, których nawet nie znasz #antynatalizm

Kawy z rana już pić nie muszę ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement