•  

Mozliwe dochody przedsiebiorcow przed i po zmianach (na czarno zaznaczone) #pis. Jak to bylo? Bedzie Was PiS tak ruchał jak Was platforma nie wyruchała xD Jak to wprowadzą, na bank wyjeżdżam. #programista15k #programowanie #it #korposwiat

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: A053ECCA-B7C1-4FEA-937F-81DDBB6FEAA8.png

•  

@maly_ludek_lego jak to wprowadzą to każdy normalny się wyprowadzi (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞ A reszta będzie "kochać swój kraj i pracować bo tak trzeba" , taka banda wypranych mózgów 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

•  

@maly_ludek_lego te wartosci sa mocno losowe, nie ma co narazie panikowac

+: Nizax
    •  

@maciejze:
      Oni lubią taktykę dwa kroki do przodu jeden do tyłu. Najpierw mówią, że zabiorą 2k, a potem zabiorą tylko połowę tego i ludzie będą się cieszyć że nie całość.
      Bo wiadomo, że coś wprowadzą, przecież to już uwzględnili w budżecie na następne lata. Co de facto chyba jest niezgodne z prawem, ale jakby się kiedykolwiek tym przejmowali.

•  

@maciejze: kiedy zaczac panikowac?

+: mattlag
    •  

@slapdash nie wiem kiedy, wiem natomiast ze jak ktos wylicza cos na podstawie zupelnie losowych procentów to nie powod zeby sie wkurwiac.

•  

@maciejze:
      Pozwól, że zacytuje pewien wiersz

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
      Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
      Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.
      Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
      Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

Wkurwiać może nie, ale niepokoić - jak najbardziej.

•  

@maciejze: Nie losowych procentów a wysokości składek jakimi obłożony jest pracownik i pracodawca przy UoP.
      Bardzo, bardzo wątpię, że składki będą takiej wysokości. Najprawdopodobniej będzie to ryczałtowa kwota składki zdrowotnej i 8-10% składek społecznych. Przy 10k wyjdzie na to samo co na pełnym ryczałcie, bogaci zapłacą więcej, a biedota, czyli pisi elektorat będą płacić najmniej.

•  

@Ragnarokk wiersz jest zupelnie nieadekwatny do sprawy bo odnosi sie do jakiegos stanu faktycznego.

Czy jakby powstal w gazecie arytul w ktorym dane przedstawiaja 2137% Zusu to tez bys sie denerwowal?

Wiem ze ludzie lubia byc oburzonymi i narzekac ale chociaż narzekajcie na coś co faktycznie jest albo jestescie pewni ze zostanie wprowadzone w konkretnym kształcie

•  

@CapoDiPtakMuzzapi moze slowo losowych jest noefortunne faktycznie

•  

@maciejze:
      Nie, jestem niemal pewny że nie zostanie wprowadzone w takim kształcie. Ale nawet jak zostanie wprowadzona połowa tego, to stane się już własnym płatnikiem moich 500+, a oni cały czas będą pierdolić jak to dzieciom nie dają :)

+: Vanesco
    •  

@CapoDiPtakMuzzapi: a masz jakieś źródło?

Najprawdopodobniej będzie to ryczałtowa kwota składki zdrowotnej i 8-10% składek społecznych.

@maciejze:

Czy jakby powstal w gazecie arytul w ktorym dane przedstawiaja 2137% Zusu to tez bys sie denerwowal?

Jeśli premier by powiedział o wprowadzeniu ZUSu, a normalna stawka ZUS na UoP byłaby 2137% to pewnie trochę tak.

+: krzych0
    •  

@angor86: Nie, to są moje przypuszczenia, bazujące na tym jak składki społeczne dla samozatrudnionych wyglądają na zachodzie.

•  

@maly_ludek_lego: jedno jest pewne, nie wiadomo ile i kiedy, ale na pewno z kogoś muszą zedrzeć. Pętla długu się zaciska, nawet jakby nie zrealizowali tych trzynastych, czternastych, siedemnastych, srastych emerytur, gwarantowanego 4k pensji minimalnej itp. to i tak obecne wydatki na socjal to sporo. A skąd w budżecie wziąć pieniądze? Zedrzeć z podatników. Także ja bym jeszcze włosów z głowy nie wyrywał, ale trzeba dołożyć sił, żeby się możliwie jak najbardziej wzbogacić i zebrane środki tak rozlokować, żeby było w miarę ciężko stracić wszystko na raz.
      Tu przypomnę tylko reformę Balcerowicza i jak tzw. drobni ciułacze (czyli praktycznie całe polskie społeczeństwo minus patola i minus kolesiostwo) dostali najbardziej w pizdę. Dlatego tak jak wiewiórka trzeba swoje orzeszki pozakopywać w różnych dołkach.