Wpis z mikrobloga

#komputery #informatyka #siecikomputerowe #sieci #activedirectory

Mirki potrzebuje wdrożyć program do monitorowania i zarządzania siecią. Szukam jakiegoś oprogramowania do kompleksowego zarządzania (coś zamiast domeny, której nie ma wdrożonej -potrzebuje jakąś namiastkę). Może ktoś coś polecić?
Znam statlooka(uplooka), Axence (poza budżetem), ITmanager. Z tego co wyszukałem i nie znam to DameWare. Zależy mi na zdalnych połączeniach, zarządzanie kontami.
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@u-cash: spróbuj na start Windows Admin Center - pozwala zarządzać klienckimi Windowsami. Pytanie co chcesz osiągnąć, ile tego masz, co jest na klientach itp.
Dzięki za propozycję, jest tylko duży minus - WAC obsługuje tylko w10. Mam na dekstopach jeszcze kilka w7 więc odpada. Co chciałbym osiągnąć? Tak jak pisałem, jakąś namiastkę domeny. Wystarczy mi zebranie wszystkich końcówek w jednym miejscu, jakieś zarządzeni kontami na nich, zdalne podłączenia (coś w rodzaju helpdeska). Co znajduje się na końcówkach nie ma akurat znaczenia (chyba że pytasz o OS, to tak jak pisałem w7 i w10). 30-40 klientów.
@Init0: Dać radę to da, ale jak pisałem na początku, szukam czegoś bardziej zaawansowanego. Alternatywy już znam i po prostu pytam czy są jakieś inne nie znane mi rozwiązania. A tematy typu zabbix kompletnie odpadają. Szkoda czasu i fatygi przy takiej skali i mając jakiś tam budżet na takie rozwiązania. Chciałbym mieć "wszystko" w jednym sofcie, nie rozbijać na dwa czy trzy.